O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Pike - Profil | Út 2.8.2016 16:14:59

Začínám mokrým bibiem. Tahle moucha mi fungovala jak třeba na Koutech či Piláku na horním přívěsu, kdy jsem po ní ďáblíka a pakoše a na vyklesávanou byly moc krásné záběry. Stačilo, když byla kousek pod hladinou a při lovu z boatu krásné chytání. Chytám s ní i tlouště na Berounce a Sázavě, to už klasicky jako mokrou.
Matrošem je nějaká umělotina dle vkusu každého soudruha, kvalitní černá slepice (je to opravdu jemné peří), kroužkováno stříbrným drátkem.
Zde háček H230, používám velikost 10 - 16.

    vanuz - Profil | Út 2.8.2016 16:13:48

    Pike >> ok teda, zachrance

      Pike - Profil | Út 2.8.2016 16:12:14

      Protože se dobrovolník nenašel, Vanuzko vyměknul a Máca nenominoval, tak se toho chopím já s tím, že Vanuzka nanominuju o kolo pozděj :-)
      Zkusím sem dát jednu mokrou, jednu nymfu a jednu suchou. Vše mušky, na které skutečně chytám a ryby jsem chytil.
      Nic mi nevyčítejte, já vás varoval.

        Pike - Profil | Út 2.8.2016 13:51:33

        Takže jak z toho ven?

        1) najde se dobrovolník, který bude pokračovat
        2) Vanuzko nebude dělat Dášu a bude pokračovat
        3) Máca nominuje někoho jiného

          strejka - Profil | Út 2.8.2016 12:02:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          A taková to mohla být prima akce, kdyby to vanuz nezkazil...

            Bono 27,15 - Profil | Út 2.8.2016 11:49:24

            Jsem to říkal

              vanuz - Profil | Út 2.8.2016 11:36:37

              prislo mi logicke, ze vyzyvatel nebude okamzite nominovany hned v prvom kole od nominovaneho, holt asi treba 5 stranove pravidla aj na takuto banalitu.
              preto razne hovorim nie, principialne

                Mikulas - Profil | Út 2.8.2016 11:27:12

                vanuz >> nedělej fóry, blběs nastavils pravidla, tak do toho :)

                  Mates PB - Profil | Út 2.8.2016 11:25:50

                  No to se rychle kruh uzavřel...

                    vanuz - Profil | Út 2.8.2016 9:47:49

                    Mácík >> nepride, pride vtedy, ak ho nominuje niekto iny

                      Mácík - Profil | Út 2.8.2016 8:35:30

                      Bono 27,15 >> prijde
                      A mozna prijde i kouzelnik....

                        Bono 27,15 - Profil | Út 2.8.2016 8:31:35

                        Pike >> já bych řekl, že nepřijde

                          Pike - Profil | Út 2.8.2016 7:37:23

                          Tak jsem zvědav, s čím dneska Vanuzko příjde.

                            Mácík - Profil | Po 1.8.2016 22:27:30

                            Takovyhle kluci olivovy se mi tady ted lihnou... ;-)

                              medvěd - Profil | Po 1.8.2016 14:49:09

                              Mácík >> něco jsem na to chytil,ale vzhledem k tomu jak málo strýmruju tak to není nic významného

                                Mácík - Profil | Po 1.8.2016 14:47:00

                                Mates PB >> díky.
                                Mám rád jednoduchý a živý mouchy...

                                  Mácík - Profil | Po 1.8.2016 14:46:22

                                  medvěd >> CDC strýmr s JC... Tak drahej a nedostupnej matroš... No teda :-)))
                                  Moc pěkný... CDC na strýmry používám spíš u palmerů (woolly buggeru, super tajnej Pepe Lopez :-)))), apod.), trochu dopředu.
                                  Celý jsem to ze CDC nikdy takhle nemotal. Jaký s tím máš zkušenosti ? Jako, že to ve vodě bude makat jak víno, o tom nepochybuju...

                                    medvěd - Profil | Po 1.8.2016 14:37:01

                                    Mácík >>

                                      Mates PB - Profil | Po 1.8.2016 14:36:31

                                      Mácík >> Pěkný proporce, takový mouchy se mi líbí.

                                        Mácík - Profil | Po 1.8.2016 14:35:21

                                        medvěd >> jj, mnoho různých variant, různé tipy, viděl jsem i flash v CDC, apod.
                                        Hezké to máš.

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess