O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Nčolek01 - Profil | Ne 30.11.2025 9:10:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Velice jednoduchá na uvázání,ale hodně účinná na chytání.Na křídlo použitej snopek Perličky,které oproti výřezovým křídlům vydrží.

    Nčolek01 - Profil | Ne 30.11.2025 8:05:59

    Mates PB >> Děkuji

      NMates PB - Profil | So 29.11.2025 21:14:34

      čolek01 >> Paráda.

        Nčolek01 - Profil | So 29.11.2025 8:31:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Taky něco mokrého....

          NAvar - Profil | Pá 28.11.2025 21:56:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Na téma Březnovka a její modifikace (deriváty),

            Npepa-č - Profil | St 26.11.2025 13:02:34

            Pike >> pak se da snadno dociliti dramatickych procentualnich narustů a prudce stoupajicich grafů

              NPike - Profil | St 26.11.2025 12:00:19

              G.Moolis >> data z předchozích let již nejsou k dispozici, tabulky si již nevedu. Bylo by to jistě zajímavé, třeba porovnat nárůst v počtu uvázaných mušek dle typu atd, pozorovat trend, ale ty čísla jsou tak nízká a často se vyskytuje 0, že by to nedávalo smysl.

                NG.Moolis - Profil | St 26.11.2025 9:23:35

                Pike >> Takové nejasné. Nedalo by se to vyčíslit v konkrétních hodnotách, popřípadě porovnat s předchozími sezonami ve sloupcových grafech a odhadnout (třeba jen v hrubém odhadu) predikci pro příští sezonu?

                  Npepa-č - Profil | Út 25.11.2025 20:18:27

                  Pike >> a co sezona ACS? to jsem myslel, že je pro tebe nejdulezitejsi

                    NPike - Profil | Út 25.11.2025 18:37:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Bo je pro mne sezona u konce, dovolím si malé shrnutí:
                    Sezona lovu nelososovitých ryb: podpůměr
                    Sezona lovu lososovitých ryb vyjma lipana: silný nadprůměr
                    Sezona lovu lipana: žádná
                    Vazačská sezon do srpna: velice solidní
                    Vazačská sezona od srpna: žádná
                    Sezona tunění vazačských materiálů: došlo na doplnění kvalitním matrošem, k reorganizaci háčků a hlaviček, zde spokojenost
                    Sezona tunění tackles: nic mimořádného, ale kvalitně jsem posílil k velké spokojenosti a došlo i na minimalizaci

                      Nčolek01 - Profil | Po 24.11.2025 9:51:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Neodolatelný chrostík. Velikost #12

                        NAvar - Profil | Po 24.11.2025 9:32:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Možná to někoho zaujme. Na téma Březnovka a její modifikace (deriváty) Za mně je prapůvod vzoru uvedený panem Robertem L. Smithem v knize The North Country Fly. První foto originál a druhá, můj pokus.

                          NAvar - Profil | St 19.11.2025 12:41:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Když už jsme u toho focení. Neumím krom ořezu a dovostření upravovat v počítači. Objektiv poválečný Meyer Optik Görlitz Trioplan 50 mm f/2,9 V. Zelený pavouček.

                            Njá 2 - Profil | St 19.11.2025 12:18:48

                            razisdas >> Já vím, v rodině všichni fotí a všichni umí, nejlépe asi táta i když na to kašle a už nefotí nic, má doma i prastará skla v plechových tubusech co vahou a velikostí připomínají dělotřelecké granáty. Koukne na nebe a okamžitě ví jak nastavit foťák ani u moderní zrcadlovky neopustí plně manuální režim. Ale já z toho nic nepobral :))

                              Nrazisdas - Profil | St 19.11.2025 11:55:14

                              já 2 >> To je kumšt. Ale když si předostříš a stoupneš si do spravného úhlu, tak to jde. Výhodou je manuálně ostřený sklo se stupnicí. Mám starou pomalou zrcadlovku a jinak to s ní nejde 🤣

                                Njá 2 - Profil | St 19.11.2025 10:24:20

                                Marcel >> Mrtvola Ti alespoň neutíká, mně fascinují staré fotky zvířat v pohybu, kdy se nikomu o rychlé sekvenci a auto doostření ani nezdálo a přesto to šlo. Já jsem ještě horší než nýmand, focení mi nejde, nemám pro to cit

                                  NMarcel - Profil | St 19.11.2025 7:43:11

                                  šnitlik >> presne! Blejsknout mrtvolu diitalni fullframe masinou a optikou v cene noveho SUV , to umi kdejaky nymand! :))

                                    Npepa-č - Profil | Út 18.11.2025 21:55:17

                                    šnitlik >> fotiš na zasoby, kodak ho vyradil z produkce. :-)

                                      Nšnitlik - Profil | Út 18.11.2025 21:54:04

                                      pepa-č >> Právě že na Tri-X 400 fotim na kinofilm a středoformát stále, ale zdražil kurevsky. Ale zase je to jeden z mála čb negativů bez řízené krystalizace se zrnem jako brambory. Jen ty mouchy fotim na mobil a ještě blbě:)

                                        Npepa-č - Profil | Út 18.11.2025 21:35:39

                                        šnitlik >> mel jsem predvalecnou Leicu a k tomu objektivy, krabicky, filtriky, hledacky…znam to.
                                        Jenze kodak uz ti tri-x400 uz nevyrobi. Foma se drzi, ilford se drzi.

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess