O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Mácík - Profil | So 6.8.2016 23:27:48

Pike >> pekne to mas serazeny, votomnic, to se musi nechat...
Ale nesdilim Tvuj minimalitacni pristup 😂
Vzdyt vis 😂😂😂

    Pike - Profil | So 6.8.2016 23:16:48

    Mácík >> já teď jezero nechytám, tak prostě DB nebude. Kdybych nepotřeboval bažanta na štěty, tak bych vyřadil i ho:-)
    Tady 1/4 mých mušek. Žádný sirupčík, žádný PT. Ještě mám řadu chrchlů, pak dovážu 2 řady blešounů a řadu HB nymf a jsem nymfově komplet.
    A to je možná moc. Stejně tam dávám furt ty samé a výběr je pak nekomplikovaný.

      Mácík - Profil | So 6.8.2016 23:12:09

      vanuz >> hmmmmmmm, si dost vyhrajes. Fakt pekna, na 18 slusne dilo... 😉

        Mácík - Profil | So 6.8.2016 23:10:30

        Pike >> kdyz nemas pava, tak tam dej bazanta, kdyz nemas bazanta, tak tam nedavej nic... 😂😂😂😂
        Jura Babica copyrajt 😂

          vanuz - Profil | So 6.8.2016 9:44:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Mno, dnes jedna pre mna taka netradicna, kedze je o mne zname, ze 80% mojich nymf su obycajne pheasant tails :)
          Su vsak situacie, ked prirodne vzory jaksi nefunguju a vtedy mam v zalohe par, naozaj par takychto farebnych cirkusovych kuskov.
          Toto je cisto moja kreacia, neviem ako sa to vola, ale uz neraz ma zachranila od zera v situaciach, ked ryby nechceli absolutne nic.
          Muska fuungovala v priezracnej plytkej vode na malych kamenistych chcacoch.
          Viazal som ju na velmi male haciky, 16-18 preto aj fotka je uz riadna (a nekvalitna) ifonova zvacsenina.
          Zdar

            Pike - Profil | So 6.8.2016 7:39:03

            Mácík >> ne.Já teď jezero nechytám, nepotřebuju páva. Rozdal jsem ho mládeži. Páva bych tak potřeboval vlastně jen proto, abych ti ukázal, že DB na tom háčku vypadá dobře :-) A to uznej, že není takový důvod, abych letěl v pondělí do obchodu a jen kvůli tobě ho kupoval :-)
            Na red tagy používám paví dubbing, na DB to s ním dubbingem vypadá blbě.

              Mácík - Profil | So 6.8.2016 7:35:44

              Pike >> tvl, Pajku... 😂😂😂
              Ty bys potreboval pava na DB, ale nemas ho, bo ho k nicemu nepotrebujes?
              Neprehanis to trochu s tou minimalizaci?... 😂😂😂

                Pike - Profil | So 6.8.2016 7:28:37

                Mácík >> Samozřejmě že jsem je na ně vázal. Ukázal bych ti, jak na tom háčku dobře vypadají, ale nemám páva, které k ničemu nepotřebuji, tudíž DB nemohu navázat.

                  Mácík - Profil | So 6.8.2016 0:40:05

                  mildas - Quinn >> predstavivost by byla...
                  Psal jsem, ze si to radsi predstavit ani nechci😂😂😂

                    mildas - Quinn - Profil | So 6.8.2016 0:33:38

                    Mácík >> tak asi nemas predstavivost...........:-)

                      Mácík - Profil | So 6.8.2016 0:04:56

                      vanuz >> tomu rikam hacek...

                      Moc by me zajimalo, jak hnusnej musi bejt dablik na 2499 :-)))) To si snad ani nedovedu predstavit... Nebo spis nechci.
                      To jen takova poznamka pro Pajku... :-)))))

                        Mácík - Profil | So 6.8.2016 0:03:07

                        Stanďour >> jj, je to tak.
                        A vanuz, super... 😉
                        Dablici jsou moji oblibeni v UK...

                          Stanďour - Profil | Pá 5.8.2016 12:00:47

                          vanuz >> Jj, to je vončo. Ale abys neřek, že jsem jen pozitivní, tělíčko by to nemělo mít přes celý ramínko háčku, ale jen asi do dvou třetin tak, jak to máš uvázaný na tý první fotce. :-)

                          Ale myslim, že je to celkem fuk.

                            vanuz - Profil | Pá 5.8.2016 11:54:58

                            Stanďour >> ano mam aj take klasiky

                              Stanďour - Profil | Pá 5.8.2016 11:51:51

                              Drozďák >> Já je jeden čas vázal bez nožiček a bez štětů. Někdo mi to poradil, fungovalo to minimálně stejně dobře. Jen to vážu červenou nití, takže má červenou hlavičku (což je, myslím, podstata originálu tý mouchy).

                                Drozďák - Profil | Pá 5.8.2016 11:37:04

                                Stanďour >> je. Pěkně a tence vyvázanej. Dám tip na fluo oranž nebo zelenou hlavičku. Nožičky lepím víc k tělíčku a už se mi párkrát povedlo zabodovat tím, že jsem je upálil včetně štětů. Je to možná alternativa, když to ne úplně jde, anebo se člověk nemůže trefit do rychlosti stahování

                                  Stanďour - Profil | Pá 5.8.2016 11:04:50

                                  vanuz >> Dobrá moucha.

                                    vanuz - Profil | Pá 5.8.2016 10:52:56

                                    Rasto. >> skresluje. zlate je oranzove a je to biot, husí...holt ajfon a lampa, tak to inak ukaze

                                      Rasto. - Profil | Pá 5.8.2016 10:49:50

                                      vanuz >> to len skresluje alebo stetu su v 2 farbach?to zlate je lametka tiez?

                                        vanuz - Profil | Pá 5.8.2016 9:36:18

                                        Pike >> dakujem, kruzkovane je to lametkou. Kruzkujem aj drotom (medenym, cervenym), podla toho, co je momentalne poruke....

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess