O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Nstrejka - Profil | St 16.7.2025 13:18:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

To jsou takové ty veselé příběhy ze stránek Forbesu: "Inu to bylo tak. Jako zapřisáhlý muškařský minimalista jsem na trhu nenašel vhodnou krabičku. Strašně mě to tehdy iritovalo. Taková banalita, taková samozřejmost, ale nikdo na to nereagoval. Tak jsem si musel tu správnou krabičku vyrobit. A záhy na to se ukázalo, že takový problém nemám zdaleka jen já. Kdo by tehdy tipoval, že z toho v roce 2030 bude další český jednorožec," usmívá se pod vousy ze svého sídla ve Fort Lauderdale zakladatel Pike-in-a-box Inc. Lukáš Znojil.

    NBob - Profil | St 16.7.2025 13:03:26

    Pike >> takze nakonec korporaty brani tvemu uslechtilemu pokroku...

      NPike - Profil | St 16.7.2025 7:38:44

      Chystanou minimalizaci mušek jsem musel odložit, protože jsem nekoupil a nepotkal krabičku, která se aspoň trochu blíží kvalitou a funkčností té od Fishpondu (Tacky). Fishpond menší dělá, ale tam je špatný počet zářezů na řadu.
      V tuto chvíli by opravdu byla jiná krabička posun l horšímu, možná tedy jen zminimalizuji vzory a již existujících chrostíků a rockerek doplním velikosti😂

        NAvar - Profil | Út 15.7.2025 21:41:30

        Jarin >> Moc děkuji za pochopení😊.

          NJarin - Profil | Út 15.7.2025 21:40:36

          Avar >> A priatelu , nie je to ùź v nasom veku jedno = ço take sa stalo - jasne si napisal ruço- struco ...))

            NAvar - Profil | Út 15.7.2025 21:40:35

            Bosanac >> Se kaju, kurwa hrubka jako barák. Tak že mokrá, něco mezi hlohovkou a listokazem. Pro milovníky mokré a lovu tloušťů.

              NBosanac - Profil | Út 15.7.2025 21:27:35

              Avar >> Za trest dejte jednu mokrou 😉
              A priste napiste ze je napsane v chorvatstine .

                NAvar - Profil | Út 15.7.2025 16:56:30

                Pike >> Za tu hrubku - kávomlýnek" se stydím.

                  NAvar - Profil | Út 15.7.2025 15:05:13

                  Pike >> CDC je prostě fajn. 😁

                    NPike - Profil | Út 15.7.2025 12:33:11

                    Avar >> určitě, variant je mnoho, CDC je super. Postem níže jsem chtěl naznačit, že se zbytečně může vyhazovat super matroš.
                    Jakékoliv updaty, vylepšení či doplnění jsou vítány👍

                      NAvar - Profil | Út 15.7.2025 12:16:10

                      Pike >> Pokavad můžu, čisté CDC očištěné od dříků, jemně nastříhané smíchat se hřbetem zajíce. Pozor, žádný mixer ( kávomlínek ), hezky růčo promíchat. Opravdu dobrý matroš.

                        NPike - Profil | Út 15.7.2025 8:27:15

                        Pikeho okénko s nápady a radami, které stejně všichni znají a ví o nich.
                        Nápad č.1: z použitých CDC pírek z jejich dříků oderte zbytky těch paprsků či chlupatých částí a odhazujte to do krabičky či sklenice. Budete mít skvělý CDC dubbing.

                          NAvar - Profil | Po 14.7.2025 12:09:13

                          šnitlik >> Uvidíme, nevyzkoušíš, nevíš.😊

                            Nšnitlik - Profil | Po 14.7.2025 11:33:09

                            Avar >> Woodoo streamer. To už skoro zavání "černou magií":))

                              Nmaximotak - Profil | Po 14.7.2025 10:06:34

                              G.Moolis >> kdyz sem zacali naletavat kormosi na zimu a vsichni jeste verili, ze na vetsi vode nejakou zasadni paseku nadelat nemuzou, bylo v Troji videt, jak po kazdy zime ubyva ryb - plotice pak sly do kopru pausalne a prave tlousti o nekolik sezon byli jen velci, malinci anebo mrtvi...

                                NAvar - Profil | Po 14.7.2025 9:53:01

                                Mládě nutrie jako poppers. 😁 Velikost kebule 28 mm háček Ahrex Predator # 4/0 tělíčko nutrie & králík.

                                  Nten,co má všeho dost - Profil | So 12.7.2025 13:42:05

                                  Pike >> Jo, tomu jsem schopen rozumět(ačkoli to nechápu - bez urážky), myslím, že o tom píšeš i jinde.
                                  Já jen, že je to identická věc(a je to 5 ks). Dál už to nebudu rozvádět ani reagovat - nepatří to sem.
                                  Happy tying ;-)

                                    NPike - Profil | So 12.7.2025 13:18:27

                                    ten,co má všeho dost >> já kupoval za 40 Kč v ČR, těch 19 korun rozdílu přežiju, kor když jsem to měl druhý den doma. Navíc já nemám tyhle obchody jako Temu, Ali, Allegro rád a nenakupuju tam napřímo.

                                      NMácík - Profil | Čt 10.7.2025 14:34:36

                                      G.Moolis >> v pořádku, já s tím nemám problém... To je jen a jen v pořádku, kdyby se ČRS staral o takový ryby... Pak palec hore.

                                      Já jen reagoval na ten výrok, že se řeka dává dohromady, mátoří se a dává do latě... Asi myšleno sama...
                                      Pokud by to tak bylo, bylo by to samozřejmě ještě lepší (viz malí tloušti...).
                                      Že by tomu ČRS pomohlo výsadbou původních reofilních ryb, taky jen dobře...
                                      Já to nechtěl jakoby devalvovat, spíš se zeptat, jestli je to samovýtěr nebo výsadba...
                                      Možná jsem to napsal trochu nešťastně, jestli mi teda jako rozumíš? :-))))))

                                        Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess