O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Njozef 66 - Profil | Čt 17.1.2013 18:49:10

Výr >> no , nebola to až tak BL mucha , neviem či vtedy boli BL háky tak v ponuke ako dnes. Toto ,čo vidíš na obrázku je dôsledok mojej lenivosti - je mi nepríjemné páčiť muchu rybe z papule a tak vždy po naviazaní na nadväzec som muche prežehlil protihrot peánom. Keďže na fotke je háčik bez protihrotu , znamená to , že mucha bola vo vode .Ale nymfy , pupy a podobná háveď nie je moja šálka kávy - len vo výnimočných prípadoch boli použité a potom ostali v zabudnutí.
P.S. Má kormorán pierka vhodné na muchy?!

    NVýr - Profil | Čt 17.1.2013 8:18:41

    jozef 66 >> som rád že môj krajan mal už pre 10 rokmi BL mušku. Ryby by sa z toho (sa mi zdá) tuleňa mali posrať....akurát dnes už sa nemajú aké....

      NMates PB - Profil | St 16.1.2013 14:07:23

      ZN >> :-) Ne a ty?

        NZN - Profil | St 16.1.2013 14:05:48

        Mates PB >>
        jsi si s tím pupákem jistý? :-)

          Njozef 66 - Profil | St 16.1.2013 13:18:53

          Mates PB >> Bol som ešte mladý a nadšený , človek nie je neomylný... teraz som už len nadšený , bo mladosť je v - - - - !

            NMates PB - Profil | St 16.1.2013 13:12:47

            jozef 66 >> To je krása.

              Njozef 66 - Profil | St 16.1.2013 13:08:52

              aj ja som našiel - v krabičke mám oddelenie " človek nikdy nevie"- naviazaná niekedy pred 10 -12 rokmi . Vtedy to bola móda - chytalo sa na stúpajúcu kuklu ( teda pupu ) potočníka .Už ani neviem , či to fungovalo . Ja som klasický suchár , pre mňa je magický ten krúžok na hladine.

                NMates PB - Profil | Út 15.1.2013 19:29:56

                Firetiger >> Ne, Pupák se jmenuje podle pup.

                  NFiretiger - Profil | Út 15.1.2013 12:50:04

                  Mates PB >> no Matesi, já to tak nemyslel... tak už se nezlob... já to už nikdy neudělám
                  mimochodem, myslel jsem že všechny pupy se jmenují po Pupákovi :)

                    NMates PB - Profil | So 12.1.2013 11:45:01

                    Firetiger >> Tak tohle bylo pěkně podlé. To jsem si napsal na manžetu u košile. A to jsem po tobě pojmenoval jednu pupu...

                      NSintrix - Profil | Pá 11.1.2013 21:20:00

                      Firetiger >> Normálně si stáhni Skypa a nainstaluj běžným způsobem. Mám podobný problém s podnikovým noťákem s osmama. Předinstalovaný Skype nebere ani staré účty, chce vytvořit nový u Microsoftu. Takhle jsem byl nucen ho obejít.

                        Nwelbin - Profil | Pá 11.1.2013 17:23:12

                        Ahoj ,máš Čamberovy Mušice a Varalice - pošli sem kolik pup vážou v kolébce muškaření - v Bosně - všichni budou čumět :-)))

                          Nwelbin - Profil | Pá 11.1.2013 17:19:08

                          mildas - Quinn >> nebude,ale je to jiné výšce a době - sezoně braní :-)))
                          Blešoun při dojetí,když jde na hladinu ji i napodobí

                            Nwelbin - Profil | Pá 11.1.2013 15:25:33

                            thym >> často používám na zárodky křídel i natužené peří Akutolem, taky to celkem funguje

                              NFiretiger - Profil | Pá 11.1.2013 14:55:33

                              Mates PB >> omlouvám se, ó veliký, zapomněl jsem že byly ještě časy "před Mončou" ;-)

                              edit: tedy když jsem se na ty dvě podíval... tak ehm... ale asi nachytají, votomnic

                                NMates PB - Profil | Pá 11.1.2013 14:49:56

                                Firetiger >> Mám dvě v MRK atlasu mušek.

                                  NŘikej mi Pane Rybáři - Profil | Pá 11.1.2013 14:13:15

                                  Firetiger >> JJ myslim že dával do Muškaření

                                    NFiretiger - Profil | Pá 11.1.2013 13:45:40

                                    Pošťák Pet >> Řikej mi Pane Rybáři - 11.1.2013 12:45:14 >> jsi někdy viděl nějakou mouchu od Matese?

                                      Nmildas - Quinn - Profil | Pá 11.1.2013 13:39:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Pupy ????

                                      A mne se nekdo bude smat za blesivce...........

                                        NŘikej mi Pane Rybáři - Profil | Pá 11.1.2013 12:45:14

                                        Mates PB >> To je fuk, stejně vim že vážeš pěkně

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess