O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

NBosanac - Profil | Po 26.1.2026 10:21:55

    NBob - Profil | Po 26.1.2026 9:57:00

    Avar >> Ahoj , to je skalp z jakeho fogla ?

      NBigFlies - Profil | Ne 25.1.2026 12:42:17

      Len sa trocha bavim za zverakom. Uz dlho.som chcel skusit nieco takto velke.

        NAvar - Profil | Ne 25.1.2026 10:55:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Frankolín, hedvábí a zajíc.

          Nčolek01 - Profil | So 24.1.2026 14:08:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Nové UV+ hlavičky...

            Nčolek01 - Profil | Čt 22.1.2026 16:03:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Tak a posledni kuličková mokrá....

              NAvar - Profil | Čt 22.1.2026 11:45:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Olivová mokrá.

                NLevák Bob - Profil | Po 19.1.2026 19:56:05

                Mates PB >> díky, snad budou v květnu chutnat.

                  NBigFlies - Profil | Po 19.1.2026 16:12:57

                  BigFlies >> plus muskarenie s velkymi muchami vie byt na niektorych miestach hodne obmedzujuce voci vlacke. Mat velky, objemny super strimer je pekne, ale ak ho nedokazem hodit, kde potrebujem, tak je to napikacu. Cize nosim so sebou viacere druhy a aj si vyberiem podla toho, kde strimer potrebujem dostat. Ak by som to zjednodusil, ak dokazes hodit aj povedzme horsi strimer ucinnostou na miesto kam potrebujes, tak je stale daleko vyssia sanca na zaber, ako ked tam nedohodis nastrahu vobec. Alebo sa samozrejme potom da siahnut po mensich strimroch a skusit to tak.

                    NBigFlies - Profil | Po 19.1.2026 15:35:31

                    rybobuch >> takto: pri prepade toho strímra vodným stĺpcom v pokojne vode to krídlo pravdepodobne odstávať môže. Avšak poviem k tomu tak, že túto koncepciu strímra som si nevymyslel sám. Mal som a ešte aj mám pár takýchto strímrov od Fulling Mill. Skúšal som ten ich originál a mám nejaké naviazané aj svoje a to krídlo som skúšal už z viac matrošov, ale viažem si aj iné strímre koncepčne. Moja skúsenosť je, že ti strímre fungujú, ryba sa o ne zaujíma. Chytal som viaceré a aj v tichej vode aj v prúde. Šťuky to jednoznačne zaujíma a mal som na to aj Hucho. Bola raz taká poznámka, že to krídlo sa môže motať do háčika. Nemal som s tým nikdy nejaké vážne starosti. Záleží aj z čoho je to krídlo, dá sa urobiť aj z trochu tvrdšieho matrošu, aby malo nižšiu pohyblivosť. Ďalšia vec je, že to nie je veľmi objemný strímer a mne osobne sa dobre háďže a keď potrebujem dokážem ho hodiť hodne ďaleko a to niekedy naozaj potrebujem. Ono my asi úplne nedokážeme presne zhodnotiť, ako to ryba vníma a čo si o tom myslí. Len tým, že či na to prichádzajú útoky alebo nie.

                      Nrybobuch - Profil | Po 19.1.2026 15:14:43

                      BigFlies >> No zdá se mě, že to křídlo bude odstávat. Já ale chytám v klidnější vodě, v proudu to bude asi přitisknuté k tělu.

                        NBigFlies - Profil | Po 19.1.2026 14:33:34

                        rybobuch >>Ahoj, môžem, ale to nebude teraz asi tak hneď. Máš nejaký špeci dôvod, že prečo by si to rád videl vo vode?

                          Nrybobuch - Profil | Po 19.1.2026 14:02:31

                          BigFlies >> Nemůžeš to nafotit ve vodě?

                            Nčolek01 - Profil | Po 19.1.2026 12:24:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Tak ještě jedna mokrá s mosaz hlavičkou..

                              NAvar - Profil | Po 19.1.2026 9:55:58

                              Mokrá.

                                NBigFlies - Profil | Po 19.1.2026 9:20:24

                                Hak 6/0, 21cm

                                  NMates PB - Profil | Ne 18.1.2026 20:16:43

                                  Levák Bob >> krásná práce👌

                                    Nčolek01 - Profil | Ne 18.1.2026 19:38:41

                                    jxr >> Jj mosaz😉

                                      NBosanac - Profil | Ne 18.1.2026 19:20:45

                                      Pike >> A pak zase zitra :-)) Taky douam že hlavička neni tungsten . Kombinace barev je vyborna . Pro mne jsou /byly nejlepši chmiřenky-spiders nebo broučci , muže klidne red/orange/green tag . Jakmile to šplouchne moc hlasitě nebyl zaběr . A měl jsi maximalne par nahozu a pak změnit misto . Ja už se těšim na konec února a prvni otepleni .

                                        Njxr - Profil | Ne 18.1.2026 18:53:22

                                        čolek01 >> Korálek mosaz?

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess