O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

Nmacek - Profil | Po 9.6.2025 18:51:12

jxr >> no byly holt hladový 😀

    Njxr - Profil | Po 9.6.2025 15:40:02

    Michal >> Hele, něco jinýho je muška na fotku a něco jinýho muška na rybu. Jestli ti ty tvoje mouchy baští, tak jsou dobrý. Když se kouknu na mušky, co jsem dělal před 30 ti lety, tak bych teď nevěřil, že to něco sežere. A žraly to ryby jedna báseň!

      NMichal - Profil | Po 9.6.2025 15:20:44

      čolek01 >> já si tě budu asi muset zablokovat, mám z těch tvých fotek depky, když si pak sednu občas ke svěráku a vidím, co z toho leze mně :-)

        Nčolek01 - Profil | Po 9.6.2025 14:00:51

        Mates PB >> děkuji

          NMates PB - Profil | Po 9.6.2025 13:51:56

          čolek01 >> Parádní.

            Nčolek01 - Profil | Po 9.6.2025 8:20:03

            ...

              Njxr - Profil | Ne 8.6.2025 16:17:10

              rybobuch >> Děkuju za uznání! Ještě aby chutnala ;-)

                Nrybobuch - Profil | Ne 8.6.2025 14:47:25

                jxr >> No ten se ti fakt povedl !!! A jasná fotka, ne jako ty různé sebeprezentace....

                  Njxr - Profil | Ne 8.6.2025 14:00:25

                  razisdas >> Pro mě taky. Na frantíka nechytám. Nejníž klesám k Hitlerovi ;-)

                    Nrazisdas - Profil | Ne 8.6.2025 13:40:13

                    jxr >> pro mě současnost :-)))

                      Njxr - Profil | Ne 8.6.2025 12:00:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Zpátky do minulosti.

                        NAvar - Profil | So 7.6.2025 16:16:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Moje sestava na na klasickou ,,krátkou nymfu" Klidně i ,,dlouhou-odhozenou" .Dole těžká larva chrostíka ( olovo, motouz na balíky a špetka zajíce). No a přívěs nezatížená kukla ( zajíc, koroptev a tip moher. Snad jenom, zapomeňte na ,,závodnické manýry" jako že vlasec max 0, 12 . 😁 Háčky kované Mustady.

                          Nmilanpindryc - Profil | Čt 5.6.2025 21:36:30

                          Pike >> muj clovek… ja chytam v podstate 2 musky(rockerku 14 nebo jepici 20) a 4 kule 16(chlupatou sedou, orange tag, bazanta a promotavku)

                            NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 5.6.2025 15:14:40

                            razisdas >> ale na mouchu je to zábavnější.

                              Nrazisdas - Profil | Čt 5.6.2025 14:25:30

                              Ledňáček (Iceman) >> to ale nemusim chytat na mouchu.

                                NPike - Profil | Čt 5.6.2025 12:45:29

                                jxr >> ještě k tomu množství. Kdybych třeba díky velikosti krabičky musel minimalizovat ještě víc, tak bych si na MP i P vody vystačil s jednou řadou rockerky (6ks na 12 a 6ks na 18), jednou řadou CDC chrostíka (6ks na 12 a 6ks na 14) a jednou řadou olivové jepice (6ks na 16 véčko a 6ks na 18 klasické křídlo).
                                Ano, častokrát by mi něco chybělo, ale to by se nedalo nic dělat. Ikdyž jsem měl mušek násobně víc, stejně jsem chytal jen určité vzory.

                                  NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 5.6.2025 12:43:57

                                  razisdas >> zbytečný trápení. Na pakoše napíchni kuku. Funguje to dobře.

                                    Nrazisdas - Profil | Čt 5.6.2025 11:01:02

                                    jxr >> to marabu delam podobne.

                                      Njxr - Profil | Čt 5.6.2025 9:14:18

                                      razisdas >> Záleží jestli z hladiny nebo ze dna nebo ve sloupci. Já mám nejradši chytání ve sloupci v čisté vodě "na oko". Tam používám marabou chlupatice. Barvy přírodní. Hnědá, zelená, černá. Někde tady je vlákno MP stojáky. Tam najdeš i mouchy. Ty chlupatice už jsem tu dával. Prostě marabou do smyčky a dělám i ocásek z marabou.

                                        Nrazisdas - Profil | Čt 5.6.2025 9:11:36

                                        jxr >> a co na kapř? V rybarstvi sem cet, ze si zakrmi rohlikama👎 ja na kapř klasickeho chrostika. Ten chyta vsude.

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess