O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

NMácík - Profil | Út 24.5.2016 12:37:29

Pike >> Pike, vanuz - 24.5.2016 12:15:16 >> jj, děláš to v podstatě dobře. Ale jak píšeš musíš to podvázat, zamáčkout, stejně to má tak nějak snahu se furt trochu otáčet... Ano, pak zeshora nemáš ten zářez a pro oko v krabce to může bejt příjemnější... To bych pak na rovnej hook asi cíleně dal normální kuličku, ne slotted.
Já je ale fakt používám i na rovný háčky a dávám zářezem nahoru... Jak...

Fixace, maliličko větší zatížení. Je to vychytávka páně Tomáše Cieslara. Nebude rád, že to pouštím do světa...
Dělám to i u jigů, i rovnejch háčků... Kuličku otočíš zářezem nahoru, přichytíš na háček nit, sjedeš ke kuličce. A teď - vezmeš olověnej drátek (kulatej průřez, NE pásek) - podle velikosti mušky a zářezu/díry kuličky (některý, ty starý maj díry fakt jak do prde...) - já používám normálně 0,5 nebo 0,6 mm drátek. Ten zastrčíš zeshora (do toho zářezu) do tý kuličky, nadoraz a tou nití pár ovinama zafixuješ... Sedí, neotáčí se, zvýšíš malinko zatížení v tý horní části. Fertig.
U větších mušek vel. 14 nahoru a použití větších kuliček 3,0mm a vejš a hlavně u těch starších slotted typů, jsou ty díry fakt velký, klidně tam drátek dám na dvojito, zafixuju, atd. U malejch na jednoducho...

A u malejch mušek a těch novejch "závodních" kuliček s úzkým zářezem se to u jigů dělat nemusí, sedí to dobře, naopak je ta díra tak úzká, že je někdy problém to už třeba na H230, navlíct... Ale např. když to dám na suchej 18, kul. 2,8 mm - 0,5 drátek na jednoducho, zafixuju, hotovka...

A když si hotovou mušku hodíš na stůl, tak by měla většinou padat na tu hlavičku, obráceně (jako jig)...
Říkáme tomu: "vidíš jak klove do dna... " :-))))
Ty voe, já jsem děsnej propalovač. A až půjde okolo Drizďák a bude prudit, že ze mě nic děsně tajnýho nevypadne... :-))) Tak tady to má... :-))))

    NPike - Profil | Út 24.5.2016 12:34:06

    Bono 27,15 >> takovýma perleť lametkovýma průhlednýma vlasama, jak se dávají do streamrů.

      NBono 27,15 - Profil | Út 24.5.2016 12:33:04

      Pike >> čím je to kroužkované.

        Nvanuz - Profil | Út 24.5.2016 12:21:59

        Mácík >> sem s tym

          NPike - Profil | Út 24.5.2016 12:15:16

          Mácík >> ano, můžeš mít pravdu, ale zvyk je železná košile a mi se to tím zářezem dolů líbí víc. Já to fixuju tak, že nití si vyvořím zakovou základnu uvnitř toho zářezu a před ním, ten zářez na to nasunu a stlačím tak, aby vrch zářeru byl na té základně. Pak zafixuju ještě za kuličkou.
          Ale zkusím I ten tvůj návrh, třeba se mi to bude vázat líp.

            Nboriak - Profil | Út 24.5.2016 12:06:43

            vanuz >> dik

              NMácík - Profil | Út 24.5.2016 12:06:30

              Pike >> ano, v podstate by se mohlo zdat, ze mas pravdu, ale ja si troufnu nesouhlasit... ;-)
              Pokud ji vyvazes poradne upevnis, asi to muze bejt fuck, ale...
              Kdyz jo usadis obracene, tj. zarezem nahoru, tak i na rovnym hacku Ti kulicka jakoby vyleze nahoru a jeji vetsi, tzn i tezsi cast je nahoru a mela by se tak trochen chovat jako jig, tedy jit obracene. Ale to muze bejt samozrejme diskutabilni...
              Kazdopadne kdyz se usazuje slotted na rovnej hacek, tak tim zarezem nahoru na tom hacku jakoby lip sedi a lepsi se fixuje niti k hacku a nema snahu se pri vazani protacet.
              A navic mam jeden velkej figl, jak slotted fixovat snadno a lepe, tak ze definitivne sedi a pritom i zvysit to zatizeni musky... A pak opravdu kdyz ji hodis na stul tak pada tou horni stranou na hlavicku a sedi jakoby obracene... To je ale desne tajny.... :-))))))

                NPike - Profil | Út 24.5.2016 11:15:11

                vanuz >> ten zářez plní funkci hlavně u jig háčků, tady u normálního je to šumák.

                  Nmedvěd - Profil | Út 24.5.2016 10:45:12

                  Pike >>

                    Nvanuz - Profil | Út 24.5.2016 10:42:49

                    Pike >> tu gulicku nemas naopak? ja tie slottet nepozivam, tak neviem ako sa to dava.dik

                      Nmedvěd - Profil | Út 24.5.2016 10:42:39

                      vanuz >> SRS

                        Nvanuz - Profil | Út 24.5.2016 10:41:49

                        medvěd >> uz si to tusim pisal, len si nepamatam....tie nozicky na zltom chrostikovi...to je ake zviera?

                          Nvanuz - Profil | Út 24.5.2016 10:30:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          tak aj ja este, suchy stav a mokry stav

                            Nmedvěd - Profil | Út 24.5.2016 10:26:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            taky něco

                              NPike - Profil | Út 24.5.2016 10:02:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Jedna obyčejná moucha, ale chytám na ni rád. A nejen já.

                                NBosanac - Profil | Út 24.5.2016 9:59:02

                                vanuz >> Hodne jedla muska .

                                  Nvanuz - Profil | Út 24.5.2016 8:56:50

                                    Nboriak - Profil | Út 24.5.2016 8:56:07

                                    vanuz >> odkial mas kupenu veverku?

                                      NMikulas - Profil | Po 23.5.2016 23:17:59

                                      vanuz >> na tu bych chytal hned a s duverou

                                        Nvanuz - Profil | Po 23.5.2016 22:49:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        este jedna oblubena a rychla, jednoducha, zase veverica, fantasticky matros

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess