- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
O muškách, umělých
Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat. Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
326x v oblíbených a 22x v ignorovaných.
NMácík - Profil | Po 25.7.2016 15:10:00
Pockej, Milosi... Nemyslel jsi spis pacifickejch (Aljaska, Kamcatka)? Ze bys mel na konte tolik atlantickejch se mi nechce verit... ;-)
To bys platil za svetovyho atlanticsalmonolovce... :-)))
NMilošK - Profil | Po 25.7.2016 15:02:48
NMácík - Profil | Po 25.7.2016 14:52:40
Proto na ně během dravcový sezony na MP taky viceméně kadím...
A když už strýmry, tak něco takovýho používám. Většinou tyhle RH zonkery aspoň něco sežere.
Nepohrdne ani okoun, ani céčko, štika, ba nakonec ani ten tarpon... Sumce na svým kontě na strýmra ještė nemám ;-)
Na nymfu jo, ale hodně malýho... :-))))
NMilošK - Profil | Po 25.7.2016 13:52:08
Já je teď pokouším na Berounce. Široká řeka, poměrně mělká a já tam stojím tak, že mě ty potvory zdaleka vidí a tak se mi asi vyhýbají. Zatím se na ně nespecializuji, zkouším je okrajově při tloušťování a zatím bezvýsledně. Loni mi to jeden vzal, ale s dvacítkou vlascem se moc nepáral.
Zatím si z toho vrásky nedělám, horší to bude až na ně vyrazím cíleně. Případný neúspěch asui ponesu těžko. Na nějaká zera nejsem zvyklý:-))))) A nerad s tím budu začínat.
Dneska jsem udělal krok k nápravě. Nový prut CD (kivi) 9´ v pětce, pětkovou intermídu s clearkou na konci (Cortland).
Mně teď napadlo, že bych si mohl přinést židli, zabrodit s ní doprostřed řeky a pěkně si tam snížit siluetu a čekat, jestli se nějaký prevít nepřiblížím na dohoz:-)))))))))))
NMácík - Profil | Po 25.7.2016 13:33:18
Joooo, to bude oříšek... Znám to dobře... Naprosto Ti rozumím.
Když jdou během sezony do rybiček... Tak i když okolo Tebe loví jak smyslů zbavení, házíš tam jak trubka a nic. Jindy zase několik záběrů...
Moje osobní zkušenosti s bolenama jsou řekl bych docela slušný... Jsou tu ale řekl bych větší MP odborníci...
Jaro, pod jezama, duben-červen - mokrý mušky - pupy chrosťanů, březnovky, i černý palmery... Celkem bych řekl, že je to celkem fuk... Jen tak držet na hranách proudů. Když tam jsou, většinou to žerou...
Ale jamile najedou oukleje na tření (tj. v tom červnu), boleni začnou řezat do nich. Začíná to bejt problém... :-)))
Jakýkoliv strýmry, bílý, redhead, světlý, zonkry, jakýsi napodobeniny rybiček... Nezatěžuju vůbec. Chytám s plovkou, max. hoverka, - pomalý íčko... Ale... :-))))
Jak říkám... Nevím přesně v čem je problém... Myslím, že je to v tom, že je bolen strašně pohyblivá ryba, děsně mění svý místa. Teď je tady, zaloví, Ty to tam mrdneš a on už je úplně jinde... Jsou rozjetý, možná daleko od sebe... Těžko ho trefíš, potkáš se s ním...
Kdežto když jsou najetý po tření pod jezama a žerou hmyz, jak jsem psal, tak jsou tam na husto a pak je chytání poměrně snadný.
Tak takový zkušenosti mám já...
To cílený strýmrování bolenů je řehole, kor v létě, kdy je všude plno potěru...
Takže jsem Ti Miloši asi moc nepomoh, co... :-)))
NMilošK - Profil | Po 25.7.2016 13:10:38
NMácík - Profil | Po 25.7.2016 10:23:41
NMates PB - Profil | Po 25.7.2016 10:15:20
N1Mara - Profil | Po 25.7.2016 10:08:34
NRici - Profil | Po 25.7.2016 10:07:14
NPike - Profil | Po 25.7.2016 10:04:06
Kde jsou ty časy, kdy jsem měl za půl roku těch much 1 000 nebo 1 500 .
Nvanuz - Profil | Po 25.7.2016 9:26:29
bez urazok, rypania, na rovinu....
NMácík - Profil | Po 25.7.2016 9:02:15
Možná to bylo myšleno jako vtip, já to z toho však nepoznal a můžu usuzovat, že by sis snad moh myslet, že jsem je nemotal nebo bych to snad nezvlád... Ale to je fuck...
S těma rámečkama... Mě se celkem líbí... Je to takový rustikální :-) A je to spíš otázka osobního vkusu.
A hlavně, jak si s tím v tom mým mobilu, kterým je to i focený, hraju...
Ale nedokážu ty fotky dobře nasvítit, zaostřit, atd. Tam mám prostě obrrezervy... To, co umíš ty, Jirka Rážek nebo Peťa Kaleta, to budu asi ještě dlouho vymejšlet... Jak to fotíš ty nebo Jirka nevím, ale vím, že Petr Kaleta jede normálně mobilem taky. Je to věc nastavení, světla, atd. Takový to ořezání, dosvícení, oživení barev už snad v mobilu zvládám... Ale když není prostě super ta fotka, ten základ, můžu se na hlavu postavit...
Pro mý potřeby to ale zatím stačí...
NMates PB - Profil | Po 25.7.2016 8:45:39
NMácík - Profil | Ne 24.7.2016 23:04:50
Mates, prejdu to s nadhledem. Si jako myslis, ze nesmotnu takovy jednoduchy smotky nebo co?
Spis bych se pozastavil u tech fotek :-)))) Tam se jako elev furt snazim a vysledky neprichazi. Jako dokonaly to neni, lepsi uz ale o dost a tam bych pochvalu ocenil... :-))))
NMates PB - Profil | Ne 24.7.2016 22:29:04
Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess
Čtenáři této diskuse také sledují
NPovídání JEN o vázání a muškách22022
NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla53132
NSměnárna a burza vázacího materialu a hotových mušek1316
NGalerie muškařských navijáků602
NSpey & Salmon516
NKúp si svojho kormorána2007
NMuškaři a bigbít7854
NBambusák a vyroba797
N44. MS v muškaření293
NKarel Křivanec - Legenda36
Kde to žije - muškaření
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
20:03NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53135
19:44NO muškách, umělých 34436
12:46NPovídání JEN o vázání a muškách 22022
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
Co je nového - muškaření + obecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













