- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vrácení vánočního kapra zpět do vody
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | Čt 20.12.2012 21:28:13
Nnofish - Profil | Čt 20.12.2012 21:25:02
To sádkování nějaký smysl mít bude. Ale určitě vím, že prostě ryby krmené pečivem, velkým množstvím kukuřice a podobnými krmivy, to prostě nezachání. Už je to na tom mase poznat. Dva měsíce na sádkách to nezachrní. Chuťový rozdíl při porovnání dvou ryb je patrný. V tomhle jsem možná trošku mimo realitu. Ryby mi chutnají a tak pro mě není nic pachuť. Možná proto že je dělám i jinak než na pánvičce, kde ty prapodivné chuti vyniknou.
Základ je podle mě pořád ta potrava a úsilí potřebné k jejímu získání. Ale v tomhle se můžu mýlit. Sádkování asi vliv mít bude, ale neumím říct, jak moc velký. Je pravda, že snad tuk může být nosič těch pachutí a o ten ryba při sádkování z části přijde.
NAnýzový dědek - Profil | Čt 20.12.2012 21:22:26
Nebudu se tady ohánět vědeckými poznatky někoho jiného, ale můj obyčejný selský rozum mi říká jedno základní pravidlo v přírodě: "Sežer nebo budeš sežrán!"
Jen člověk vymýšlí a přisuzuje zvířatům lidské vlastnosti a většinou na základě takovýchto zblblých videí způsobí v přírodě víc škody, než kdyby se na to vykašlal a kapra klepnul a snědl, protože je to jen součást potravního řetězce.
Proto taky říkám ekologům ekofašisti- též co mohou zkurwí a škody v přírodě lidmi napáchané jsou z 99% nevratné.
Vím, že toto se nebude mnoha lidem zde líbit, ale je to můj názor, že lidi se na této planetě neměli vůbec vyvinout jako druh.
NMartin M. - Profil | Čt 20.12.2012 21:08:09
Nnofish - Profil | Čt 20.12.2012 20:53:17
. A nejen kapři. Mám tu knihu "Rybnikářství na Třeboňsku", tam to někde je. Jsou tam kopie "dodacích" listů. Ale jak to vozili, těžko říct. Dravce určitě museli vozit ve vodě. Ale kapr vydrží fakt hodně. Tedy v chladu. Ne v horku, ani v mrazu.
V praxi lovíš hlavně podle vody. Máš soustavy a přepouštíš vodu. Jako první lovíš rybníky kde budeš komorovat. Atd. Tohle podle mě nikdo neřeší.
Víš co je sranda s tím "čištěním"? Měl jsem ryby z návesáku, plného bláta, kam tekly kanály a přepady ze septiků. Maso vůborné. Ryby totiž narostly z planktonu. Měl jsem ryby z rybníka na písku, bez bahna, krmené z 90% odpadním pečivem a různými dalšími odpady. Maso řekněme ne tak dobré, dost tučné, mírně nakyslé. Řídká konzistence. Ono se to "čištění" moc řeší. Ta ryba ztratí cca 5% (to tvrdí tabulky) váhy, ale to jde stejně z tukových zásob. Ty jsou z velké části na vnitřních orgánech a na břiše. Pokud je nějaká "pachuť v mase", tak se jí podle mě prostě nezbaví.
Tohle je můj názor. Osobně si ale myslím, že na to žádná, opravdu regulérní studie, neexistuje. A kolik lidí má takovou tu "absolutní chuť", že pozná i malé rozdíly v chuti?
Nmraznickar - Profil | Čt 20.12.2012 20:37:38
Nšeptal - Profil | Čt 20.12.2012 20:34:37
NMartin M. - Profil | Čt 20.12.2012 20:31:08
Mimochodem nekdo tu psal, nevim jestli dokonce ty, mozna osprey, ze se vozili kdysi zivi kapri na zebrinacich bez vody jen ve slame z CR az do Vidne. A prezili.
Nnofish - Profil | Čt 20.12.2012 20:00:27
Předem upozorňuji, že mám silnou alergii na pseudoodborné řeči ohledně pouštění vánočních ryb jestliže postrádají jakékoli praktické zkušenosti a slabší povahy by toto raději neměly číst. Rozhodl jsem se okomentovat některé polopravdy ve videu, neboť se snaží "odorně" obhajovat nerozumné jednání.
-Dobře stavěnou rybu, s dobrým genetickým základem? Totální nesmysl. Na stánku to nikdo nepozná. Ze dvou pěkných ryb může být potomstvo co stojí za prd. Dobrý genetický základ je o něčem jiném než jen o vzhledu. Když už takovéhle argumety. I když pěkná ryba, vysokohřbetá šupinatá je třeba předpoklad vysokohřbetého potomstva, neznamená to, že potomstvo nebude hladké a neodolné vůči nemocem. Dobrý genetický základ je i o tom, jak rychle ta ryba narostla. To taky nikdo na stánku nepozná.
-větší ryby? Tohle je běžná tržní velikost. Prostě deformace. 5kg kapr je malý...
-Kapr ve vodě umí dýchat stejně jako na suchu, překrvením žaber, tzv troubení. Ve vodě ovšem nehrozí, že omrzne a následně po čase zaplísní.
- Na suchu vydrží daleko déle než tu půlhodinu/hodinu. Léta praxe... i když nedobrovolně, ale vyzkoušené.
- Teplotní šok u takhle velkého kapra, pokud jde z chladnějšího prostředí do teplejšího jsem nikdy nezažil a to mám s převozem ryb dostatečné zkušenosti. S převozem ryb, né ryby. Takže teplotního šoku při vhození do vany bych se fakt nebál. JAsně že ta voda nesmí mít 50st celsia.
- Chlor ve vodě? Záleží na množství (na tom jak moc je voda chlorovaná). V množství ne nějak extrémně vysokém působí i jako prevence proti kožním parazitům a onemocnění žaber.
-Vánoční kapr není krmen klidně i měsíce tři. Prostě praxe. Ono totiž nejde o trávicí trakt. Ne tak moc, jak si lidé myslí. Rozhodující je odkud ryba pochází a čím byla krmena. S tím i souvisí množství zásobních látek na zimu.
- smíchávání vody, jakási snaha připravit rybu na jiný chemizmus a teplotu vody je u takhle velké ryby úplně zbytečné. Rozhodně tedy není-li léto a ryba není zrovna nakrmená.
Omlouvám se všem, který můj názor pobouřil. Ovšem, natočím-li video kde vysvětluji řekněme nerozumné a zbytečné jednání, musím počítat s tím, že se to někomu nebude líbit.
Mimochodem, než vypustím rybu do revíru, musím mít "papír z veteriny" že je ta ryba v pořádku... Když to budeme "hrotit" :-) Tento kapr prostě vyrostl proto aby byl potravou a tak má skončit. Když ho neprodají na vánoce, bude prodán později. Toho bych se nebál.
Lidi, neblbněte. Když kapra nejíte, nekupujte ho. Nebudete ho muset pouštět. Kupte za ty peníze raději granule a odneste je do psího útulku. Je to daleko záslužnější čin :-)
NFilla - Profil | Čt 20.12.2012 12:47:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Pekne svatky vsem, kazdymu co jeho jest :)
http://www.youtube.com/watch?v=gekluWfQIKg
NAnýzový dědek - Profil | Čt 20.12.2012 9:40:57
NMorus - Profil | Čt 20.12.2012 9:35:44
NWoohooo - Profil | Čt 20.12.2012 9:15:28
Njiri22 - Profil | Čt 20.12.2012 8:58:04
Kde to žije - všechna témata
17:56NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 16
17:56NPoradna: Muškaření 3852
17:53NV Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky (Bleskovka) 2
17:42NRybáři a vinařství 933
16:24NBleskovky: V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky 1
15:57NLov pod jezem v letních vedrech? 47
15:43NČluny Raptor 805
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:27NJezero Štít A , místo R1 3
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
Co je nového - všeobecné
16:24NBleskovka: V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
Akční nabídky
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...











