soukromak nebo svazovka ?

zajimaji mne vase nazory na odlisne podminky lovu , tzn, vyvazka , 24 hod , zdolavani z lode popr.jina skladba obsadky? nebo se spokojite s podminkami na svazovkach a plne vam to vyhovuje tak jak je to nastaveno ?
Autor diskuse: viceroy - Profil , 9.11.2012 kaprařina - RŘ, MO, svazy

kde je vam lepe a jakou vodu preferujete ?

A) svazovka CR74%

B) soukromak v CR 18%

C) soukromak CIZINA1%

D) svazovka CIZINA treba Madarsko , Polsko , Francie a nebo jine 7%

Od 9.11.2012 hlasovalo 300 čtenářů.

Ndevastator.ccmore - Profil | So 10.11.2012 15:18:57

ZDAR soukromák? to by bylo pod moji uroven NIKDY !!!!

    Nalda2211 - Profil | So 10.11.2012 15:16:35

    kdyz jede nekdo na soukromak tak se honi za jednou nebo dvema rybama kdyz jedu na svazovku tak se honim za tim co jsem jeste nechyt tim chci rict ze je spousta svazovek kde plave prekvapeni ve velikosti na danou vodu prekvapujici a nikdy se poradne nezjisti zda ta ci ta ryba byla ta nej to je jeden z aspektu co me na svazovkach bavi a bavit vzdycky bude

      NRick - Profil | So 10.11.2012 14:54:19

      fotojakes >> to s tím že ceny jdou dolu se nejsem uplně jíst, zkoukni na prumerní soukromák v francie, pod 250 EUR/tyden se nepiskneš a ty lepší liznou mezi 600-800. To tady jěste jsme z levniho kraje.

      Jinak myslim že naše soukromáky ktery berou tak 200 za 24 h jsou v poho, když počitám svazovka, brigady atd. Tak jsem dost nad 3000 a zase víc než 15 x 24 h já osobně se k vodě nedostanu, mimo nějaky dvacet 1 h " vyvetračí" vychazky

        NMajo8888 - Profil | So 10.11.2012 14:12:32

        jelikož pracuju jako ridic kamionu tak radej preferuji sukromaky budis na svazovky nemam cas.

          NVendys 65 - Profil | So 10.11.2012 13:46:39

          Čauves,jezdím pouze na svazovku,ale soukromé rybníky nezatracuji a na svazovkách mě mrzí zkrácená doba chytání na podzim,kdy ty ryby jdou a člověk musí od vody,aby neporušil rybářský řád.

            NRick - Profil | So 10.11.2012 12:14:03

            kakr >> Nic veřejnovat nebudu, ani nemusim, moje voda není revír, jen díra v zemi , tudiž se defakto nesmi ani chytat jednu běličku ani nasazovat nemusim. Přesne tak blbě jsou tady zákony. Jakmile má voda dekrét tak se musi nasazovat, hotova pakarna, když z té vodý se berou jen fotky tak je největší blbost stále nasazovat.
            Jinak se daří dobře, od všeho nečo a to od malinkých až do dost velky. Ale CaP pro všechno co plave, včetne želvy, hadi a žab.

              NLee-Haney - Profil | So 10.11.2012 12:02:04

              foxxx >> Ten hlavní zakopaný pes je cena.Tihle ,,taky'' lovci co chcou mít podmínky lovu stejné na svazovce jak na soukromáku na tyhle vody nadávají jen kvůli ceně,ale nikdo si to nepřizná a to je ten fígl.Bylo by totiž pro ně hrozně pěkné mít možnost chytat na svazovce za babku stejným stylem jak na sourkomáku

                NJarda Š. - Profil | So 10.11.2012 11:56:11

                fotojakes >> Přímo se uživit převážením to asi ne, ale mohlo to tak zhruba dorovnat příjem kapraři s běžným platem, když přijde o práci a je na podpoře.

                  Nfotojakes - Profil | So 10.11.2012 11:55:04

                  kakr >> ono časem dojde ke snížení rozdílu cen mezi soukromáky a svazovkou, tím jsem si jist. Svazové poplatky (členské+povolenka+brigády) půjdou nahoru a soukromáky budou nucené jít dolu, protože jich tu bude více. Jedu na oběd, pro malíře a pak konečně na ryby:-)

                    Nkakr - Profil | So 10.11.2012 11:48:14

                    fotojakes >>
                    Naprostý souhlas, dokud jsou rybolovci ochotni dát za fotku s 20kg kaprem litr denně, tak to jde.
                    Jenže titíž rybolovci by za litr ročně chtěli lapnout na docházku na svazovce aspoň desetikiláče a vo tom to celý je.

                      Nfotojakes - Profil | So 10.11.2012 11:41:34

                      Jarda Š. >> jo takhle, to ano, ale těch také není příliš mnoho.

                        Nfotojakes - Profil | So 10.11.2012 11:40:34

                        kakr >> to už jsme řešili úplně něco jiného, já tím celým sledoval opravdu jen to, že někteří to samé v soukromých revírech odsuzují a na druhé straně to chtějí na svazovkách, to je celé.

                        Včera jsem si s ním pouštěl rozhovor a je škoda, že takové novináře nemáme všude http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2762355

                        K-70 na svazovkách (bez důsledných kontrol RS) v konečném důsledku zajistila ideální podmínky pro převoz ryb do soukromek, ten kdo by si jí odnesl na jídlo si to ze strachu nelajznul, ale ten co má za převoz peníze si to střihne i několikrát za týden.

                        Zatím to ještě jde, ale nejlepší roky má toto odvětví za sebou a bude už jen hůř, protože budou vznikat další a další a rybáři už za den chytání nedají to, co dnes:-) Zkouším někoho v paměti najít, ale je to tak, nikdo mě nenapadá. Dá se tím uživit, když bude člověk podnikat na sebe, ale barák bez hypotéky stejně asi nepostaví:-)

                          NJarda Š. - Profil | So 10.11.2012 11:26:01

                          fotojakes >> Ze státních organizací organizací mají revíry Vojenské lesy a statky (ve vojenských újezdech), Lesy ČR a správy národních parků.

                            Nkakr - Profil | So 10.11.2012 11:23:12

                            fotojakes >>
                            Rozdíl je v tom, že českomoravský rybolovec při dobrých podmínkách dokáže rybu domácí v revírech udržet na přijatelném množství bez problémů. Pravda, najdou se tací, kteří různými omezeními ve formě K60 - K65 - K70 se snaží o nemožné, vracet trofejní kapry zpět do vody.

                            V zemi, kdy v poslanecké sněmovně hlasuje (ne)pravomocně odsouzený občan za korupci je nějaká K70 brnkačka:-))
                            Jistě Ti nemusím psát důvod, kterým se zaklínali autoři K70 - by se takové ryby nepřevážely do těžebních prostorů.......
                            S jakým výsledkem - to nechť si každý odpoví sám:-))

                            Na závěr, jsem ten poslední, který by odsuzoval "soukromé revíry", naopak, fandím jejich provozovatelům. Jako absolvent školy rybářské jistě víš, že z ryb ještě u nás nikdo nezbohatnul :-))

                              Nfotojakes - Profil | So 10.11.2012 11:21:01

                              Jarda Š. >> ono ani těch soukromých vod není zas tolik, proto jsou většinou předražené:-) revíry státních organizací neznám?

                                NJarda Š. - Profil | So 10.11.2012 11:16:25

                                fotojakes >> Taková spousta jich není. Asi by se v celé ČR daly spočítat na prstech (nepočítáme-li do soukromáků revíry státních organizací).

                                  Nloda30 - Profil | So 10.11.2012 11:16:10

                                  foxxx >> Konečně rozumný názor :-)

                                    Nfotojakes - Profil | So 10.11.2012 11:15:46

                                    foxxx >> právě, že žádný, ale někteří si to nedokážou v hlavě srovnat:-)

                                      Nfoxxx - Profil | So 10.11.2012 11:13:33

                                      viceroy - >> Můj názor je,že ať budou pravidla jakákoliv,stejně budou rybáři věčně nespokojení a bude to pořád dokola:-)
                                      Kapraři si přáli určitá pravidla,možnosti lovu a vody plné velkých kaprů...vznikly soukromé revíry,kde tyto pravidla jsou,platí a velkých kaprů v nich je dostatek. Teď všude čtu,jak každý odsuzuje soukromé revíry,pohrdá jimi,ale zároveň by chtěl stejné podmínky lovu na svazových vodách a svazovky plné velkých kaprů...tak v čem pak bude ten rozdíl oproti soukromým revírům,když zmizí to určité kouzlo a "tajemnost" svazových vod?Na co se bude nadávat pak?:-)

                                        Červené karty: Mrknato, Carpskills