Shimano Vanquish 4000F

Má s ním někdo zkušenost na středně těžkou vláčku?
Autor diskuse: cindy - Profil , 23.1.2013 dravci - náčiní, doplňky

stizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 16:02:29

Sethy >> Ešte sa chvíľu potrápime na webe. Možnosť vláčiť by nás tých múdrostí zbavila, že :-))) ?

    stizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 15:57:19

    Laci >> Fc to nemá? Zaujímavé, bol by to krok späť. Aj ten starší saros to má....

      Sethy - Profil | Pá 25.1.2013 15:34:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Už aby bylo teplo a mohlo se vláčet...

        stizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 15:07:33

        Kaso >> :-D Hej to je saros? Je aj starší tip, tak asi ten. Neboj naň budú ešte tvoje deti chytať :-))) Som zvedavý ako zvládne sumco vláčku, len budeš musieť kurwa pomaly ťahať, pri tom prevode.

          Laci - Profil | Pá 25.1.2013 15:04:14

          lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 14:25:13 >> podla mna je biomaster o krok vpred pred twin FC zaklad je ze ma snek ulozeny obojstranne v dvoch loziskach, naposledy to mali iba stradiky a twiny FA od velkosti 4000 a je to ovela lepsie ako puzdro, nevadi ze ma puzdro na konci wormu ten sa az tak rychlo netočí

            afjee - Profil | Pá 25.1.2013 15:02:17

            čabi >> Ty už raději nic nekupuj.

              Kaso - Profil | Pá 25.1.2013 15:00:47

              lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 14:57:23 >> Saros je tá srákota čo mám od pavla?

                stizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 14:57:23

                Orion24 >> uvidíme ja Ho idem zakúpiť a hneď dva kusy. Dám ich tam kde mi je ľúto drať lepšie navi, tak dostanú slušnú záťaž. Sám som zvedaví čo to povie.

                  Orion24 - Profil | Pá 25.1.2013 14:52:05

                  lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 14:49:39 >> vysoky prevod...je ina "tuhost chodu"....ale mozem sa mylit

                    stizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 14:49:39

                    Orion24 >> :-)))
                    Myslíš že 1ka navyše urobí so životnostou a spoľahlivosťou tak veľa? Jeden má niečo naviac ale druhý to vyrovnáva iným vylepšením čo ten prvý nemá.

                      Orion24 - Profil | Pá 25.1.2013 14:44:48

                      lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 14:25:13 >> neviem vidim tam viac rozdielov....a hlavne ten prevod :-P...a ten je dost vazny :-)

                        stizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 14:25:13

                        Kaso >> inak pre zaujímavosť na margo toho biomastra. Ten je vlastne to isté ako nový saros fa.
                        Saros fa:
                        http://fish.shimano.com/publish/content/global_fish​/en/us/index/products/reels/spinning/Saros_FA.html
                        Biomaster:
                        http://fish.shimano-eu.com/publish/content/global_f​ish/en/nl/index/Products_2011/reels/front_drag/biom​aster_fb.html

                        Rozdiel je akurát v prevode saros 5,8:1 a biomaster 4,8:1. A tie dve ložiská čo má biomaster sa dajú vyriešiť jednoduchým upgrade-dom a ešte bude mať o jedno ložisko viac ako biomaster:
                        http://www.stripersonline.com/t/869533/step-by-step​-3-ball-bearing-upgrade-on-saros-2500-fa

                        A samozrejme najväčší rozdiel je cena, saros je o polovicu lacnejší :-)))

                          cindy - Profil | Pá 25.1.2013 11:22:02

                          lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 10:04:28 >> Twin je super naviják, o tom žádná. Za 330 Éček (Vanquish 395 Éček) už nebude žádný šunt :-) , že? Ale je tam rozdíl ve váze. TwinFC 320g, TwinCI4 285g, tenhle nový Twin Special Limited 310g, StellaFE 270g, Vanquish 240g.

                            Rytíř - Profil | Pá 25.1.2013 10:38:41

                            Chytáte ryby,nebo jenom sledujete jakej reel má hladší chod?:-))Osobně nemůžu říct proti FC twinu křivé slovo.Se stelou už jsem taky točil a s brazinem taky.Můj názor,pokud někdo potřebuje naviák za 12-20 tisíc at si ho koupí.

                              Orion24 - Profil | Pá 25.1.2013 10:31:30

                              lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 10:04:28 >> jo nemecke eshopy maju casto akcie....a zaujimavy tovar

                                stizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 10:04:28

                                cindy >> som si spomenul, že na jednom e-shope v nemecku Ho mali za tých ca 300-330eur. Len neviem či Ho tam ešte majú a neviem ani tú stránku. Kamoš mi raz posielal naň odkaz, keď tu bude tak to sem hodím.

                                  Laci - Profil | Pá 25.1.2013 9:35:23

                                  lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 9:05:13 >> u twina fc zalezi dost od kusu, tocil som viacerymi aj roznymi velkostami vacsinou intenzivne vyuzivanych kusov a pod zatazou to nebolo celkom ono, no jeden 3000ka isiel fakt perfektne bez vrznutia a to na nom visel 6ka hornet proti prúdu, osobne som mal 2500 fb aj fc oba su uz preč

                                    stizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 9:05:13

                                    Laci >> jo.

                                      cindy - Profil | Pá 25.1.2013 9:03:25

                                      lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 8:04:43 >> Tenhle Twin je dost hezký, že si ho ty .......... šikmooké nechávají jen pro sebe! :-))))))))