O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

NMácík - Profil | So 30.7.2016 11:56:45

vanuz >> :-))))
vazat cas nemam... Staci, kdyz po dobu 3 dnu vyfotim a postnu nejakej smotek?
Jako ja to d. Ale nektere nominovane bude prdel pozorovat. Jmenovat nebudu... :-))))

    Nvanuz - Profil | So 30.7.2016 11:47:55

    kedze obcas smirujem po FB, vsimol som si taku motivacnu viazacsku akciu ktora tam prebieha...

    ja by som to pre ozivenie tejto diskusie skusil aj tu, a ako prveho by sim chcel nominovat Macika, aby pocas 3 dni naviazal a pridal kazdy den jednu musku podla vlastneho vyberu a potom nominoval niekoho dalsieho.

    pekna sprostost, co?

      NPike - Profil | St 27.7.2016 20:39:03

      Letošní muška číslo 200.

      Je to moucha jednoduchá a proto ji vážu. Protože chytám nejčastěji s 0,16 a 0,18mm Stroftem, je třeba mít pořádný hák, který vytáhnu ze dna pytel cementu. Přeci jen, ztráta mušky, to je nemilá věc.
      A pomocí TMC 2499BL ho ze dna vytáhnu. Nepraská,skoro se nedá ohnout a to je pro mne hlavní.

      Kvalitu fota omluvte, kvalitu navázání mušky též.

        NMates PB - Profil | Út 26.7.2016 18:37:52

        Mácík >> Ano, je to na hovno.

          NMácík - Profil | Út 26.7.2016 17:32:57

          Mates PB >> a jaks byl s "papirkama" spokojen ?
          Ja to zkusil dat na strymricka jednou... Uplne na ...
          Nemyslim, ze by to dneska byl tak nedostupnej a desne drahej matros. Jo, to pred 20. lety...
          Ale kazdyho vec, nepostradatelny to jiste neni.

            NMates PB - Profil | Út 26.7.2016 15:13:40

            Mácík >> Jinak pokus o výrobu umělýho mám už taky za sebou.

              NMates PB - Profil | Út 26.7.2016 15:10:23

              Mácík >> To mě pros jak chceš, mouchu s JC jsem nikdy nenavázal a v plánu to nemám.

                NMácík - Profil | Út 26.7.2016 15:00:59

                Mates PB >> ale prosimte...

                  NMates PB - Profil | Út 26.7.2016 13:51:23

                  Mácík >> Na to já nešahám, je to na mě moc drahý.

                    NMácík - Profil | Út 26.7.2016 13:32:10

                    Mates PB >> ach taak, tak to pak joooo.
                    A ty jí tedy na JC můžeš šáhnout, i když ti nepatří...???

                      NMates PB - Profil | Út 26.7.2016 13:22:56

                      Mácík >> To vázala přítelkyně, tam je to trochu jinak.

                        NMácík - Profil | Út 26.7.2016 12:09:14

                        Mates PB >> Co? Ty, takovej vazač?
                        Myslím, že máš moc pěknej skalp JC. Pokud jsou to teda tvoje mouchy.
                        Nebo by to mohly bejt mouchy vázaný na objednávku i s dodaným JC, kterej ti nepatří? Jak tomu mám rozumět?
                        Že to ale nejsou mouchy s nějakejma "papírkovejma" náhražkama či snad obarvenou perličkou, je nad slunce jasné... :-)
                        http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=657498&page=913

                          NMates PB - Profil | Út 26.7.2016 12:04:35

                          Bosanac >> Ne ne, tam je pravej, ale to na věci nic neřeší.

                            NBosanac - Profil | Út 26.7.2016 11:52:31

                            Mates PB >> Na fotkach co posilas je nejaka umelohmotna nahrada ?

                              NMates PB - Profil | Út 26.7.2016 11:38:40

                              Bosanac >> Nerozumím otázce, já nemám ani jeden skalp JC.

                                NBosanac - Profil | Út 26.7.2016 11:25:48

                                Mates PB >> Vlastni zkusenost ta pomatenost ?

                                  NMácík - Profil | Po 25.7.2016 16:16:30

                                  Mates PB >> ano JC...
                                  Na tech par strymru, co si za rok smotnu, mi ten skalp vydrzi vzdycky min. 5 let, i vic... :-)))
                                  Nekourim, piju uz min, co bych s tema prachama delal?... :-)))))

                                    NMácík - Profil | Po 25.7.2016 16:13:49

                                    MilošK >> tak to pak ano. Omlouvam se, ze jsem snad jen pomyslel, ze bys to moh splest ;-)
                                    To mohl bejt zazitek a verim, ze by to bavilo kazdyho muskare... I kdyz spousta z nich rekne, ze to je jak sadaci na dvorku.... A na druhou stranu taky chapu, zes to vydrzel jen ty 3 dny a vic uz ne... Ono je to pak asi furt stejny a dokola....
                                    I na tom NZ, co povazuju v mych ocich za pstruharsky muskarsky nebe, musim menit reky, styly chytani, atd. 3 tejdny tam chytat treba na nejlepsi rece furt dokola, i kdyz velky, silny, zdravy a jednoznacne divoky ryby, prestane bavit...
                                    Takze zmeny jsou nutny... Hodne ryb, min ryb, duhaci, potocaci, mensi, vetsi, jezera, nocni chytani, atd. Tech moznosti je proste moc... ;-)
                                    Uz se tesim... Letenky uz mam zase zaplaceny... 27.2.-22.3.2017 ;-)

                                      NMates PB - Profil | Po 25.7.2016 15:57:53

                                      Mácík >> Jungle cock? No ty si se asi pomátl ne? Víš jak je to drahý a nedostupný matroš?

                                        NMilošK - Profil | Po 25.7.2016 15:54:25

                                        Mácík >> A přece je to pravda! V Norsku se dostalo na svobodu několik set atlanťáků. Mydlilo se to tam na kdeco. Já jsem byl na lodi se dvěma kamarády. Ti to chytali na plech, já měl mušák a chytil jsem jich za 3 dny právě těch 72 ks. Oni na plech chytili dohromady zhruba polovinu. Je mi jasné, že se nemůžu chlubit jako řádný lososář, ale ty ryby po záseku dělaly neuvěřitelné věci. Několikametrové skoky nebyly vyjímkou. Čtvrtý den jsem to už odmítl a přemluvil jsem kluky, že pojedeme na tresky. Do dneška mi to vyčítají:-)) A pokud jsem viděl ostatní lovce, byl jsem tam určitě jediný "muškař"!!

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess