3.Česká škola stavby štípaných prutů

Jiz po treti se kona skola pres vyrobu stipanych prutu.
Jeste je sance se prihlasit na akci.
Vice zde: http://www.mkkv.org/clanky.php?id=103&s=0&ps=4

Absolvoval jsem prvni rocnik, a mohu dosvedcit, ze pod skvelym vedenim kluku ze Svycarska si absolutne kazdy domu odnesl paradni proutek.
Autor diskuse: Baron 007 MC - Profil , 19.9.2012 muškaření - domací dílna

Je znamo, ze muskari co vlastni stipaky maji obecne mnohonasobne vetsi sex appeal a stavaji se pro zeny neodolatelne. Jak to je?

A) Tyto lide uz davno timto sex appealem disponovali a prirozene jejich cesta vedla tomu, ze si muskarsky prut ze stipanho bambusu poridili.24%

B) Tentio sex appeal prave ziskali tim, ze si poridili muskarsky prut ze stipaneho bambusu.11%

C) Nevim co je to sex appeal.65%

Od 19.9.2012 hlasovalo 72 čtenářů.

medvěd - Profil | Po 19.11.2012 10:14:17

Mates PB >> chtěl jsem poradit taky kelen,či něco podonbýho zimě

    Mates PB - Profil | Po 19.11.2012 10:12:36

    jehla >> Hele, když jsem dělal na montáži a dávali jsme futra na broušený hřídele, kde byly tolerance na vyliž prdel, tak jsme prostě dávali tu hřídel do mrazáku. Já myslím, že když necháš někde přes noc na mrazu ten prut tak to ráno rozebereš. Nedávno jsem nemohl rozebrat sedmu, tak jsem použil sprej od Kojota na rozebírání zarezlých šroubů, on má velkou vzlínavost, vleze to všude a pomohlo to.

      jehla - Profil | Po 19.11.2012 10:07:46

      rarach >> zatím to tak probíhá, odpoledne provedu pokus...

        rarach - Profil | Po 19.11.2012 10:01:41

        jehla >> jéžiš ty toho naděláš, ten prut je krátkej, tak ho budeš mít jako jednodíl, do ochcáfky na hlínách se ti jistě vejde i takto pohodlně, zase díky tomu že nebudeš ztrácet čas skládáním, budeš u vody první a to se taky počítá, zvláště na řř.

          jehla - Profil | Po 19.11.2012 9:39:12

          imagicien >> imagicien, mates - 19.11.2012 8:32:50 >> kolenama to něšlo, to jsem zkoušel jako první)


            jehla - Profil | Po 19.11.2012 9:38:29

            zetfly >> jo, tohle vypadá dobře, naměřím a zhobím...

              ZN - Profil | Po 19.11.2012 9:12:32

              jehla >>
              dobře funguje popelnice. Do toho "ucha" nahoře strčíš prut a plynulým tlakem směrem dolů se ti to podaři. Jde to i v tom spodním, ale to by jsi se musel ohnout. Já vím, bolí to, i slza by chtěla ukápnout, ale funguje to. Vyzkoušené :-)

                imagicien - Profil | Po 19.11.2012 9:04:24

                jehla >> a když to klouže nebo není možno ty díly pořádně uchopit, tak vezmeš dva kusy podložky proti klouzání koberců a pod., to funguje taky spolehlivě ...

                  Mates PB - Profil | Po 19.11.2012 8:41:00

                  jehla >> Pocem to si snad děláš prdel ne? Tuhle si psal do Raubířství svoje triky na rozebrání prutu a dokonce tam byla i fotka. Něco jako popisuje imagicien :-))

                    Písek - Profil | Po 19.11.2012 8:37:34

                    imagicien >> ten baginského test přes hranu si prosím nechám v KV podrobně vysvětlit. Již jsem něco zaslechl, ale pouze zaslechl :-)))
                    Ohni prut !!!
                    Písek

                      imagicien - Profil | Po 19.11.2012 8:32:50

                      jehla >> nejjednodušší: prut si vezmeš za sebe, postavíš se do předklonu s mírně pokrčenýmy koleny, oběma rukama držíš prut tak, aby jsi mohl sjet na výšku kolenních jamek a tlakem kolen do strany na ruce prut snad zase rozdělíš ... obyčejně to funguje. ve dvojici: oba dva uchopíte každý díl jednou rukou tak 20-30 cm od spojky a oboustranným, rovným a rovnoměrným tahem prut rozdělíte. metodou od zetfly jsem zatím nikdy prut nebyl nucen rozdělit, ale funguje to bez problému, i jiné fígle ... pilka, dveře od kufru auta, dalo by se i myslet na adaptaci baginského testu přes hranu, atd. :–)))) a když nic nepůjde, tak ho budeš muset přivézt do k. varů ... zdar

                        jehla - Profil | Po 19.11.2012 8:20:42

                        zetfly >> foto tam nějak nevlezlo, jinak tuhle popisovanou metodu se snažím praktikovat...teď se chladí venku...díky...

                          zetfly - Profil | Po 19.11.2012 8:19:39

                          jehla >> Zdravím
                          akosi nešlo foto :-)

                            zetfly - Profil | Po 19.11.2012 8:15:56

                            jehla >> Zdravím
                            aj keď je otázka smerovaná inde, poviem ako takéto "polenie" jednodielu prebiehalo u mňa. Prút som najprv schladil (nechal niekoľko hodín večer vonku v garáži) a potom manželkiným fénom som rýchlo nahrial "samicu" spojky tak aby teplý vzduch nefúkal na diel so "samcom. A potom rýchly ťah od seba (samozrejme bez točenia) a bolo to.
                            Videl som tiež návod od majstra stavača, ktorý mám zatiaľ v zálohe ako nevyskúšaný. Tu je jeho foto:

                              jehla - Profil | Po 19.11.2012 0:17:12

                              imagicien >> Prosbu bych na tebe měl...přivezl jsem bambusák z víkendu jako jednodíl, nějak se mu nechce od sebe...co bys radil? :-((((

                                jehla - Profil | St 31.10.2012 18:29:11

                                imagicien >> jasně, pokud se nám ho podaří překecat, dopravíme ho..:-))) včera jsem ho lámal...

                                  imagicien - Profil | St 31.10.2012 9:36:04

                                  jehla >> pozdravuj ho taky … rad bych ho po dlouhe dobe videl

                                    jehla - Profil | St 31.10.2012 6:27:16

                                    imagicien >> pozdravuje tě Ivan Pučelík, možná se dá i ukecat, aby se na vás zajel kouknout...ale už zazimoval muškařinu a my chceme cestou na Ohři....ale docela rád by...

                                      @Dědek - Profil | Út 30.10.2012 19:08:12

                                      imagicien >> teď připravují speciální edici tusím 500 ks starého perfekta vyráběného v UK. Ale ta cena ...

                                        imagicien - Profil | Út 30.10.2012 18:18:39

                                        jehla >> každej kolovrátek má nějaké své chyby ...