O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Šáďa 30,27 - Profil | Út 17.5.2016 20:52:34

Michal >> tohle je bééruška :-)

    Šáďa 30,27 - Profil | Út 17.5.2016 20:51:51

    Michal >> Kdysi fungovala :-)

      Michal - Profil | Út 17.5.2016 20:45:22

      Šáďa 30,27 - 17.5.2016 20:43:59 >> béééruška :-)

        Šáďa 30,27 - Profil | Út 17.5.2016 20:43:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tyhle letos taky dostanou šanci...

          Mácík - Profil | Út 17.5.2016 17:03:35

          JHolc >> jj, vim, videl jsem to taky na vlastni oci. Presne jak rikas, na nejakym chcaci, kde byli vytazeni duhaci z Rotorua lake... Navic bylo po desti a bylo to cmoudly... Resil jsem to blobem... Skoro jako jejich globugy... Ale v tech hejnech, v kterejch tam kolikrat jsou vytazeny, tak zobnou sem tam i normalni nymfy.... Je to teda vetsi premlouvacka, neni to takovej masakr, jak na ty jikry, ale da se....

            JHolc - Profil | Út 17.5.2016 16:58:32

            Mácík >> Já se tam v jednom potůčku u Rotorui trápil asi dvě hodiny na duhácích, pak přišel místní, za 10 minut měl dva. Já na prášek. Tak mi jednu tu hrůzu daroval. Bylo to fakt to jediné co tam v tu dobu fungovalo. Jen jsem jim to pouštěl před čumák a vzal snad každej...

              Mácík - Profil | Út 17.5.2016 16:53:23

              Mikulas >> ten ma oranzovy CDC? Sem s tim.... ;-)

                Mácík - Profil | Út 17.5.2016 16:52:45

                JHolc >> ne, ani na to nechytam... Tyhle jikrovy mouchy se mi taky nelibi a nemam je rad... V mych ocich skoro jako ta zapraskana zizala... Ale vim, ze globugy se tam samozrejme taky chytaj, ale hlavne dyl nez tam jezdime my, kdyz uz se potoci a duhovci trou...
                Ale videl jsem na to borce v delte Taupa chytat i v tom unoru/breznu... Myslim, ze ten nas styl - smelt byl uspesnejsi....

                  Mikulas - Profil | Út 17.5.2016 16:52:24

                  Mácík >> kachnička mandarinská - sameček, samozřejmě

                    Mácík - Profil | Út 17.5.2016 16:48:48

                    Royale with Cheese 3 >> no ty voe, Vrato, hluboka poklona... Tuhle duck jsem fakt neznal. Jsem rad, ze nechcipnu blbej. Clovek se furt uci a Tobe patri velky dik... Nenajdes mi i nejaky prirodni ostre oranzovy CDC ??? ;-)
                    Na zeleny sejrim, ale oranzovy, ostre cerveny, ruzovy, to by bylo neco.... :-))))

                      JHolc - Profil | Út 17.5.2016 16:46:04

                      Mácík >> Já je znám. :-) Pár jich ještě mám někde doma. Hlavně doufám že je zas budu moct použít. A globugy vážeš?

                        AC/DC - Profil | Út 17.5.2016 15:54:44

                        Royale with Cheese 3 >> stačí, když žije celej život na nějakým zeleným návesním rybníčku a máčí si tam zádel, ne? ...ale pak ji zase težko můžeš bacit...:-)

                          Le Big Mac - Profil | Út 17.5.2016 15:51:11

                          Mácík >> Já vázal na strýmrový kramle chrostíky ze srnce v Mongolsku na ... lipany! Ze dna se pro to krásně zvedali, stejnej ročník tak 42-44 cm. Na Tengisu. Medvěd možná chytal na podobný. Obrázek nemám, prostě si představ velikánskýho chrousta.

                            Royale with Cheese 3 - Profil | Út 17.5.2016 15:22:04

                            Bono 27,15 >> Zdendo, oni si z tebe dělají legraci, ale tady narazí. neznají asi Feathersite. Ano, přírodní CDC zelené barvy existuje., Je ze zelené kachny která se jmenuje Cayuga. http://www.feathersite.com/Poultry/Ducks/Cayuga/BRK​Cayuga.html
                            http://www.feathersite.com/Poultry/Ducks/Cayuga/Rus​sellCayuga.html
                            Nebo z domácích zdrojů http://www.rogz.cz/hyper-pet-flying-duck-letajici-k​achna-zelena/

                              Mácík - Profil | Út 17.5.2016 14:35:38

                              kunnan >> jo, je :-)))
                              Proto jsem i psal, že tohle nevážu... Ani nevím, jestli bych to dokázal... Pravda je, že tyhle "tříbarevný" z nějakýho foamu (my říkame z podrážky sandále :-D) byly pro nás jednoznačně nejúčinnější a ti blbci je žrali líp než krásný cikády udělaný z přírodních materiálů (vystříhaný ze srnčí, jelení srsti, apod.). Navíc ty zuby potočáků okolo 60 čísel a víc jsou jak u štik a tyhle mušky vydržej všecko :-)))
                              Koupil jsem si 4 asi před 6 ti lety a odchytal jsem s nima 2 Zélandy. Neutrh ani jednu, mám je furt všechny... :-))) Na 0,20mm vlasci to ani snad utrhnout nejde.
                              Je fakt, že jsem na ně chytal jen ty menší ryby do 70cm... :-))))

                                kunnan - Profil | Út 17.5.2016 14:24:10

                                Mácík >> to je strašná strašlivina :-))))

                                  Mácík - Profil | Út 17.5.2016 14:08:19

                                  JHolc >> tak tady máš tu pantofel :-))))
                                  Snad už to jede a půjdou vložit ty fotky.
                                  6 strýmrovej kerhák... :-))) Je to hrůza. Ale když to tam mlaskneš a vyjede ta tlama, stojí to za to :-))))

                                    Mácík - Profil | Po 16.5.2016 19:23:44

                                    medvěd >> :-)))))) ahaaaaa :-)))))

                                      Mácík - Profil | Po 16.5.2016 19:23:09

                                      vanuz >> co ? prirodni olivove?
                                      To neeee, to neznam, to jsem nikdy nevidel....
                                      Jooo, jestlis myslel barveny, tak to samo existuje v mnoha barvach, i ty bonikovo olivovy... :-)))
                                      Mam, cca 6 barev, moc nepouzivam...
                                      Nejradsi klasickej ceskej tukac, pekne promastenej... ;-)
                                      Vsechny ty barveny podle me stojej za pikacu... Kazdy barveny CDC se musi prirodni nejdriv odmastit, pak to jde nabarvit... Ale ztraci to dle me tim odmastenim a naslednym barvenim dost veskery ty vlastnosti, ktery jsou na CDC podstatny...
                                      Takze spis jen jako doplnek, primichnu to do nozicek na majovky, nebo do rockerky jako mouchy splavku michnu i barevny CDC oranzovy, cerveny, aby to bylo jen lip videt..., apod.
                                      Ale tyhle nase normalni suchy - jebky, chrostici, broucci, atd. si vystacim jen s prirodni barvou CDC a myslim, ze je to tak nejlepsi.... A co se barvy tyce, je to naprosto vyhovujici pro vsechny nase bezny musky....

                                        Rici - Profil | Po 16.5.2016 19:18:58

                                        Mácík >> No Bohemka ne,to dá rozum😊

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess