O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Mates PB - Profil | St 14.1.2026 19:10:01

Pike >> já dostal krabku od ježíška a asi ještě 7 krabek mám. Takže taky pohoda. Vážu jen vláčku.

    Mates PB - Profil | St 14.1.2026 19:08:12

    čolek01 >> krásná práce👌

      čolek01 - Profil | St 14.1.2026 8:07:53

      cipo >> perlička

        cipo - Profil | St 14.1.2026 7:52:35

        čolek01 >> Aký materiál je použitý na nožičky a štety? Ďakujem

          čolek01 - Profil | Út 13.1.2026 18:20:51

          Pike >> ja proto raději trénuji každej den😉😂

            Pike - Profil | Út 13.1.2026 17:59:20

            Dnes jsem uvázal prvních 10 mušek od srpna, do plné krabičky chybí ještě 18 kousků, takže pohoda. Pak jen doplňovat. Fotit nemá cenu, jsou to všechno vzory, co se tu už objevily.
            Je ale docela problém, jak dlouho člověk neváže, tak se do toho po těch 10 muškách moc nedostane.
            V rámci jedné řady, kterou mám v krabičce flexibilní, zkusím návrat k blešounům. Uvidíme.
            Tackles dotuněno, letos budu kupovat jen spotřebku, pokud něco většího neodejde.

              Avar - Profil | Út 13.1.2026 12:34:50

              jxr >> Ano, přesně.

                čolek01 - Profil | Út 13.1.2026 10:21:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Už pomalu s těma mokrejma budu končit.....

                  Bosanac - Profil | Út 13.1.2026 10:15:38

                  jxr >> Ano , skalpy se kdysy dali koupit ve Spojenem Kralovstvi .

                    jxr - Profil | Út 13.1.2026 8:51:30

                    Avar >> To je slípka zelenonohá?

                      Avar - Profil | Út 13.1.2026 8:41:32

                      macek >> Rádo se stalo.

                        macek - Profil | Po 12.1.2026 22:39:16

                        Avar >> omluvy fakt netřeba. 😉 Děkuju

                          Avar - Profil | Po 12.1.2026 21:17:50

                          macek >> Omlouvám se, měl jsem to napsat, Je to vodní slípka - Moorhen Waterhen.

                            macek - Profil | Po 12.1.2026 19:30:06

                            Avar >> ahoj, pls z čeho jsou nožičky na té spodní?

                              Mates PB - Profil | Po 12.1.2026 12:57:24

                              kunnan >> jrstli letos půjdu k vodě, tak budu vláčet 😎

                                čolek01 - Profil | Po 12.1.2026 12:32:53

                                kunnan >> já ti to říkal :-))

                                  Avar - Profil | Po 12.1.2026 12:24:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  2 x Partridge and Blue V době wolframu minorita.

                                    kunnan - Profil | Po 12.1.2026 12:08:34

                                    Mates PB >> já se k blešounům po letech vrátil. Musím říct že fungují skvěle.

                                      BigFlies - Profil | Po 12.1.2026 11:58:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Hak 6/0, 22cm. Vcera na chvilu zverak, iba na rozbeh, dnes musim po robote pokracovat.

                                        Mates PB - Profil | Po 12.1.2026 9:12:51

                                        Já jsem na blešouna nikdy nic pořádnýho nechytil. Ale asi dvakrát v muškařský kariéře mě tenhle nesmysl zachránil od zera.

                                        Asi to neumím vodit a nemám to správně vyvážený.

                                        Asi před dvouma rokama jsem si nějaký koupil u pana Hanáka v Budějicích. Pracovně tomu říkám Frantův červík a stejně jsem na to nic nechytil 😝 No mám je v krabce kdyby v následujících 5 letech přišel den, hodina, minuta a opět by mě to zachránilo…..🤔

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess