- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kroucení vlasce, Shimano Longcast Bigbaitrunner (starší model)
Dobrý den, rád bych vás požádal o radu. Mám navyjáky Shimano Longcast Big Baitrunner (starší model) viz foto. nicméně úplně nový, koupený 02/2012 (stále v záruce) dělají to oba dva, používaný sezonu 2012. Od začátku se mi kroutí vlasec, při odhození i při vývážce (vyvážka s odklopenou hrazdou, vlasec napínaný pouze jemným přidržováním rukou na cívce). Jakmile vlasec smotám a držím napnutý, olůvko se točí ja šílené, když olůvko vezmu do ruky a vlasec tak odlehčím, se zkoutí do jakoby "copu". Používám vlasec awashima reflector line carp 0,323. Rolničku jsem kontroloval, je OK. Když jsem vyměnil vlasec za jiný druh/typ nebo nový, vlasec se kroutí stále stejně. Stav je stejný jak u plochého olova, tak u kapkovitého v návazci na závěsu jak na tvrdo, tak na průjezd. Pod vlascem j podmotáno cca 150m nějakého bezejmenného vlasce 0,60, vlasec navýjen tak, že cívka je naražena na kolíku drženého v rukou a napínána přibržďováním palcem, navýjený vlasec je veden přes poslední očko prutu k navyjáku. Skutečně si již nevím rady a proto se obracím pro pomoc od vás. Děkuji předem za pomoc a radu, rád bych se připravil na novou sezónu.- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
Ndeni 79 - Profil | So 15.12.2012 12:52:23
Ndvorák - Profil | So 15.12.2012 12:44:11
To že se poflakujou někde za pultem,toho bych se nebál. Sucho a čisto nemá na chod rolny žádnej vliv.
Ndeni 79 - Profil | So 15.12.2012 12:35:01
Co se tyce me,me navijaky funguji jak maji,protoze nepouzivam Shimano..
NModrý šílenec - Profil | So 15.12.2012 11:56:46
Ta malá páčka je pro mne zapnutí a nebo vypnutí zarážky zpětného chodu navijáku, toť technický výraz ;-) Ale pokud vypneš zarážku zpětného chodu, tak ano vlasec sa pak nekroutí, ale zase tě bouchá klička navijáku ;-)))
NGrasel - Profil | So 15.12.2012 11:38:50
Ndeni 79 - Profil | So 15.12.2012 11:15:34
NMakrelobíjec - Profil | So 15.12.2012 10:55:07
Nnatas - Profil | So 15.12.2012 10:13:27
Nelhierro - Profil | So 15.12.2012 9:39:37
NUnkas - Profil | So 15.12.2012 9:36:49
Nelhierro - Profil | So 15.12.2012 9:36:10
Nalda2211 - Profil | So 15.12.2012 9:33:07
NModrý šílenec - Profil | So 15.12.2012 9:28:12
NModrý šílenec - Profil | So 15.12.2012 9:26:01
NP.M.1. - Profil | So 15.12.2012 9:17:22
Nalda2211 - Profil | Pá 14.12.2012 23:43:13
Npohodak - Profil | Pá 14.12.2012 23:04:46
1 silon ktory namotavas namotavas ho bez handrya na sucho co je problem zohrieva sa
2skontroluj si obratliky mozu sa zasekavat a pri stahovani sa ti nepretacaju a olovos toho roby vrtulu
3premasti rolnicku mohla byt zle poskladana
4aj takto stoceny silon sa da lahko opravit pokial nebola narusena jeho pamet a to nasledovne
cievku na ktorej mas navynuty dany pokruteny silon das dole s navyjaku a das ju do vedra s vodou nasledne si pripravis nahradnu cievku a previnies silon naj ale silon ti musi prechadzat cez ocko a nasledne cez suchy uterak
takze v jednej ruke mas uterak[nie papierovu utierku] cez ktory ti prechadza silon a zaroven nou drzis aj prut
to akou silou dany silon budes navyjat ovplivnuje sila stisku tvojej dlane a samozrejme aj tu plati pravidlo zlata stredna cesta a brzda nesmie ani pipnut mne sa takto podarilo opravit zopar vlascou ktore maly len nejaky tyzden
problem som ja osobne mal zo zlou montazou a nefunknymi obratlikmi
tak prajem vela trpezlivosti s previnom
aaaaaaaaa zabudol som cievku nechaj vo vedre behat nie ze ju postavis na dno a smitec inac sa toho nezbavis a moze sa stat ze to bude este horsie ja inac vsetky vlasce navyjam tak ze silon je vo vode a ide cez uterak
Kde to žije - kaprařina
17:33NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8053
17:25NKyjský rybník, Džbán 50904
15:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 530
14:38NKrátkodobá kaprařina x 9912
13:45NHarrison - vše o této značce 3722
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:06NLabe fishing store 14
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












