Shimano Vanquish 4000F

Má s ním někdo zkušenost na středně těžkou vláčku?
Autor diskuse: cindy - Profil , 23.1.2013 dravci - náčiní, doplňky

NLaci - Profil | Pá 25.1.2013 9:00:37

lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 8:53:53 >> ani FC niesu zle ale na fireblood proste nemaju

    Ncindy - Profil | Pá 25.1.2013 8:59:54

    klient >> Jo, asi se přidám :-) .

      Nstizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 8:53:53

      Laci >> Kúpil som ho za 300 eur, za takú cenu, keď nie viac bolo aj fc pokiaľ ho nezlacnili. Teraz je za 330 aj s poštou bez cla a dane(20%+6%).

        NLaci - Profil | Pá 25.1.2013 8:40:19

        lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 8:15:47 >> tak to je ine kafe ako europsky twin aj cenovo

          Nstizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 8:32:37

          P!F >> Sú to hajzli tí japáni, na trch do eu Ho ale nepošlú. Radšej nám sem dajú nepodareného biomastra :-(((

            Nstizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 8:30:19

            P!F >> Jedine použiť famózny google prekladač :-))):
            Shimano X-SHIP takes spinning reel technology to a whole new level. Anglers will experience increased gearing efficiency and power, providing for ultra-light handle rotation. By using a large diameter drive gear, moving the pinion gear closer to the center of the drive gear to provide 20 percent more power, and by supporting the pinion gear with two A-RB ball bearings,X-Ship provides asmooth, effortless retrieve, and also virtually eliminates the pinion gear twist and rotor flex common with most spinning reels when fighting a fish. As showcased in the Stella FD reels.

            Tento rok som mu dával slušne zabrať s 20gr a 30gr hlavami technikou dopadu a to je podľa mňa horšie ako wob. Preto idem aj kúpiť lacnejšie navi, nechcem mu tak dávať na hubu. Aj keď mu to nič neurobilo a je ako nový aj tak Ho radšej budem používať iba na woby a klasika gumy.

              NP!F - Profil | Pá 25.1.2013 8:20:08

              lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 8:15:47 >> inak ten tvoj japonsky model twinu mi praveze prisiel lepsi nez FB a klasicke TP dokopy. Je taky nejaky pevnejsi, tuhsi...

                Nstizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 8:19:08

                Orion24 >> Ja viem veď v tom príspevku na Pala som to aj tak napísal :-)))

                  NP!F - Profil | Pá 25.1.2013 8:19:00

                  lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 6:19:21 >> ja ti neviem, co je to x ship :) Za mna, porovnavam prave tvoj starsi FB, jediny zavazny bonus pre mna co ma, je klucka, ta sa mistrasne paci. Tazko povedat ostatne, mozno aj viacej vydrzi, ale to by si musel chodit tolko s wobmi ako ja, posledne roky si hlavne gumoval, ved sam vies ze pri tom znicit 4000ku kvalitny navi je strasne na dlho. Od novoty som tam rozdiel v chode nevidel, teraz ten twin po dvoch sezonach ide chlp horsie, ale fakt malinko.

                    NOrion24 - Profil | Pá 25.1.2013 8:16:03

                    lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 8:04:43 >> to japonci robia..a nie len u navijakov ale aj u Aut a inej techniky..vzdy domaci model ma v tej kategorii nadupanejsie parametre....ako to co ide von
                    Ten Twin power co mas ty nemozes porovnavat s twinpowerom FC o ktorom sa tu bavime

                      Nstizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 8:15:47

                      Laci >> Áno ten.

                        NLaci - Profil | Pá 25.1.2013 8:07:37

                        lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 8:04:43 >> aky twin máš, ten nový z toho odkazu?

                          Nstizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 8:04:43

                          klient >> firebloody mám dva a twin mám tento a ti poviem že ten twin je vážne nadupaný, veľká škoda že je už iba japan domestic model a miesto neho do eu strčili biomaster :-(((
                          http://www.ebay.com/itm/LIMITED-SPECIAL-SHIMANO-201​1-TWINPOWER-4000-SPINNING-REEL-MADE-IN-JAPAN-/13083​2426015?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e7638641f


                            NOrion24 - Profil | Pá 25.1.2013 7:50:25

                            klient >> kasli nato...su horsie veci v zivote :-)

                              Nklient - Profil | Pá 25.1.2013 7:42:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Orion24 >> čau, ten duel mi ani nespomínaj. To je taká ostuda......... Mal som to všetko dohodnuté s Ospreyom. Chcel odomňa nejaké postrehy od vody a strohý popis oboch navijakov. Tak som mu to poslal(tak ako si to čítal) a dohodli sme sa, že keď to príde na radu, ozve sa mi a doplníme čo treba. Ja neviem písať články a tak by som sa sám do toho nepúšťal, ale veril som mu a on mi sľúbil že sa nemusím báť a že ručí za výsledok. Veď tie duely pred tým boli super. Ale stalo sa, čo sa stalo,Osprey odyšiel a nemenovaný redaktor to tam zavesil presne tak, ako to Osprey dostal odomňa. Nedal si s tým žiadnu robotu. Hádam to ani nečítal..... :-((((

                                Nklient - Profil | Pá 25.1.2013 7:27:35

                                lu-cas >> stizostedion - 25.1.2013 6:19:21 >> Dám ti jeden príklad........ja som nedávno kúpil Ford Galaxy 1,9TDi rv. 2004 (ten model ako Sharan a Alhambra) veľmi málo jazdený. Dovtedy som sa vozil na Ford Escort 1,8TD kombi. Nikdy pred tým by som nepovedal že je Galaxy tak suprové auto. Keby mi teraz niekto ponúkol za Galaxy aj tri Escorty tak ich nechcem.


                                Myslím že keby si mal ten Fireblood, alebo Vanquish zmenil by si názor a nemenil by si ani za neviem koľko Twinov :-))

                                  NOrion24 - Profil | Pá 25.1.2013 7:16:05

                                  klient >> suhlasim,

                                  k Vanquishu a tvojej recenzii na susednom vebe :-)....moc nesuhlasim hlavne ked porovnavas dva navijaky s rozdielnym prevodom.....ani mne ten rýchly nesedi, s týchlym mam len jeden ked idem cisto na Bolene....inak sa mi javy zbytocny....

                                    NOrion24 - Profil | Pá 25.1.2013 7:14:22

                                    P!F >> rozdiel medzi TP a FB je riadny, neskutocny...jak v chode tak vo vahe...uplne ina trieda.....aspon ja to tak vidim

                                      Nklient - Profil | Pá 25.1.2013 7:11:44

                                      P!F >> Mal som Aspire 4000FA a vymenil som ho za Fireblood 4000FA. Rozdiel v chode bol dosť cítiť. A určite mi majitelia Aspire dajú za pravdu, že Twin a Aspire je kua rozdiel. :-))

                                        Nstizostedion - Profil | Pá 25.1.2013 6:19:21

                                        P!F >> myslíš rozdiel v chode medzi twinom a firebloodom? Medzi posledným japan twinom, ktorý na eu trch už nebol dodávaný a firebloodom rozdiel v chode nieje. Ale ten japan twin má už x-ship, žiadne plastové kolečká v ňom nenájdeš, pasujú naň cievky s biomastra a s twina fc a ostatné vylepšenia.
                                        Kurňa s FC 4000ckou som ešte netočil, tak s ňou porovnávať moc nemôžem, ale fireblood je podľa mňa určite o triedu vyšie ako fc.
                                        Ale to nemení nič na tom že reálne je twin fc super navi a keby som sa mal rozhodovať medzi jedným VANQUISH za tú brutál cenu a dvoma twinmi, určite kúpim dva twiny. A taktiež keby som sa mal rozhodovať medzi jedným firebloodom za tú brutál plnú cenu a dvoma twinmi, určite bez váhania kúpim dva twiny. Twin je šupa osvedčený navi za super cenu, hlavne teraz keď sa ešte sem tam dá nájsť za 230eur treba to využiť, už ich v obchodoch nieje veľa :-(((