O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Avar - Profil | Čt 13.11.2025 16:32:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Sada pakomárků,

    nitram salhyv - Profil | So 8.11.2025 14:04:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Po letech vázání všemožných mušek též přispějí. Trochu větší sousto 20 cm.

      Avar - Profil | Ne 2.11.2025 12:40:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Mokrá, možná pro někoho inspirace.

        Jarin - Profil | Pá 31.10.2025 22:51:47

        jxr >> No to je to kane , çi mysiak lesny = hnedo ' svetle = striedavo natoçene...

          Avar - Profil | Čt 30.10.2025 17:52:06

          jxr >> Kroužkuji slabým wolframovým drátkem.

            jxr - Profil | Čt 30.10.2025 17:33:16

            G.Moolis >>Milane, mně jde konkrétně o tu hnědou (bažantí) barvu. A lipana vydrží i ten bažant, ale peán to rozebere.

              G.Moolis - Profil | Čt 30.10.2025 13:29:55

              jxr >> Olivky z paprsku peří ararauny, rub letek je nejhezčí Golden Olive co znám. Lipana to vydrží. Nebo to okroužkuj tenkou vázací nití.

                medvěd - Profil | Čt 30.10.2025 11:03:16

                jxr >> vážu hodně tělíčka z paprsků dravých ptáků volavky atd.Většinou to zkroutím s vázací nití,ideálně s tenkou Nano ,nebo do laku na háčku

                  jxr - Profil | Čt 30.10.2025 9:05:52

                  Tělíčka jepiček vážu z prparsku ocasního pera bažanta. Mušky fungují skvěle, jen ta životnost... Nemáte někdo nápad, čím tenhle materiál nahradit?

                    Pidess - Profil | St 29.10.2025 19:07:18

                    Avar >> díky

                      Avar - Profil | St 29.10.2025 7:35:06

                      Pidess >> Děkuji, háčky Mustad 3666 vel.6

                        Pidess - Profil | Út 28.10.2025 22:01:55

                        Avar >> Krásný ! mohl bych prosím vědět velikost háčku? Děkuji moc

                          Avar - Profil | Čt 23.10.2025 12:07:37

                          Vzpomínka na dobu kdy přehrada Jesenice ,,dávala" krásné okouny. Něco mezi mokrou a strýmrem.

                            Avar - Profil | So 18.10.2025 12:53:25

                            20 cm ,,flákoty"

                              Avar - Profil | Po 13.10.2025 21:27:56

                              mrkef >> Děkuji, vážím si toho. Ale pokud by si viděl mušky které nosím k vodě .......😊

                                mrkef - Profil | Po 13.10.2025 19:11:22

                                Avar >>
                                máš to tuze hezké .. precizní ... od toho bych ryby klackem odháněl
                                aby to nedejbože ožužlaly :-)

                                  macek - Profil | Ne 12.10.2025 19:55:07

                                  pepa-č >> připomněl jsi mi Vodňanského báseň Kdybych byl Pontim. 😀👍

                                    pepa-č - Profil | Ne 12.10.2025 19:42:25

                                    macek >> ja kdybych sel timto smerem, budu takova Sofia Loren. Ale spis smeruju nad toho Clooneyho. On starne a ja jej vystridam jako nejatraktivnejsi muz na planete.

                                      macek - Profil | Ne 12.10.2025 19:36:47

                                      pepa-č >> nemusíš, ale můžeš být žena. Jdi za svým snem! 😉

                                        pepa-č - Profil | Ne 12.10.2025 15:27:44

                                        macek >> nemusím

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess