O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

NMácík - Profil | Po 25.7.2016 15:10:00

MilošK >> :-)))) Tak vidis, sezere to kdecko... :-))))
Pockej, Milosi... Nemyslel jsi spis pacifickejch (Aljaska, Kamcatka)? Ze bys mel na konte tolik atlantickejch se mi nechce verit... ;-)
To bys platil za svetovyho atlanticsalmonolovce... :-)))

    NMilošK - Profil | Po 25.7.2016 15:02:48

    Mácík >> Jo, díky. Něco podobného mám. Btw. na tuto RH mám na kontě 72 atlanťáků!

      Nwelbin - Profil | Po 25.7.2016 14:54:29

      Mácík >> dobré barvy

        NMácík - Profil | Po 25.7.2016 14:52:40

        MilošK >> ani netušíš jak moc Ti rozumím... :-)))
        Proto na ně během dravcový sezony na MP taky viceméně kadím...
        A když už strýmry, tak něco takovýho používám. Většinou tyhle RH zonkery aspoň něco sežere.
        Nepohrdne ani okoun, ani céčko, štika, ba nakonec ani ten tarpon... Sumce na svým kontě na strýmra ještė nemám ;-)
        Na nymfu jo, ale hodně malýho... :-))))

          NMilošK - Profil | Po 25.7.2016 13:52:08

          Mácík >> Díky Martine! Byl to spíš takový výkřik do tmy! Nebo spíš zoufalství. Ne, že bych nikdy bolena nechytil, pár jich na kontě už mám, ale pokud si pamatuji, tak nikdy to nebylo při cíleném chytání bolenů:-((
          Já je teď pokouším na Berounce. Široká řeka, poměrně mělká a já tam stojím tak, že mě ty potvory zdaleka vidí a tak se mi asi vyhýbají. Zatím se na ně nespecializuji, zkouším je okrajově při tloušťování a zatím bezvýsledně. Loni mi to jeden vzal, ale s dvacítkou vlascem se moc nepáral.
          Zatím si z toho vrásky nedělám, horší to bude až na ně vyrazím cíleně. Případný neúspěch asui ponesu těžko. Na nějaká zera nejsem zvyklý:-))))) A nerad s tím budu začínat.
          Dneska jsem udělal krok k nápravě. Nový prut CD (kivi) 9´ v pětce, pětkovou intermídu s clearkou na konci (Cortland).
          Mně teď napadlo, že bych si mohl přinést židli, zabrodit s ní doprostřed řeky a pěkně si tam snížit siluetu a čekat, jestli se nějaký prevít nepřiblížím na dohoz:-)))))))))))

            NMácík - Profil | Po 25.7.2016 13:33:18

            MilošK >> :-))))
            Joooo, to bude oříšek... Znám to dobře... Naprosto Ti rozumím.
            Když jdou během sezony do rybiček... Tak i když okolo Tebe loví jak smyslů zbavení, házíš tam jak trubka a nic. Jindy zase několik záběrů...

            Moje osobní zkušenosti s bolenama jsou řekl bych docela slušný... Jsou tu ale řekl bych větší MP odborníci...
            Jaro, pod jezama, duben-červen - mokrý mušky - pupy chrosťanů, březnovky, i černý palmery... Celkem bych řekl, že je to celkem fuk... Jen tak držet na hranách proudů. Když tam jsou, většinou to žerou...

            Ale jamile najedou oukleje na tření (tj. v tom červnu), boleni začnou řezat do nich. Začíná to bejt problém... :-)))
            Jakýkoliv strýmry, bílý, redhead, světlý, zonkry, jakýsi napodobeniny rybiček... Nezatěžuju vůbec. Chytám s plovkou, max. hoverka, - pomalý íčko... Ale... :-))))
            Jak říkám... Nevím přesně v čem je problém... Myslím, že je to v tom, že je bolen strašně pohyblivá ryba, děsně mění svý místa. Teď je tady, zaloví, Ty to tam mrdneš a on už je úplně jinde... Jsou rozjetý, možná daleko od sebe... Těžko ho trefíš, potkáš se s ním...
            Kdežto když jsou najetý po tření pod jezama a žerou hmyz, jak jsem psal, tak jsou tam na husto a pak je chytání poměrně snadný.

            Tak takový zkušenosti mám já...
            To cílený strýmrování bolenů je řehole, kor v létě, kdy je všude plno potěru...
            Takže jsem Ti Miloši asi moc nepomoh, co... :-)))

              NMilošK - Profil | Po 25.7.2016 13:10:38

              Mácík >> Já bych zase potřeboval nějaký bonitní vzor na boleny....! Začínají mě totiž trochu přisírat:-)))))) Teda spíš hodně, než trochu!!! Za opravdu bonitní vzory předem díky!

                NMácík - Profil | Po 25.7.2016 10:24:47

                1Mara >> tomu říkám bonitní názor ;-)

                  NMácík - Profil | Po 25.7.2016 10:23:41

                  Mates PB >> o tom jsem přesně mluvil... Ta cesta zkoušení a objevování je good. Podobný jako samotný muškaření... ;-)

                    NMates PB - Profil | Po 25.7.2016 10:15:20

                    Mácík >> V současné době můj mobil fotí lépe než má 8 let stará zrcadlovka. Nicméně mouchy jsem nikdy telefonem nefotil. Jak fotit mouchy ve svěráku mi poradil ZN, fotky na bílém podkladu jsem si odladil sám. Strašně nerad se pouštím do debat o focení much, bo každý má svou pravdu a já jsem došel k závěru, že úplně nejlepší je to aby si každej fotil mouchy jak chce.

                      N1Mara - Profil | Po 25.7.2016 10:08:34

                      Mácík >> za mě je ten rámeček naprosto perfektní, takový jakoby za starých časů, prostě se mě líbí .-)

                        NRici - Profil | Po 25.7.2016 10:07:14

                        Pike >> to jsi byl ještě mladý, nadšený, plný elánu a kreativity. A hlavně svobodný😊

                          NPike - Profil | Po 25.7.2016 10:04:06

                          vanuz >> já jdu hodit. Já fotím tak hrozně, že jsem se k rámečkům ani nedopracoval. Pomalu a jistě se blíží má letošní navázaná moucha číslo 200, tak to sem pak vložím :-)
                          Kde jsou ty časy, kdy jsem měl za půl roku těch much 1 000 nebo 1 500 .

                            NMácík - Profil | Po 25.7.2016 9:27:45

                            vanuz >> oukeej...

                              Nvanuz - Profil | Po 25.7.2016 9:26:29

                              Mácík >> musky su super, ramik z doby kamennej, pre mna tiez esteticky nevkus, ale nech hodi kamenom ten, kto takymto "ramikovym obdobim" nepresiel....

                              bez urazok, rypania, na rovinu....

                                NMácík - Profil | Po 25.7.2016 9:02:15

                                Mates PB >> Pochválil... S poznámkou, která byla myslím zbytečná a moh sis jí odpustit.
                                Možná to bylo myšleno jako vtip, já to z toho však nepoznal a můžu usuzovat, že by sis snad moh myslet, že jsem je nemotal nebo bych to snad nezvlád... Ale to je fuck...

                                S těma rámečkama... Mě se celkem líbí... Je to takový rustikální :-) A je to spíš otázka osobního vkusu.
                                A hlavně, jak si s tím v tom mým mobilu, kterým je to i focený, hraju...
                                Ale nedokážu ty fotky dobře nasvítit, zaostřit, atd. Tam mám prostě obrrezervy... To, co umíš ty, Jirka Rážek nebo Peťa Kaleta, to budu asi ještě dlouho vymejšlet... Jak to fotíš ty nebo Jirka nevím, ale vím, že Petr Kaleta jede normálně mobilem taky. Je to věc nastavení, světla, atd. Takový to ořezání, dosvícení, oživení barev už snad v mobilu zvládám... Ale když není prostě super ta fotka, ten základ, můžu se na hlavu postavit...

                                Pro mý potřeby to ale zatím stačí...

                                  NMates PB - Profil | Po 25.7.2016 8:45:39

                                  Mácík >> Ty mouchy jsem pochválil. S tím focením, snad jen kdyby se vykašlal na ty debilní rámečky, tak to jsou celkem koukatelný fotky.

                                    NMácík - Profil | Ne 24.7.2016 23:37:31

                                    Edit: radsi uz nic...

                                      NMácík - Profil | Ne 24.7.2016 23:04:50

                                      Mates PB >> no, bylo to tezky. Fakt jsem se s tim desne natrapil... :-))))
                                      Mates, prejdu to s nadhledem. Si jako myslis, ze nesmotnu takovy jednoduchy smotky nebo co?

                                      Spis bych se pozastavil u tech fotek :-)))) Tam se jako elev furt snazim a vysledky neprichazi. Jako dokonaly to neni, lepsi uz ale o dost a tam bych pochvalu ocenil... :-))))

                                        NMates PB - Profil | Ne 24.7.2016 22:29:04

                                        Mácík >> pěkná moucha, ani se mi nechce věřit že jsi to vázal.

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess