O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

NPike - Profil | Po 7.7.2025 21:19:37

Levák Bob >> jinak já bych nejraději ještě minimalizoval. Mám 14 řad po 12 muškách a kdybych našel jednostrannou krabičku cca 1,5 - 2cm širokou se silikonovou výplní o 10 nebo 11 řadách po 12 muškách, tak jdu do toho. Ještě mám rezervy, kde říznout.

    NPike - Profil | Po 7.7.2025 20:18:30

    Levák Bob >> ne, ne. Dobrý postřeh, ale to jsem nevázal pro sebe, ale pro mého vrchního testéra 😂

      NLevák Bob - Profil | Po 7.7.2025 20:17:26

      Pike >> jako davam libi, ale jsem zmaten. Zacina obdobi expanze? 🙂

        Nčolek01 - Profil | Po 7.7.2025 19:05:41

        medvěd >> přesně 👍😉

          Nmedvěd - Profil | Po 7.7.2025 18:29:47

          jxr >> ale nesplihne.S muškou samozrejme pracujes.Nekdy to stači narovnat a nechat vystoupat ale uz pouhy prehození snury v proudu ji da zivot

            NAvar - Profil | Po 7.7.2025 17:01:07

            jxr >> Nevím, nožičky ...... Myslím že u kukel všeobecně je zásadní ta ,,aura" třpyt vzduchu. Popsáno panem Garym La Fontainem . Ten se chrostíkům věnoval cíleně. A možná je všechno jinak.😁

              Njxr - Profil | Po 7.7.2025 16:36:42

              čolek01 >> Jasně, když ji hodíš do sklenice vody tak máš samozřejmě pravdu, ale když jí podržíš v proudu, tak to CDC splihne. Ale tak pajk může zkusit uvázat ještě variantu s nožičkami dozadu a vyzkoušet, kterou žerou líp. Já myslím, že rozdíl nepozná.

                Nčolek01 - Profil | Po 7.7.2025 16:33:49

                jxr >> muška je splihlá jen když ji vytáhneš z vody jinak pořád pracuje dle proudu a tažení.Je to něco jiného když ji vytáhneš a myslíš si,že to tak je i ve vodě,ale ono ne.Zkus si ji hodit do sklenky a trošku tu vodu před tím zamíchej a nebo ji nějak rozčeř a uvidíš,že to je jinak

                  Njxr - Profil | Po 7.7.2025 16:28:29

                  čolek01 >> Já bych ty nožičky neřešil odstávají na suchu, ale ve vodě splihnou. Na záběry to myslím nebude mít vliv ;-) Někdy se pokusím vyfotit mušky, které váže kamarád, už starší pán. Ten se s tím nemaže a ryby to žerou.

                    NAvar - Profil | Po 7.7.2025 15:27:27

                    S dovolením, k tématu. Jedna ,,klekánice" z dnešního vázání. Samo Lubošovo vázání je poněkud jinde. 😁

                      NPike - Profil | Po 7.7.2025 14:42:10

                      čolek01 >> aha, ok, díky👍

                        Nčolek01 - Profil | Po 7.7.2025 14:36:07

                        Pike >> není to vůbec špatné,jen malej poznatek a jde to vidět i na te fotce.Jak uvážeš ty CdC nožičky tak je vyčesej ( a mám to i na videu)pak nadabuj trochu te veverky na nit a asi 3mm od očka ty CdC nožičky jakoby přileskni k háčku a znovu vyčeš a nožičky budou krásně podél tělíčka a nebudou tak odstávat.Doufám,že jsem to napsal trošku rozumě.

                          NPike - Profil | Po 7.7.2025 14:23:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Variace na pupu Čolka. Zdaleka není tak hezká, ale s tím počítám.
                          Ten styl vázání je ale pro mne ok, jednoduché a celkem rychlé.

                            Nrybazla - Profil | So 5.7.2025 21:58:50

                            ZMS >> Jepice obecná (Ephemera vulgata)

                              Nčolek01 - Profil | So 5.7.2025 18:27:13

                              ZMS >> to bude kaktusovka 😂👍

                                NZMS - Profil | So 5.7.2025 18:22:31

                                Co je to za jepici ? Na kaktus jsem ji položil.

                                  Nmedvěd - Profil | So 5.7.2025 15:32:15

                                  Pike >> díky

                                    NPike - Profil | So 5.7.2025 11:33:05

                                    medvěd >> tady je ten Hends - sada 4 skřipců. V ČR budou levnější😂

                                    https://www.adh-fishing.com/hends-magic-tool-clip-set

                                      NPike - Profil | So 5.7.2025 11:30:47

                                      medvěd >> já kupoval zde:

                                      https://www.lamafly.eu/skripec-magic-tools-clip

                                      Velmi podobné, prakticky stejné, asi teda jen trochu jiné rozměry, prodává i Hends.

                                        Nmedvěd - Profil | So 5.7.2025 11:29:05

                                        Pike >> vynikájící typ,fotka dobrá .Kdy kde a za kolik?

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess