O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

NPike - Profil | So 19.7.2025 11:32:35

Avar >> je, fakt. Část u tagu je silná, část u hlavičky řidšší, je tam i trochu mezera a špatně jsem to skládal.
Ryby to chytne ale.

    Njá 2 - Profil | So 19.7.2025 11:26:42

    Pike >> Protože na špatně uvázané se můžu podívat do vlastní krabičky :)

      NAvar - Profil | So 19.7.2025 11:26:16

      Pike >> Špatně uvázana ? Já tam nevidím jedinou chybu. Ta moucha zachytá.

        NPike - Profil | So 19.7.2025 10:32:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Musím tu naředit ty pěkné chrostíky Čolka a Lejboje.
        Tady ta rockerka na 16 háčku byla nepoveda od začátku. Špatně volené CDC pírka, debilně skládané na ramínko, z jedné smyčky mi půlka vypadla, jak jsem o to drnknul. Taky u té hlavičky je mezera v ovinech a není to kónické.
        Takhle tedy ne, ale proč neukázat i špatně
        uvázanou mušku s chybama.

          Nčolek01 - Profil | So 19.7.2025 6:22:23

          Jarin >> tak ať se daří

            NJarin - Profil | Pá 18.7.2025 22:52:06

            čolek01 >> Parada , tie proporcie telicka a kridielka su neskutočne.....njn chrostik.....
            Zajtra odchadzam pod Tatry - vyskussam tie Tvoje " chlpatice" - dam vediet - uvidime počko.....

              NLejboj - Profil | Pá 18.7.2025 15:29:19

              čolek01 >> No ja si myslim, ze se nemusime o ulovky baaaat :) :)

                Nčolek01 - Profil | Pá 18.7.2025 15:15:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Lejboj >> tak jsem si teda rychle smotnul tři podobné ať ti nemusím brát...:-))))

                  Nčolek01 - Profil | Pá 18.7.2025 14:37:12

                  Lejboj >> tak to je teda pech...já spoléhám na tebe

                    NLejboj - Profil | Pá 18.7.2025 14:10:50

                    čolek01 >> abych te navnadil :) beztak si pak vezmu tveho :) :)

                      NLejboj - Profil | Pá 18.7.2025 14:10:10

                      Pike >> Dik, no jako Lubik je nemam, ale dost me cepuje :) ta fishabilita je zaklad ......

                        Nčolek01 - Profil | Pá 18.7.2025 14:04:36

                        Lejboj >> tvl i foto jsi dal....no nevěřím.To jsem na tebe zvědavej co chytnu😂

                          NPike - Profil | Pá 18.7.2025 13:51:01

                          Lejboj >> celou sezonu chytám 12 a 14, ale říkal jsem si, že si doplním řadu😂
                          Máš je super, jiný styl, ale jsou rybí👍

                            NLejboj - Profil | Pá 18.7.2025 13:34:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Taky me to Pajku dohnalo :) stejnej hacek a velikost

                              NPike - Profil | Pá 18.7.2025 11:26:06

                              Už se to váže hůř, ale zde na H130 ve velikosti 16. Už to asi nasimuluje i nějakého broučka atd.

                                NMichal - Profil | St 16.7.2025 14:44:38

                                medvěd >> tam to všechno začalo ...

                                  Nstrejka - Profil | St 16.7.2025 14:35:47

                                  Pike >> je ale dobré, že alespoň ty vousy připouštíš

                                    Nmedvěd - Profil | St 16.7.2025 14:30:34

                                    východiskem je mirabelka

                                      NPike - Profil | St 16.7.2025 13:33:04

                                      strejka >> v tom tvém příběhu je všechno špatně:
                                      - jsem si musel “vyrobit”
                                      - sídlo na Floridě
                                      - samotné USA
                                      - pike podnikající

                                        NMichal - Profil | St 16.7.2025 13:24:48

                                        strejka >> myslím, že v rámci minimalizace to bude chajda 1+1 někde u blízké pstruhovky a šlus :-)

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess