O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

NLevák Bob - Profil | Čt 10.7.2025 12:42:25

Pike >> Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už není co ubrat. Jsi na cestě :-).

Jeden pilot copyright :-)

    NG.Moolis - Profil | Čt 10.7.2025 12:30:08

    Mácík >> A i kdyby byly, nejde to tak trochu proti tvrzení, že ČRs sere na reofilní ryby a tlačí jenom kapry?

      NG.Moolis - Profil | Čt 10.7.2025 12:24:34

      Mácík >> Vyloučit to nemůžu, ale malých tlouštů je v trávách taky mrak a ty určitě nenasazovali. Navíc já je chytil v místech, kam se vysazovači určitě nedostali.

        NMácík - Profil | Čt 10.7.2025 11:37:10

        G.Moolis >> a nemůže to být spíš násada? Viděl jsem na FB, že SÚS vysazoval poměrně velký množství malých parmiček...

          NPike - Profil | Čt 10.7.2025 11:03:16

          G.Moolis >> dolní úsek se dle mne nemátoří, poslední 3 roky jsou každý rok horší a horší. Podoustve jsou prakticky pryč, cejnci taky. Doby, kdy se za docházku dalo chytit pár podouství 45+ jsou pryč.
          Dole bylo prý 250 kormoránů, tak nevím. Parmy a ostré jsem letos chytil. Uvidíme, co dál.

            NG.Moolis - Profil | Čt 10.7.2025 10:55:43

            Pike >> Kamarád byl o víkendu na rakovnické Berounce. Našlapaná hmyzem a produy mezi lakušníkem pllný malých parem. Já dvě parmy o velikosti 10 až 15 cm v úterý večer podsekl tady dole. Ta řeka se mátoří a vy si jen stěžujete. Nechápu.

              NPike - Profil | Čt 10.7.2025 10:53:16

              medvěd >> to je v klidu možné, když vidím, jak se daří jiným rybám než kapři a amuři.

                Nmedvěd - Profil | Čt 10.7.2025 10:50:19

                Pike >> skončíš u mirabelek.Jsou žlutý a červený.To bude jednoduchý

                  NPike - Profil | Čt 10.7.2025 10:45:47

                  G.Moolis >> co soudruh, to jiný vkus. Já experimentátor nejsem, já si rád chytám své staré dobré vzory. Experimentovat mohou jiní a je to v pořádku.

                    NG.Moolis - Profil | Čt 10.7.2025 10:23:44

                    Pike >> Kvůli radosti z experimentu?

                      NPike - Profil | Čt 10.7.2025 10:23:04

                      čolek01 >> to už ne, ale pod 100 bych to uměl dát určitě 😂

                        NPike - Profil | Čt 10.7.2025 10:21:40

                        G.Moolis >> poloviční magor bych napsal.
                        Ale dělám to proto, že teď mám jen mouchy, na které fakt chytám.
                        K čemu mi bude 30 vzorů nymf, když na návazec dám 2 a pravidelně chytám 3 a občas tam dám další 2-4 vzory. U chrostíka chytám posledních 15 let jeden a ten samý vzor a ikdyž jsem jich měl 5 ostatních, stejně jsem je tam nedal.
                        Pokud to budu vodit jak vemeno, tak mi moucha stejně nepomůže.
                        Ale jak říkám, neradím, nedoporučuju.

                          NG.Moolis - Profil | Čt 10.7.2025 10:12:01

                          Pike >> Já myslím, že blbneš na kvadrát. Proč to děláš?

                            Njá 2 - Profil | Čt 10.7.2025 10:11:15

                            Pike >> Tímto tempem vytvoříš suchou mouchu s wolframovou hlavičkou a vyvineš absolutní tutovku, přivážeš jí na rovnou na šňůru, aby se nikdy neutrhla a nebudeš jí už nikdy muset ustřihnout. :)

                              Nčolek01 - Profil | Čt 10.7.2025 10:08:42

                              Pike >> ja myslím,že do příštího roku to dáš na 60 kousků :-)))

                                Nstrejka - Profil | Čt 10.7.2025 10:05:38

                                Pike >> mně se líbí dynamika toho tvého procesu. Že jak kdyby nikdy nemáš hotovo, že je pořád pro co žít :-)

                                  NPike - Profil | Čt 10.7.2025 9:49:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Musím se pochválit. Včera jsem provedl po zkušenostech s letošní sezonou další minimalizaci mušek a zkrouhl jsem stav z původních 168 kusů na aktuálních 120 kusů.
                                  V tuto chvíli tak mám tyto vzory:
                                  1 druh jepice
                                  1 druh chrostíka
                                  1 druh rockerky
                                  1 druh mokré březnovky
                                  7 druhů nymf

                                  Nemyslím si, že je to dobře, nikomu to neradím, ale radost mám, krásná minimalizace.

                                    Njxr - Profil | Po 7.7.2025 22:19:22

                                    Pike >> A tloušť. Alespoň u nás. Ale kapr je prostě ryba s velkým potenciálem. Toho ještě čeká zářná budoucnost 😪

                                      NPike - Profil | Po 7.7.2025 21:43:14

                                      Jarin >> bohužel, poslední dobou se hodně zhoršily i MP vody, kde jsem trávil většinu času. Jedna z mála ryb, které se daří a kde je situace lepší a lepší, tak je kapr.

                                        NJarin - Profil | Po 7.7.2025 21:32:23

                                        Pike >> No myslim, že Tvoj čas ešte pride a ked vidim kam sa uberaju P - vody počka to všetkých či u Vas , alebo u nas.....njn

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess