O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Nstrejka - Profil | Út 9.8.2016 19:05:40

Kentaur >> to nejde říct univezálně, může to být pár chlupů na 6/0 Kamasanu, nebo jen malý kaprařský háček s krátkým ramínkem v hlavičce

    NBosanac - Profil | Út 9.8.2016 19:03:58

    vanuz >> Nehrotil bych to . Klido pido jedna , nejsme na zavodech , pozitri je taky den .

      NKentaur - Profil | Út 9.8.2016 19:00:48

      Na jakou velikost hacku se dela treba 10cm streamer?Ja vazu jenom takove pseudo streamery na pstruhovku.Normalne na c10,tungsten.Vetsi streamer na MP jsem jeste nevazal.

        NPike - Profil | Út 9.8.2016 18:03:51

        mascha >> u mušek, kde se používají dva háčky, třeba u sand eelů, tam se běžně jako stinger hook kaprařský háček používá, protože žádný muškařský háček není tak vhodný.

          Nmascha - Profil | Út 9.8.2016 17:49:10

          Mates PB >> to, že se má něco na obale napsáno "kaprařský", "owner" nebo třeba "cirkusový" na vlastnosti nemá vliv. Čili pokud vyhovují tloušťkou, pevností a tvarem, můžou se jmenovat libovolně. Ten fly pure přístup mi přijde trochu omezený...

            Nvanuz - Profil | Út 9.8.2016 17:47:26

            Willow >> ok uznavame, das zajtra 2

              NWillow - Profil | Út 9.8.2016 17:28:12

              PÁNOVÉ,pro dnešek Velká omluva.Jsem pracovně mimo bydliště,nejsem pánem svého času,bohužel.:-( Zítra dám klidně 3mouchy.Možná něco stihnu kolem 24hodiny.Velká omluva,snad ji uznáte.Díky.

                Nchrostik3 - Profil | Út 9.8.2016 12:57:16

                Kentaur >> bude :-)

                  NMates PB - Profil | Út 9.8.2016 11:54:37

                  mascha >> Jasně, spoiler jde přidělat i na velorex...

                    Nmascha - Profil | Út 9.8.2016 11:51:46

                    Kentaur >> si piš. Já je vážu na nějaký darovaný kaprařský háky a taky to chytá.

                      NKentaur - Profil | Út 9.8.2016 10:03:53

                      chrostik3 >> Nemam zadne hacky na streamry.Bude to fungovat,kdyz to dam treba na normalni owner?

                        Nchrostik3 - Profil | Út 9.8.2016 8:47:54

                        Kentaur >> úplně v pohodě a věřím,že je to lehčí než 6stka tung.

                          NKentaur - Profil | Út 9.8.2016 8:06:57

                          Vlastec >> Hezky.Kdyz bude cca 8cm dlouhej,myslis ze to ctyrkovej proutek da?

                            NVlastec - Profil | Út 9.8.2016 7:54:33

                            Kentaur >> jde to na ne velmi dobře . Uvazane je to ze čtyř pirek ze skalpu slepice
                            Pár vláken kristal flaschu a trošku barvené lišky na hřbet

                              NKentaur - Profil | Po 8.8.2016 21:00:39

                              Vlastec >> Jak to na ne de? Uz nekolikrat jsem si rikal,ze bych to zkusil.Nevim ale jestli prut 4/5 je to prave orechove.Z ceho jsou vazane?

                                NVlastec - Profil | Po 8.8.2016 20:27:20

                                Streamery pro boleny

                                  Nwelbin - Profil | Po 8.8.2016 19:36:26

                                  vanuz >> Zkusil si někdy krocana,výra,kormorána,volavky,třeba i barvené na tělíčka?

                                    NMarcel - Profil | Po 8.8.2016 18:38:13

                                    Willow >> no prosím, pékné.

                                      Nvanuz - Profil | Po 8.8.2016 18:32:55

                                      Willow >> no prosim, a ze to nejde :)

                                        NOreh - Profil | Po 8.8.2016 18:20:12

                                        vanuz >> uplne ti rozumiem :)

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess