O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

NAvar - Profil | Pá 1.8.2025 10:39:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Chromá kukla z genetickou vadou. 😁

    NAvar - Profil | St 30.7.2025 21:18:01

    Jarin >> Děkuji, já ta mezistádia ,,Ani ryba ani rak" mám rád. Vedený těsně pod hladinou, přirozeným driftem.

      NJarin - Profil | St 30.7.2025 20:53:19

      Avar >> Jj ani dospelec ani nymfa = hlavne ked " źije" pod hladinou ... palec hore.

        NAvar - Profil | Út 29.7.2025 11:25:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Pupa.

          NG.Moolis - Profil | So 26.7.2025 13:00:02

          jxr >> já jsem trapič hmyzu. Před 5 roky jsme koupili pozemek, kde byl 6-8 metrů vysoký akátový lesík. Zahrada, kde dvacet let nikdo nic nedělal.stromy a křoví už jsou pryč, na většině pozemku je tráva. Ale kusy s bršlicí, ostružinami a třtinou křovištní sekám často, abych je zničil.

            Npepa-č - Profil | So 26.7.2025 12:27:37

            NIMBY - not in my backyard

              Njxr - Profil | So 26.7.2025 9:59:08

              G.Moolis >> Ty, milovník hmyzů? Tohle jim uděláš?

                NG.Moolis - Profil | So 26.7.2025 7:03:01

                jxr >> hele musel jsem. Zahrada samej květ a ve středu odvezli kontejner.

                  Nrybobuch - Profil | Pá 25.7.2025 22:38:13

                  jxr >> Omyl, naopak je třeba posekat ty kvetoucí rostliny a vyhodit to do bio kontejnerů.

                    Njxr - Profil | Pá 25.7.2025 21:33:23

                    G.Moolis >> Milane, v tomhle suchu se zahrada neseče ;-)

                      NG.Moolis - Profil | Pá 25.7.2025 17:59:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Uvázáno v rámci prokrastinace. No stejně půjdu nakonec tu zahradu posekat.

                        Nmaximotak - Profil | Ne 20.7.2025 20:33:09

                        strejka >> vidim, ze jedes v trendy Morgolstine - jinak bys stopro napsal jen "zahy" nebo "brzy nato"... Ackoli, kdo vi, co vas na te zurnalistice nekdy v devadesatkach ucili. A kdo...

                          NAvar - Profil | Ne 20.7.2025 12:15:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Něco z té ,,těžší" muškařiny. Jo a tři oči jsou víc jak dvě.

                          😊

                            Npepa-č - Profil | So 19.7.2025 22:52:48

                            Pike >> chromou zebru sejme lvice na serengeti prvni

                              Njxr - Profil | So 19.7.2025 12:54:18

                              Pike >> To bezpochyby.

                                NPike - Profil | So 19.7.2025 12:37:27

                                V_L_K >> to já budu chytat taky, ale taky to ubylo, taky.

                                @jxr je to odzkoušený vzor, své si nachytal. Ale jen jsem chtěl ukázat, že vždy jde dělat vše líp a bez zjevných chyb.

                                  NV_L_K - Profil | So 19.7.2025 12:29:16

                                  Pike >> klidně bych na ni chytal, ale u nás se mi tak nějak zdá, že není co :)

                                    NAvar - Profil | So 19.7.2025 12:15:13

                                    Pike >> Mouchy pro radost z vázání a potěchu oka ( machrovací ) a mouchy dělnice je dobré odlišit. 😊

                                      NAvar - Profil | So 19.7.2025 12:12:44

                                      jxr >> Není co .......👍

                                        Njxr - Profil | So 19.7.2025 11:44:30

                                        Pike >> Mi připadá, že se tu váže spíš do kakalogu, než pro ryby. Není důležité, aby muška "vypadala jak ze žurnálu", ale aby chytala! Ryby mají opravdu jiná kritéria, než my :-)

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess