O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Pike - Profil | Po 8.8.2016 10:32:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Letošní muška číslo 250 dovázána, doplnila tuhle krabku na moře.

    Mácík - Profil | Ne 7.8.2016 18:56:32

    Willow >> prečo nie?

      Willow - Profil | Ne 7.8.2016 18:19:57

      vanuz >> A proč,já.?To tady máš na výběr tak málo vazačů.??

        vanuz - Profil | Ne 7.8.2016 15:01:06

        Willow >> ak dovolis, rad by som do dalsieho kola nominoval teba , vidim ze to sledujes, libickujes, tak nech tu mame aj nejaku novu krv,
        predavam ti na dalsie 3 dni imaginarny zveracik - predstav sa nam a pridaj
        kazdy den jednu musku. potom samozrejme nominuj dalsieho viazaca

        zdar

          Pike - Profil | Ne 7.8.2016 14:34:00

          Mácík >> mám pak i variantu s takovým UV bílým dubbingem a červenou hlavou, takový jakože slávista.
          Zde právě z těch zbytků mini marabou pírek odstřihnu od dříku to měkké peří a smotám na nit, jak píšeš.

            Mácík - Profil | Ne 7.8.2016 14:14:55

            Pike >> no flash? A z ceho mas telicko? Taky to marabu, smotany?

              Pike - Profil | Ne 7.8.2016 13:52:35

              Grey Frede na 8čce háčku. Jen grizzly slepice (Metz neck - nejlepší slepice, co jsem kdy měl) a grizzly marabou. Bez flashe, čistě přírodní moucha.

                Mácík - Profil | Ne 7.8.2016 11:44:40

                vanuz >> hm, to nevim... Asi byli rychlejsi nez ostatni ryby...
                Mam zkusenosti, ze kdyz je ve vode dost duhaku, zerou a chovaj se dost agresivne a je pak problem dat potoky nebo lipany. Jsou z toho asi volaaky zmeteny... 😂

                  vanuz - Profil | Ne 7.8.2016 11:41:59

                  Mácík >> ano slaby bodyquill (na 18ku hak by som dal este slabsi, ale nemam), bez stetov, s tym ciernym pavom este lepsie, jednoduche, primitivne....ale povedz mi, preco mi to zrali len duhaci...

                    Mácík - Profil | Ne 7.8.2016 11:39:28

                    vanuz >> vypada zajimave... Slabej bodyquil ? Bez stetu?
                    Jednoduchy na vazani...
                    Nomince? 😉

                      vanuz - Profil | Ne 7.8.2016 11:37:43

                      a jedna bonusova, asi najjednoduchsia mucha, ale tiez velmi efektivna jazerna
                      vychytavka, za ktoru vdacim kolegovi Výrovi...
                      vola ju "šoker", neviem ci je to jeho vynalez...

                      vecer sa rozhodnem o dalsej nominacii, zatim čago belo, hadam som mojimi vytvormi neurazil :)

                        vanuz - Profil | Ne 7.8.2016 11:35:35

                        tak rychlovka, 3/3
                        este lepsie funguje, ked je namiesto CDC obycajny pav, ale neviem ho v tej rychlosti najst.
                        Zrali mi to vyhradne duhaci, velki, vážski....
                        velkostne tiez viazem male, standard 16 na gamarovom haku.

                          vanuz - Profil | Ne 7.8.2016 10:08:08

                          idem rychlo nieco jednoduche zmotat a padam von

                            Mácík - Profil | Ne 7.8.2016 10:06:56

                            vanuz >> jj, rozumim... Ja jen, ze nejses linej a mrsknes to tam...
                            A to se ceni (Pupendo copyraaajt) 😉

                              vanuz - Profil | Ne 7.8.2016 10:03:03

                              Mácík >> ano, asi 4 sekundy:)

                                Mácík - Profil | Ne 7.8.2016 10:01:55

                                vanuz >> ty si tam na ty pochvicce hrajes s UV? 😉

                                  Mácík - Profil | So 6.8.2016 23:47:34

                                  Pike >> je tam videt ouplne vsetko 😉

                                    vanuz - Profil | So 6.8.2016 23:36:24

                                    u mna je zaklad bazant a cdc, zvysok su uz len take serepeticky a doplnky

                                      Pike - Profil | So 6.8.2016 23:34:52

                                      Mácík >> :-) Co soudruh, to jiný vkus. Jako jo, někdy to člověka může mrzet, že mu chybí zrovna ta a ta muška, ale to bych s sebou musel tahat 10 krabiček. Tím jsem si taky prošel a ten boj jsem vzdal. Tady mám od každého druhu 3 velikosti na 10 až 14, takže vlastně 12 - 16 klasiky háčku a 3 velikosti hlaviček. Rybář jsem velmi průměrný, víc chycených ryb mi nezajistí extra super mouchy, ale lepší ruce a hlava, to vím naprosto přesně.
                                      Jinak všimni si té naoko nedokonalé fotky. To je samozřejmě úmysl, aby se jemné nuance a detaily mušek zjevily v představivosti každého jednotlivého vazače :-)

                                        vanuz - Profil | So 6.8.2016 23:34:52

                                        bez bazanta by to jako neslo, u mna teda nie

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess