O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Nšnitlik - Profil | Út 18.11.2025 21:26:18

pepa-č >> Ha, ha... Kodak je samozřejmě dražší, ale fotit se bude a filmy se na něj stále točit budou, zároveň se na něj archivujou data. Prověřeno min. 137 lety. Chemie samozřejmě bude, ale kdo si umí namíchat dubing, chemii si za hubičku vyrobí. V čb fotce ve světe teď frčí hradecká Foma. Jelikož je můj základní foťák "deskáč" Graflex 4x5 palců s objektivy Schneider, kterým se fotily v Chicagu mrtvoly za mafie a prohibice, na Fomu nedám dopustit. Je to samozřejmě podobná úchylka jako muškaření - dělání jednoduchý věci složitě:))

    Npepa-č - Profil | Út 18.11.2025 19:22:19

    Bosanac >> vim, a taky vim ze kodak konci a vyrobou filmu, a ze za chvili uz nebude skoro mozny sehnat chemii a ze to bude jenom tezsi a tezsi a drazsi a drazsi a materialu bude min a min.

      NAvar - Profil | Út 18.11.2025 18:14:58

      razisdas >> No uvidím, já sem ,,přetrhdílo"

        Nrazisdas - Profil | Út 18.11.2025 17:44:55

        Avar >> Na ten čtu jen chválu.

          NAvar - Profil | Út 18.11.2025 17:18:58

          razisdas >>
          Děkuji.

            NAvar - Profil | Út 18.11.2025 17:16:50

            pepa-č >> Cca měsíc mám 0lympus OM 1 + Zuiko f -28 mm. Tak že ......

              NBosanac - Profil | Út 18.11.2025 17:04:52

              razisdas >> Ja vim jak je dlouhy proces u ČB fotek . Nejaky filmy jsem vyvolal s tatou . A ted fotim obyč. telefonem nebo digi fotakem .

                Nrazisdas - Profil | Út 18.11.2025 16:51:19

                Avar >> Díky. Fotky mají styl👍

                  Nrazisdas - Profil | Út 18.11.2025 16:49:50

                  Bosanac >> copak stojí, ale ten postproces je delsi 😆 ale je to fajn zabava

                    NBosanac - Profil | Út 18.11.2025 16:40:30

                    pepa-č >> Co blbneš , pak budeme čekat dlouho na fotky . Viš vubec kolik ted stoji film ?

                      Npepa-č - Profil | Út 18.11.2025 16:02:40

                      Avar >> měl bys fotit na film, kdo jiný než ty, bambusáky, košík, staromouchy, tvíd.

                        NAvar - Profil | Út 18.11.2025 15:58:27

                        razisdas >> Je to prastarý CARL ZEISS Jena Flektogon 35 mm f/2,4 MC ,, naroubovaný" přes redukci na Sony A 6000. Používám i pováleřný Trioplan, Triotar a nebo Helios. Tak že starosklíčka.

                          Nrazisdas - Profil | Út 18.11.2025 15:20:04

                          Avar >> Jaké sklo na focení používáte?

                            Nčolek01 - Profil | Út 18.11.2025 14:33:05

                            Marcel >> ano už jsem byl požádán podruhé

                              NMarcel - Profil | Út 18.11.2025 14:08:45

                              čolek01 >> ale už jsem tam viděl tvoje mušky dřív, 2022/23? Je to možné?

                                Nčolek01 - Profil | Út 18.11.2025 7:41:45

                                macek >> jj rádo se stalo

                                  Nmacek - Profil | Po 17.11.2025 15:29:20

                                  čolek01 >> ahoj, teda tam jsou skvělý kousky, díky za sdílení 👌👍

                                    Nčolek01 - Profil | Ne 16.11.2025 20:47:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak snad to teď bude v pořádku.Jinak je to magazín DRAAD
                                    https://www.weareflyfishing.com/wp-content/uploads/2025/11/reunie-1.pdf

                                      Nšnitlik - Profil | Ne 16.11.2025 19:59:40

                                      čolek01 >> Lubo, odkaz háže chybu, nedá se otevřít.

                                        Nčolek01 - Profil | Ne 16.11.2025 15:39:50

                                        Kdyby se chtěl někdo podívat......moje maličkost je tam taky 😍
                                        https://www.weareflyfishing.com/.../2025/11/reunie-1.pdf...

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess