O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Mácík - Profil | Čt 2.6.2016 21:30:40

Pike >> :-))))

    vanuz - Profil | Čt 2.6.2016 21:26:02

    tak ja budem asi uplne za uchyla, ja som zacal na nymfy pouzivat toto, dohiku 644, a nieco podobne robi Varivas, chcem skusit aj to

      Pike - Profil | Čt 2.6.2016 21:10:05

      Mácík >> tak my se vlastně shodli. Mi se ty nymfy taky víc líbí ns jiných háčcích :-)

        Mácík - Profil | Čt 2.6.2016 21:07:59

        Pike >> menit nic nemusis...
        Jen jsem psal, ze se mi to na tech hakach pocitove nelibi... Nic vic. Bych to neresil, byt Tebou. Pokud Ti fungujou a jses s nimi spokojen...

          Pike - Profil | Čt 2.6.2016 20:51:57

          Rasto. >> jako to se říká, může to být pravda, ale protože chytám na vodách , kde tolik nervu, tak to neřeším.w

            Pike - Profil | Čt 2.6.2016 20:48:38

            Mácík >> tyhle 2499 se nelíbí hodně lidem na nymfu, jak se říká, co soudruh, to jiný vkus.
            Jako bezesporu ty tungsten nymfy vypadají a líp se vážou na jigy či třeba H230. Na druhou stranu mne ty 2499 zatím nezklamaly, takže nevím. Jiné bych potřeboval odzkoušet. Soucǎsné zásoby mi vyjdou tak do konce sezony, možná pak udělám změnu, uvidíme.

              Mácík - Profil | Čt 2.6.2016 20:36:52

              Pike >> ja Ti samozrejme taky rozumim a libi se mi, ze z toho nedelas zadnou vedu... Taky uplne bez prdele... Neni to takova veda a tyhle moje pripominky a nazory jsou vseobecne a rikam je jen dle svych osobnich zkusenosti. Nekomu to muze pomoct, ale treba to jsou jen my pocity a funguje to nakonec vsechno uplne jinak :-)))
              Nebral bych to jako dogma...
              Ale pravda je jedna a to uz jsem taky nekde psal. Tak to neber osobne, ale me se tyhle Tvoje oblibeny hacky na takovyhle nymfy fakt nelibi... Tim vubec nechci rict, ze jsou to spatny hacky...
              Ale to taky vubec nic neznamena...

                Rasto. - Profil | Čt 2.6.2016 20:18:51

                Pike >> ja si myslím že zásadná výhoda toho že to ide hrotom nahor je že to toľko neviazne...tým pádom toľko netrhas tým pádom nemusíš stracat čas viazaním tým pádom nemusíš rozmýšľať nad tým čo a hlavne ako uviazes...😃. Ryby do toho zámerne nepletiem lebo to som na tenkom ľade...

                  Pike - Profil | Čt 2.6.2016 19:47:05

                  Mácík >> rozumím, třeba H230 je myslím varianta. Rozumím i o co ti s tou hlavičkou jde.
                  Ale já se přiznám, že odmítám z ryb dělal cvičení z fyziky a jsem líný i nad tím přemýšlet, je to pro mme zábava a jestli půjde muška tak nebo onak, když výsledek bude u mne stejný, to je mimo.
                  Mi se na tom tvém nápadu líbí, že se mi ty mušky vážou takto líp , ale víc odmítám řešit :-)
                  Ale jsem rád, žes ty připomínky napsal a hloubavější rybáři si z toho něco vezmou, jako bez prdele, myšleno vážně. U někoho to může hrát roli, já si nejsem jist, že v rychlejším proudu, na návazcích a když to vedu jak motyku to u mne bude hrát roli :-) háčky měnit nebudu :-)

                    Mácík - Profil | Čt 2.6.2016 17:04:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Mácík >> ježíš ta hrubice... :-(
                    ...háčky, který měly...

                      Mácík - Profil | Čt 2.6.2016 16:31:41

                      Pike >> OK, dle Tvého gusta kolego... :-)
                      Nicméně jsem nemluvil o jigovým háčku, jako takovým. Ale o "normálním" háčku, který má očko dolů. Tenhle TMC má očko víceméně rovně, jestli se nemýlím...
                      Bývaly kdysi i háčky, která měli očka ohnutá nahoru...
                      A podle toho se rozlišovaly suché a kokré mušky :-)))

                        Pike - Profil | Čt 2.6.2016 16:02:08

                        Mácík >> já na jig háčky nechytám, chytám na tyhle, jsem na ně zvyklý a jestli plave tak, či tak, to mne netrápí.
                        Mi se na tomto líbí to, že se to váže rychlej a líp a to je pro mne hlavní.
                        Drátek sem dával do řady před tím a bude to bez toho, zbytečná komplikace :-)

                          welbin - Profil | Čt 2.6.2016 15:50:36

                          Pike >> udělal jsem si miniakvárko,leccos se tam jde naučit,Dvě stěny jsou zrcadlo.

                            Mácík - Profil | Čt 2.6.2016 15:48:26

                            Pike >> Koukám na to... Nemáš vůbec zač...
                            Ale stejně je to nějaký proporčně divný... Ta kulička Ti naopak jakoby leze dolů... Tudíž, jak píše welbča, půjde v tomhle případě hrotem dolů...
                            Já psal, že by právě měla vylézt nahoru.... U normálních háčků se to teda děje... :-) Ty co maj ohnutý očko dolů, tak si to tam sedne právě tak, že pak pěkně klove... :-)))
                            Tahle TMC shitka :-)))) s rovným očkem vypadá hrozně (ne ta moucha, abych Tě neurazil, ale jak tam ta kulička právě leze dolů a dělá takový břicho... :-D). Zkus tam teda narvat ten olověnej drátek, jjestli tu kuličku jakoby nenadzvedne...

                              Pike - Profil | Čt 2.6.2016 15:47:17

                              welbin >>

                              Mácík - ® Poslat soukromou zprávu.Út 24.5.2016 12:37:29
                              .
                              .
                              .
                              .
                              .

                              A když si hotovou mušku hodíš na stůl, tak by měla většinou padat na tu hlavičku, obráceně (jako jig)...
                              Říkáme tomu: "vidíš jak klove do dna... " :-))))

                                Marcel - Profil | Čt 2.6.2016 15:46:05

                                Pike >> máš to pěkně odfláknuté :)

                                  welbin - Profil | Čt 2.6.2016 15:45:01

                                  Pike >> Já ten zářez fixuji dle toho,jak chci aby mi muška resp.nymfa plavala ve vodě,dle těžiště,pokud je zářez nahoru plave hrotem dolů a naopak.Jde to rychle zkusit na prázdném háčku po otočení ve svěráčku.

                                    Pike - Profil | Čt 2.6.2016 15:40:53

                                    Mácík >> tak jsem to zkusil tím zářezem nahoru a je to opravdu rychlejší a váže se to líp. A to i bez drátku.

                                    Díky

                                      Pike - Profil | Čt 2.6.2016 15:34:23

                                      Marcel >> Tak jak se člověk nesnaží, nepřemýšlí u toho, tak udělá zbytečně tlusté tělíčko a tak nějak to odflinkne. Ale já to přežiju. Byla to letošní muška číslo 155, tak třeba při té mouše 200 či 300 to bude lepší. To bude ale asi až tak někdy v září :-)

                                        Marcel - Profil | Čt 2.6.2016 15:25:48

                                        Pike >> pěkná práce

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess