- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kaprařina v extrémních podmínkách?
Ahoj všem v téhle otázce jde o to v jakém extrému jste ochotný jet na delší výpravu za kapry. Při jakých nejnižších teplotách jezdíte ? A jaký je u vás top spacák do mrazu ?Můžete hodit i foto zmražených prutů a bivaků. A napište i jak se vám v mrazech daří něco lapnout. A jaké máte top zimní nástrahy?
Autor diskuse: jaryn82 - Profil , 19.9.2012 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
55x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
jaryn82 - Profil | St 19.9.2012 19:31:50
TWIN 69 >> Třeba ne klidně poraď nečtu to tu jen já ale i jiný co třeba zimní kaprařinu chtěj zkusit.
Tomajo - Profil | St 19.9.2012 19:30:20
fotojakes >> to máš pravdu, na pěkného kapra na sněhu stále ještě čekám. Třeba se letos podaří :-)
jaryn82 - Profil | St 19.9.2012 19:28:19
A co focení v mrazu já ryby hned pouštim bojim se ať jim nespůsobim omrzliny.Ale je to supr v zimě ten klid u vody to je to nej :-) a ani nechodí porybný :-)
jaryn82 - Profil | St 19.9.2012 19:26:05
Makrelobíjec >> Ahoj tak to mám v plánu letos když nezamrzne přehrada jet na 5 dní od 25 až do 30.12. a pokud zmrzne přehrada tak Labe to jistí :-)
Makrelobíjec - Profil | St 19.9.2012 19:10:28
jaryn82 - >> tak zatím nejvíc -7c pohoda spacák do -25c .Ránno vstat otřepat jinovatku z byviště rozbít led v kyblech a dat si svařáček :)
Jednou bych chtěl vyrazit na vánoční svátky to by byla paráda nemuset poslouchat doma manželku :) ozdobit si nějakou bezinku třpytkama,nadělit si nějakej ten vercajk ,ugrilovat fišlu ,dat si svařák a hotovo .
Jednou bych chtěl vyrazit na vánoční svátky to by byla paráda nemuset poslouchat doma manželku :) ozdobit si nějakou bezinku třpytkama,nadělit si nějakej ten vercajk ,ugrilovat fišlu ,dat si svařák a hotovo .
fotojakes - Profil | St 19.9.2012 19:10:16
Tomajo >> když koukám na ty fotky, tak mě napadá, že fotku se sněhem nemá skoro nikdo. Já mám také všechny zimní kapry za mrazů bez sněhu.
fotojakes - Profil | St 19.9.2012 19:06:51
jaryn82 - >>zimních a mrazivých nocí i prodloužených víkendů už mám pár za sezou a běžně se dá fungovat do -5°C. Rekord přesně nevím (neměl jsem teploměr), ale bylo to 30.ledna a po republice padlo několik teplotních rekordů (v okrese kde jsem byl se naměřilo -15 až -17). Bohužel rosničkám vůbec nevyšla předpověď a v předpovědi se sekli o více než deset stupňů a zachránilo mě topení, které mi dovezl kolega.
V zimě není primární problém mráz, ale vlhkost, protože všude se sráží vlhkost ze vzduchu a tvého těla. Můžeš mít sebelepší vybavení, ale jak to zvlhne, tak klepeš kosu:-) S kapry mám jednu podstatnou zkušenost a stejně to vidí všichni, které nám a chytají v zimě, záběr přišel bez výjimky jen za tmy.
V zimě není primární problém mráz, ale vlhkost, protože všude se sráží vlhkost ze vzduchu a tvého těla. Můžeš mít sebelepší vybavení, ale jak to zvlhne, tak klepeš kosu:-) S kapry mám jednu podstatnou zkušenost a stejně to vidí všichni, které nám a chytají v zimě, záběr přišel bez výjimky jen za tmy.
Carpoholik - Profil | St 19.9.2012 18:54:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
ondra-voj - Profil | St 19.9.2012 18:39:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
za kapry kdykoliv, pokud není led... :-)) letos jsem byl hned v lednu, páč sice mrzlo, ale ne tolik, že by byl led... hodinku a půl u vody, chyceni 3 kapříci.., tak takovej jsem měl start tento rok... chytáno vyloženě na zimní nástrahu "kůrka chlebová" z pekárny Marta.... to si nedovedeš představit, jak chutnal svařáček po návratu domů... :-ú)))
Lovu!!!!
Lovu!!!!
TWIN 69 - Profil | St 19.9.2012 18:38:14
jaryn82 - >> Ahoj Jardo,jsem schopen jet za jakéhokoliv počasí.Nejvíc jsem u vody zažil -7 stupňů.Spacák mám Mivardi Executive a ten je naprosto v pohodě.Ohledně nástrah nemusím radit,víš víc než já.
Hrdobec - Profil | St 19.9.2012 18:33:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
čus. Pro mě je zatim největší extrém ve kterém jsem vyrazil na několikadení výpravu listopad. Když je pěkný počasí,tak je to fajn,ale někdy je už opravdová zima s přízemním mrazíkem a to muj letní spacáček moc nestíhá.
Červené karty: nhgjhgjhgjghj
Čtenáři této diskuse také sledují
Filmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
Lov z nafukovacího člunu1187
Zlatá kaprařská malina1332
Lexikon boilies komponentů901
Shimano Power Aero 100001660
Odpadávací kámen při vyvážce283
Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5334
Nakupoval někdo v Anglii1186
Mikbaits - pikantní švestka534
Živě na MRK.cz
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 20.1 °C | 52 cm | 0.31 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 87 cm | ||
| Praha - Na Františku (Vltava) | 247 cm |
Kde to žije - kaprařina
11:20Výber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
11:05Krátkodobá kaprařina x 9907
10:36ATTs hlásiče a ATTx příposlech 522
10:06Labe fishing store 14
NeHarrison - vše o této značce 3721
NeÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeKyjský rybník, Džbán 50903
NeFanclub značky Shimano 16387
NeŽermanky a bivakovani 3
NeTrakker brolly 100 Ev 0
SoSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoZavážecí lodičky boatman 11
SoPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...



































