- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
O muškách, umělých
Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat. Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
326x v oblíbených a 22x v ignorovaných.
NMácík - Profil | So 30.7.2016 11:56:45
vanuz >> :-))))
vazat cas nemam... Staci, kdyz po dobu 3 dnu vyfotim a postnu nejakej smotek?
Jako ja to d. Ale nektere nominovane bude prdel pozorovat. Jmenovat nebudu... :-))))
vazat cas nemam... Staci, kdyz po dobu 3 dnu vyfotim a postnu nejakej smotek?
Jako ja to d. Ale nektere nominovane bude prdel pozorovat. Jmenovat nebudu... :-))))
Nvanuz - Profil | So 30.7.2016 11:47:55
kedze obcas smirujem po FB, vsimol som si taku motivacnu viazacsku akciu ktora tam prebieha...
ja by som to pre ozivenie tejto diskusie skusil aj tu, a ako prveho by sim chcel nominovat Macika, aby pocas 3 dni naviazal a pridal kazdy den jednu musku podla vlastneho vyberu a potom nominoval niekoho dalsieho.
pekna sprostost, co?
ja by som to pre ozivenie tejto diskusie skusil aj tu, a ako prveho by sim chcel nominovat Macika, aby pocas 3 dni naviazal a pridal kazdy den jednu musku podla vlastneho vyberu a potom nominoval niekoho dalsieho.
pekna sprostost, co?
NPike - Profil | St 27.7.2016 20:39:03
Letošní muška číslo 200.
Je to moucha jednoduchá a proto ji vážu. Protože chytám nejčastěji s 0,16 a 0,18mm Stroftem, je třeba mít pořádný hák, který vytáhnu ze dna pytel cementu. Přeci jen, ztráta mušky, to je nemilá věc.
A pomocí TMC 2499BL ho ze dna vytáhnu. Nepraská,skoro se nedá ohnout a to je pro mne hlavní.
Kvalitu fota omluvte, kvalitu navázání mušky též.
Je to moucha jednoduchá a proto ji vážu. Protože chytám nejčastěji s 0,16 a 0,18mm Stroftem, je třeba mít pořádný hák, který vytáhnu ze dna pytel cementu. Přeci jen, ztráta mušky, to je nemilá věc.
A pomocí TMC 2499BL ho ze dna vytáhnu. Nepraská,skoro se nedá ohnout a to je pro mne hlavní.
Kvalitu fota omluvte, kvalitu navázání mušky též.
NMácík - Profil | Út 26.7.2016 17:32:57
Mates PB >> a jaks byl s "papirkama" spokojen ?
Ja to zkusil dat na strymricka jednou... Uplne na ...
Nemyslim, ze by to dneska byl tak nedostupnej a desne drahej matros. Jo, to pred 20. lety...
Ale kazdyho vec, nepostradatelny to jiste neni.
Ja to zkusil dat na strymricka jednou... Uplne na ...
Nemyslim, ze by to dneska byl tak nedostupnej a desne drahej matros. Jo, to pred 20. lety...
Ale kazdyho vec, nepostradatelny to jiste neni.
NMates PB - Profil | Út 26.7.2016 15:10:23
Mácík >> To mě pros jak chceš, mouchu s JC jsem nikdy nenavázal a v plánu to nemám.
NMácík - Profil | Út 26.7.2016 13:32:10
Mates PB >> ach taak, tak to pak joooo.
A ty jí tedy na JC můžeš šáhnout, i když ti nepatří...???
A ty jí tedy na JC můžeš šáhnout, i když ti nepatří...???
NMácík - Profil | Út 26.7.2016 12:09:14
Mates PB >> Co? Ty, takovej vazač?
Myslím, že máš moc pěknej skalp JC. Pokud jsou to teda tvoje mouchy.
Nebo by to mohly bejt mouchy vázaný na objednávku i s dodaným JC, kterej ti nepatří? Jak tomu mám rozumět?
Že to ale nejsou mouchy s nějakejma "papírkovejma" náhražkama či snad obarvenou perličkou, je nad slunce jasné... :-)
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=657498&page=913
Myslím, že máš moc pěknej skalp JC. Pokud jsou to teda tvoje mouchy.
Nebo by to mohly bejt mouchy vázaný na objednávku i s dodaným JC, kterej ti nepatří? Jak tomu mám rozumět?
Že to ale nejsou mouchy s nějakejma "papírkovejma" náhražkama či snad obarvenou perličkou, je nad slunce jasné... :-)
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=657498&page=913
NMates PB - Profil | Út 26.7.2016 12:04:35
Bosanac >> Ne ne, tam je pravej, ale to na věci nic neřeší.
NBosanac - Profil | Út 26.7.2016 11:52:31
Mates PB >> Na fotkach co posilas je nejaka umelohmotna nahrada ?
NMates PB - Profil | Út 26.7.2016 11:38:40
Bosanac >> Nerozumím otázce, já nemám ani jeden skalp JC.
NMácík - Profil | Po 25.7.2016 16:16:30
Mates PB >> ano JC...
Na tech par strymru, co si za rok smotnu, mi ten skalp vydrzi vzdycky min. 5 let, i vic... :-)))
Nekourim, piju uz min, co bych s tema prachama delal?... :-)))))
Na tech par strymru, co si za rok smotnu, mi ten skalp vydrzi vzdycky min. 5 let, i vic... :-)))
Nekourim, piju uz min, co bych s tema prachama delal?... :-)))))
NMácík - Profil | Po 25.7.2016 16:13:49
MilošK >> tak to pak ano. Omlouvam se, ze jsem snad jen pomyslel, ze bys to moh splest ;-)
To mohl bejt zazitek a verim, ze by to bavilo kazdyho muskare... I kdyz spousta z nich rekne, ze to je jak sadaci na dvorku.... A na druhou stranu taky chapu, zes to vydrzel jen ty 3 dny a vic uz ne... Ono je to pak asi furt stejny a dokola....
I na tom NZ, co povazuju v mych ocich za pstruharsky muskarsky nebe, musim menit reky, styly chytani, atd. 3 tejdny tam chytat treba na nejlepsi rece furt dokola, i kdyz velky, silny, zdravy a jednoznacne divoky ryby, prestane bavit...
Takze zmeny jsou nutny... Hodne ryb, min ryb, duhaci, potocaci, mensi, vetsi, jezera, nocni chytani, atd. Tech moznosti je proste moc... ;-)
Uz se tesim... Letenky uz mam zase zaplaceny... 27.2.-22.3.2017 ;-)
To mohl bejt zazitek a verim, ze by to bavilo kazdyho muskare... I kdyz spousta z nich rekne, ze to je jak sadaci na dvorku.... A na druhou stranu taky chapu, zes to vydrzel jen ty 3 dny a vic uz ne... Ono je to pak asi furt stejny a dokola....
I na tom NZ, co povazuju v mych ocich za pstruharsky muskarsky nebe, musim menit reky, styly chytani, atd. 3 tejdny tam chytat treba na nejlepsi rece furt dokola, i kdyz velky, silny, zdravy a jednoznacne divoky ryby, prestane bavit...
Takze zmeny jsou nutny... Hodne ryb, min ryb, duhaci, potocaci, mensi, vetsi, jezera, nocni chytani, atd. Tech moznosti je proste moc... ;-)
Uz se tesim... Letenky uz mam zase zaplaceny... 27.2.-22.3.2017 ;-)
NMates PB - Profil | Po 25.7.2016 15:57:53
Mácík >> Jungle cock? No ty si se asi pomátl ne? Víš jak je to drahý a nedostupný matroš?
NMilošK - Profil | Po 25.7.2016 15:54:25
Mácík >> A přece je to pravda! V Norsku se dostalo na svobodu několik set atlanťáků. Mydlilo se to tam na kdeco. Já jsem byl na lodi se dvěma kamarády. Ti to chytali na plech, já měl mušák a chytil jsem jich za 3 dny právě těch 72 ks. Oni na plech chytili dohromady zhruba polovinu. Je mi jasné, že se nemůžu chlubit jako řádný lososář, ale ty ryby po záseku dělaly neuvěřitelné věci. Několikametrové skoky nebyly vyjímkou. Čtvrtý den jsem to už odmítl a přemluvil jsem kluky, že pojedeme na tresky. Do dneška mi to vyčítají:-)) A pokud jsem viděl ostatní lovce, byl jsem tam určitě jediný "muškař"!!
Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess
Čtenáři této diskuse také sledují
NPovídání JEN o vázání a muškách22022
NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla53135
NSměnárna a burza vázacího materialu a hotových mušek1316
NGalerie muškařských navijáků602
NSpey & Salmon516
NKúp si svojho kormorána2007
NMuškaři a bigbít7854
NBambusák a vyroba797
N44. MS v muškaření293
NKarel Křivanec - Legenda36
Živě na MRK.cz
Kde to žije - muškaření
7:45NO muškách, umělých 34442
7:44NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53136
ČtNPovídání JEN o vázání a muškách 22022
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
















