O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

NLevák Bob - Profil | Ne 18.1.2026 18:50:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Červená brčka na 14 a 16.

    Nčolek01 - Profil | Ne 18.1.2026 14:49:33

    Pike >> Jj je třeba trefit břeh....to je ta správná cesta k velkým tloušťákům 👌

      NPike - Profil | Ne 18.1.2026 14:30:38

      čolek01 >> úplně vidím, jak to spadne na travičku na břehu a z ní do vody a pak……

        Nčolek01 - Profil | Ne 18.1.2026 14:24:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Pro tloušťáka doslova vražda!!

          NBigFlies - Profil | Ne 18.1.2026 11:21:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Hak 4/0, pred hakom predlzenie /shank/ 35mm. Dlzka 23cm. Iba taky pokus, ze ako to vybuchne. Neslo o krasu, ale urobit nieco tmavsie s UV. Farba night sky UVR.

            NAvar - Profil | So 17.1.2026 14:37:43

            Bosanac >> Jako chytat se s ní dá různě. Osmyčky, -stoják, řeka jako mokrá pasivní -tažená přes proud, prostě ........Jde asi o to rozhejbat ten materiál.

              NBosanac - Profil | So 17.1.2026 14:18:44

              Avar >> A chyta se s ni jako pupou ? Mne připomina okřidlenou pupu vazanu z tulene

                NAvar - Profil | So 17.1.2026 11:33:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Irsko & Skotsko jezerní klasika.

                  Nčolek01 - Profil | Čt 15.1.2026 15:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Jedna klasika.....

                    NBigFlies - Profil | Čt 15.1.2026 10:37:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Ponaly zbrojim.

                      NLejboj - Profil | Čt 15.1.2026 8:45:53

                      Bosanac >> Ale zas tagy z te "divne" oranzove od Hareline vyborne fungujou na jedny vychodocesky rece :)

                        Nčolek01 - Profil | Čt 15.1.2026 6:50:49

                        Mates PB >> děkuji

                          NAvar - Profil | St 14.1.2026 21:14:22

                          Jarin >> Jo jo, držím se klasiky.

                            NJarin - Profil | St 14.1.2026 21:09:43

                            Avar >> Jj to je ono , vyborna bola taka svetlo sivá - na jesen a za chladu a dažda aj v lete - nemala chybu či už s kridlami , alebo ako "chmýřenka"...

                              NBosanac - Profil | St 14.1.2026 21:08:16

                              U Zemana me prodali jako káblik . Nic, člověk se učí, dokud je živ .

                                NAvar - Profil | St 14.1.2026 20:28:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Byl jsem tehdá v ,,testovacím týmu" Vladimíra Lacka.

                                  NG.Moolis - Profil | St 14.1.2026 20:17:34

                                  Bosanac >> polypropyleńovy káblik byla "nezkroucená" silnější "nit" z polypropylenu, kterou vyráběli ve Svitu na Slovensku, prodávala se na papírových špulkách v průhledných plastových krabičkách. Tohle je něco úplně jiného.

                                    NMates PB - Profil | St 14.1.2026 20:07:23

                                    Bosanac >> myslím, že to není úplně to ono 🤔

                                      NBosanac - Profil | St 14.1.2026 19:35:10

                                      Polypropilenový káblik , toto budou znat ty starši nebo zkušenější vázači . Našel jsem ho při reorganizaci vázaní .

                                        NPike - Profil | St 14.1.2026 19:16:00

                                        Mates PB >> tolik krabiček jsem měl naposledy mezi lety 2001 - 2004, pak mi to přešlo.😂

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess