- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co si myslíte o tenkara muškaření?
Jde o muškaření bez navijáku na dlouhý bič.
Já tak chytám a založil jsem zde blog:
http://tenkara.mrk.cz/
Budu rád za diskuzi a názory..
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NG.Moolis - Profil | St 27.6.2012 14:37:29
Npepa-č - Profil | St 27.6.2012 14:35:30
osobně bych hlasovat pro zavedení nového názvu dle níže RwC, lov na bitch.
Nstrejka - Profil | St 27.6.2012 14:32:46
NSven - Profil | St 27.6.2012 13:53:42
NSven - Profil | St 27.6.2012 13:48:14
Anglická kniha z roku 1496 http://www.flyfishinghistory.com/treatise_prologue.htm
Doporučuji hlavně bič na str. 10 a umělé mouchy na str. 55 - 57
NYanek - Profil | St 27.6.2012 13:47:41
http://www.youtube.com/watch?v=nuyok1-13Lg&feature=related
Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 13:41:05
Oni rybáři budou všude přemýšlet stejně.
Já jsem zase v Japonsku viděl staříka jak na opravdu jemný bič o délce tak 2,5 m chytá na potoce malé rybky na červíka. Jako signalizátor a aby na to vůbec viděl tam měl malé bílé pírko.
Nboriak - Profil | St 27.6.2012 13:39:18
lov touto technikou je zaujimavy, mna by skor zaujimalo porovnanie muškarov napr. loviacich cz nymfou na 10 ft. a 3-kou prutom ktorý skusili aj tenkaru ...
Nkunnan - Profil | St 27.6.2012 13:35:24
Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 13:31:18
http://www.moscavalsesiana.it/
Je tam i ta společná rybačka s tenkara muškaři.
NJarda Š. - Profil | St 27.6.2012 13:22:58
NSven - Profil | St 27.6.2012 13:22:32
Já tenhle styl nepoužívám jako muškaření ale jako alternativu plavané.
Šňůra mi nahrazuje splávek i zátěž a zároveň pomáhá položit nástrahu na hladinu, bez zbytečného
plašení ryb.
Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 13:12:59
Taky jsem to takhle chtěl zkusit. Ale mě děsně vadí živé a rostliné návnady.
Jsem od přírody patla a tak raději mušku. Malá skladná nástraha kterou si sám vyrobím.
Npepa-č - Profil | St 27.6.2012 13:07:52
Pak se slovní tradicí udržela tenkara v zapadlých oblastech Balkánu dodnes.
By to sami nevymysleli.
Také jsou teorie o Marco Pólovi, Benátčanech, a tureckých kupcích a jejich pověstech z hedvábné stezky.
Ačkoli se teorie různí, jedno je jisté, japonský konzulát v Bosně i v Srbsku se mocně angažuje v podpoře snahy pamětníků dostat balkánskou tenkaru na seznam světového kulturního nehmotného dědictví Unesco. stejně jako je tam fujara.
Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 13:02:37
Taky si myslím že to není nic nového, revolučního atd.
Mimochodem tady je video s tou italskou podobou.
http://www.youtube.com/watch?v=F7eYSpuGslE&feature=related
Je to asi to co jsi zmiňoval. A někde na tom fóru Tenkara USA jsem četl že už mezi japonci z nějakého tenkara klubu a italy byl kontakt a společný lov.
Prodejce chápu. Musí to nějak hezky podat i když je to někdy skoro urážející.
Ale zase na druhou stranu je právě hezké jak stejnou věc chápou všude jinak a k jakým fíglům a vychytávkám se dopracovali.
NSven - Profil | St 27.6.2012 12:56:28
Už před lety a občas i v současnosti, chytám podobným způsobem na mimopstruhovce ryby na hladině nebo ve vrchní části sloupce.
Používám bič 5m a na něm 4m F šňůry + návazec a na háčku červa nebo nějaký hmyz.
Fakt dobrý :-)
NSven - Profil | St 27.6.2012 12:46:54
NFiretiger - Profil | St 27.6.2012 12:45:18
Na pocitovku to bylo podobné, jako chytat krátkou nymfu na dlouhém klacku. Specificky japonské to není - v Evropě se tak chytalo po staletí, než pár chytrých hlav v PLR vymyslelo naviják. V zapadlých oblastech Itálie a Balkánu údajně existují dědci místňáci kteří chytají mouchu na bič do teď a o nějaké Tenkaře v životě neslyšeli.
To, jak je Tenkara propagovaná jako "nový, jiný, radikálně jednodušší způsob rybolovu" mi je k smíchu asi stejně, jako Klímův patent na zatíženého blešivce. Tím nekritizuju Tenkaru (ani zatíženého blešivce) ale způsob jak kolem nich pletou prodejci z hovna bič.
Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 12:43:49
Aha.. No s pravopisem mám problémy.
Bohužel ty hrubky orvadu nevidím i když si to po sobě čtu.
Ntsuribito - Profil | St 27.6.2012 12:41:13
Jo ták! Už jsem doma.
Pana Ješitu přirozeně znám. On také loví pomocí tenkara.
Na mém blogu je hodně z jeho obrazů týkajících se rybolovu.
Většnou bývají umístěny někde v tečce nad písmenkem nebo v pomlčce atd.
To bude soutěž na mém blogu. Kdo je všechny najde tomu pan Ješita zhotoví portrét na zrnko rýže.
Červené karty: bambusový dědek
Kde to žije - muškaření
9:16NO muškách, umělých 34435
StNPovídání JEN o vázání a muškách 22021
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
Penzion Soroya
Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v...












