O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

NPike - Profil | St 3.8.2016 10:21:52

Mates PB >> to je v pořádku, co soudruh, to jiný vkus. Chytají nejen mi.

    Nvanuz - Profil | St 3.8.2016 10:12:39

    Mates PB >> nemam ani streamre, jo, sproste predsudky

      NMates PB - Profil | St 3.8.2016 10:02:33

      vanuz >> Každý podle své chuti. Jigový háček je podle Tebe vláčka, strýmr Ti jistě nevadí. To je asi o úhlu pohledu.

        Nvanuz - Profil | St 3.8.2016 9:59:27

        Mates PB >> ja mam voci jigom averziu, nikdy som na ti neviazal, mam tak nejaky blby pocit ze jig patri do vlacka

          NMates PB - Profil | St 3.8.2016 9:57:47

          Pike >> Mě se ty mouchy nelíbí, ale když Ti to chytá, tak asi cajk.

            NPike - Profil | St 3.8.2016 8:36:47

            Mates PB >> Ano.mám, možná to byla špatná várka nebo nevím, ale ty se ohýbaly už ve svěráku pod náporem bobiny. Tak jsem je vyhodil jak lajnu a dal to na háčky, které takové problémy nemají.
            Ale teď vyzkouším H400 a jednu řadu jigů si uvážu na 12tce a 14tce. Stejně je potřebuju kvůli HB. Když to bude dobré a pevnostně v richtigu, tak na ně možná přejdu, protože ty mouchy na tom asi vypadají líp (ikdyž to je fuk, protože nevážu do soutěží, ale pro sebe) a líp se na ně dává tungsten.
            Jako vedlejší efekt bude i to, že na rozdaných mouchách nemálo ušetřím, protože těch 6 - 7 Kč za hák je dost :-)))

              NMates PB - Profil | St 3.8.2016 8:26:27

              Pike >> Proč nevážeš na jigové háčky? Máš s nimi nějakou špatnou zkušenost?

                NMácík - Profil | St 3.8.2016 8:09:44

                Pike >> máš lajk za obě (vlastně všechny 3, i to bibio) :-)
                H230 vypadá moc dobře - nespadne Ti z toho ryba.
                Ten předchozí wiederhák už komentovat nebudu :-)
                Ještě kdybys tu H230 trošičku najigoval, to by byla paráda :-))))

                  NPike - Profil | St 3.8.2016 7:31:05

                  Mácík >> tak jsem cvičně navázal nymfu i na jiný háček a nevím nevím, Zde H230 velikost

                    NPike - Profil | St 3.8.2016 6:30:32

                    Takže moucha číslo 2. Štěty bažant (to nemusím psát, to vidíte), dubbing zde olivový SLF + (ale je to fuk,já mám dohromady přesně 12 dubbingů, takže používám to, co je), kroužkování zlatý drótik, límec z Hends 45tky a CDC. Vážu ve své oblíbené kombinaci TMC 2499 velikost 10 - 16 a příslušná hlava.
                    Nejčastěji chytám na prostřed, ale tudle zabodoval překvapivě na14tce na horním přívěsu.

                      NMácík - Profil | St 3.8.2016 0:04:30

                      vanuz >> skoro Ti prestavam rozumet. O jaky svetovy senzaci to mluvis?

                        NPike - Profil | Út 2.8.2016 23:15:33

                        vanuz >> neboj, Mácu zítra vytrestám za jeho řeči mouchou na jeho neoblíbeném TMC2499 :-)

                          Nvanuz - Profil | Út 2.8.2016 22:49:03

                          Mácík >> mas neuveritelnu schopnost urobit z banality svetovu senzaciu

                            NMácík - Profil | Út 2.8.2016 22:03:34

                            Pike >> Pajko, ses srdcar... ;-)
                            Ja bych zas na oplatku nikoho jinyho principielne nenominoval... Vanuzko me nakrk, bo opravdu nic z toho, cim se tu ohani nezaznelo.
                            Navic jsem mu jasne psal, ze mu kolik vratim a nic nenamital...
                            No nic, vratil jsem se z ryb, tak to slo celej den mimo me.
                            Dobre, ze ses toho dobrovolne chopil. To bysme byli za pekny trumpety... :-)))

                            Bibio je dobra muska. Hodne moc ryb na ni jsme chytali kdysi ve SWE na Hokensasu, kdyz padali ze stromu nejaky cerny broucci...
                            Ale je to takova jezerni klasika.

                              NMácík - Profil | Út 2.8.2016 21:57:30

                              vanuz >> reknu to takhle...
                              Tos posral...

                                NBono 27,15 - Profil | Út 2.8.2016 19:05:00

                                Pike >> iphone dej tak 30cm od mouchy, přibliž zůmem, zaostři mušku dotykem na display a vyfoť.

                                  NPike - Profil | Út 2.8.2016 17:29:52

                                  strejka >> takhle na řece jsem s tím nechytal, ale pamatuju si, že s tím takhle chytal na Jizeře a chválil sis to.

                                    Nstrejka - Profil | Út 2.8.2016 17:25:54

                                    Pike >> bibio mi úplně přestalo poslední dvě sezóny chytat. A taková to byla moje oblíbená můra. Nahodit jako suchou, po pár metrech ideálního chodu utopit a nához domokřit. Malé bibio na horním přívěsu nad nymfama, ale klidně i ludrama. A teď? Teď lautr hovno :-(

                                      NPike - Profil | Út 2.8.2016 17:21:43

                                      Bono 27,15 >> líp to neumím, kor se 4tkou a jedním světlem. Tohle je mé maximum :-)

                                        NBono 27,15 - Profil | Út 2.8.2016 17:18:28

                                        Pike >> fotka hrozná, znovu :-)

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess