Co si myslíte o tenkara muškaření?

Zajímalo by mne co si myslíte o tenkara muškaření.
Jde o muškaření bez navijáku na dlouhý bič.

Já tak chytám a založil jsem zde blog:
http://tenkara.mrk.cz/

Budu rád za diskuzi a názory..
Autor diskuse: tsuribito - Profil , 24.6.2012 muškaření - techniky lovu

NG.Moolis - Profil | St 27.6.2012 14:37:29

S tenkarou zkušenosti nemám žádný. Mám zkušenosti s Karou. V raných devadesátých jsme před její pobočkou s partou budějických anarchistů demonstrovali proti chovu kožešinových zvířat. Byla to hrozná legrace. Hlavně ty hádky s okolojdoucíma důchodcema, co měli na celou věc opačný názor a mysleli to na rozdíl ode mně všechno strašně doopravdy.

    Npepa-č - Profil | St 27.6.2012 14:35:30

    strejka >> mezi tenkarou a bičem je tenká linie, tenká červená linie.
    osobně bych hlasovat pro zavedení nového názvu dle níže RwC, lov na bitch.

      Nstrejka - Profil | St 27.6.2012 14:32:46

      Firetiger >> neříká se z hovna bič, ale z hovna tenkaru...

        NSven - Profil | St 27.6.2012 13:53:42

        Yanek >> ale parádní bič :-) kurňa, to by u Mila koukali....:-)

          NSven - Profil | St 27.6.2012 13:48:14

          tsuribito >> Tak kdo od koho kopíroval ? :-)
          Anglická kniha z roku 1496 http://www.flyfishinghistory.com/treatise_prologue.​htm
          Doporučuji hlavně bič na str. 10 a umělé mouchy na str. 55 - 57

            NYanek - Profil | St 27.6.2012 13:47:41

            Stejně to ti japonci odkoukali od rusů.
            http://www.youtube.com/watch?v=nuyok1-13Lg&feature=​related

              Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 13:41:05

              kunnan >>
              Oni rybáři budou všude přemýšlet stejně.
              Já jsem zase v Japonsku viděl staříka jak na opravdu jemný bič o délce tak 2,5 m chytá na potoce malé rybky na červíka. Jako signalizátor a aby na to vůbec viděl tam měl malé bílé pírko.

                Nboriak - Profil | St 27.6.2012 13:39:18

                myslim, že autor založil temu za iným učelom než poležmizovať o tom či tenkara alebo obdobný lov sa zrodil v jap/ita/balkán/burkina faso...
                lov touto technikou je zaujimavy, mna by skor zaujimalo porovnanie muškarov napr. loviacich cz nymfou na 10 ft. a 3-kou prutom ktorý skusili aj tenkaru ...

                  Nkunnan - Profil | St 27.6.2012 13:35:24

                  pepa-č >> Nejenom v zapadlých oblastech Balkánu. S tenkarou nebo něčím podobným jsem se v reálu poprvé setkal v Rumunském pohoří Rodna na řece Bistrita v roce 2001 poblíž vesnice Ciucanesti. Lovící používal něco jako bič a chytal na jednu mušku s použitím malinkého bílého pírka jako indikátoru. To jako fakt.

                    Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 13:31:18

                    Tady jsem našel stránky těch italských muškařů bez navijáku.
                    http://www.moscavalsesiana.it/
                    Je tam i ta společná rybačka s tenkara muškaři.

                      NJarda Š. - Profil | St 27.6.2012 13:22:58

                      pepa-č >> František Xaverský historicky patří na začátek novověku, ne do středověku. O lovu na jakési umělé mušky na území dnešní Bosny jsou ovšem zprávy již z pozdního starověku, jejich muškaření asi bylo velmi podobné tenkaře. Lze se tedy domnívat, že jde o způsob lovu, který vznikl nezávisle v na sobě v Evropě i v Japonsku.

                        NSven - Profil | St 27.6.2012 13:22:32

                        tsuribito >> jo, jasně to chápu.
                        Já tenhle styl nepoužívám jako muškaření ale jako alternativu plavané.
                        Šňůra mi nahrazuje splávek i zátěž a zároveň pomáhá položit nástrahu na hladinu, bez zbytečného
                        plašení ryb.

                          Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 13:12:59

                          Sven >>
                          Taky jsem to takhle chtěl zkusit. Ale mě děsně vadí živé a rostliné návnady.
                          Jsem od přírody patla a tak raději mušku. Malá skladná nástraha kterou si sám vyrobím.

                            Npepa-č - Profil | St 27.6.2012 13:07:52

                            Firetiger >> to se pleteš. na balkám pronikly již ve středověku informace z knih svatého Františka Xaverského, který o tenkaře v Japonsku samozřejmě dobře věděl a popsal to již v 16tém století.

                            Pak se slovní tradicí udržela tenkara v zapadlých oblastech Balkánu dodnes.

                            By to sami nevymysleli.

                            Také jsou teorie o Marco Pólovi, Benátčanech, a tureckých kupcích a jejich pověstech z hedvábné stezky.

                            Ačkoli se teorie různí, jedno je jisté, japonský konzulát v Bosně i v Srbsku se mocně angažuje v podpoře snahy pamětníků dostat balkánskou tenkaru na seznam světového kulturního nehmotného dědictví Unesco. stejně jako je tam fujara.

                              Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 13:02:37

                              Firetiger >>
                              Taky si myslím že to není nic nového, revolučního atd.
                              Mimochodem tady je video s tou italskou podobou.
                              http://www.youtube.com/watch?v=F7eYSpuGslE&feature=​related
                              Je to asi to co jsi zmiňoval. A někde na tom fóru Tenkara USA jsem četl že už mezi japonci z nějakého tenkara klubu a italy byl kontakt a společný lov.
                              Prodejce chápu. Musí to nějak hezky podat i když je to někdy skoro urážející.
                              Ale zase na druhou stranu je právě hezké jak stejnou věc chápou všude jinak a k jakým fíglům a vychytávkám se dopracovali.

                                NSven - Profil | St 27.6.2012 12:56:28

                                tsuribito >> Ale když jsme u té tenkary....
                                Už před lety a občas i v současnosti, chytám podobným způsobem na mimopstruhovce ryby na hladině nebo ve vrchní části sloupce.
                                Používám bič 5m a na něm 4m F šňůry + návazec a na háčku červa nebo nějaký hmyz.
                                Fakt dobrý :-)

                                  NSven - Profil | St 27.6.2012 12:46:54

                                  tsuribito >> to neřeš, to bylo jen takové pošťouchnutí aby řeč nestála :-)

                                    NFiretiger - Profil | St 27.6.2012 12:45:18

                                    K té tenkaře: měl jsem to v ruce, povodil jsem si na tom rybu. Kupovat to nebudu.

                                    Na pocitovku to bylo podobné, jako chytat krátkou nymfu na dlouhém klacku. Specificky japonské to není - v Evropě se tak chytalo po staletí, než pár chytrých hlav v PLR vymyslelo naviják. V zapadlých oblastech Itálie a Balkánu údajně existují dědci místňáci kteří chytají mouchu na bič do teď a o nějaké Tenkaře v životě neslyšeli.

                                    To, jak je Tenkara propagovaná jako "nový, jiný, radikálně jednodušší způsob rybolovu" mi je k smíchu asi stejně, jako Klímův patent na zatíženého blešivce. Tím nekritizuju Tenkaru (ani zatíženého blešivce) ale způsob jak kolem nich pletou prodejci z hovna bič.

                                      Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 12:43:49

                                      Sven >>
                                      Aha.. No s pravopisem mám problémy.
                                      Bohužel ty hrubky orvadu nevidím i když si to po sobě čtu.

                                        Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 12:41:13

                                        Pike >>
                                        Jo ták! Už jsem doma.
                                        Pana Ješitu přirozeně znám. On také loví pomocí tenkara.
                                        Na mém blogu je hodně z jeho obrazů týkajících se rybolovu.
                                        Většnou bývají umístěny někde v tečce nad písmenkem nebo v pomlčce atd.
                                        To bude soutěž na mém blogu. Kdo je všechny najde tomu pan Ješita zhotoví portrét na zrnko rýže.

                                          Červené karty: bambusový dědek