- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co si myslíte o tenkara muškaření?
Jde o muškaření bez navijáku na dlouhý bič.
Já tak chytám a založil jsem zde blog:
http://tenkara.mrk.cz/
Budu rád za diskuzi a názory..
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NMates PB - Profil | Út 26.6.2012 12:08:58
NMates PB - Profil | Út 26.6.2012 12:02:53
NSvoban76 - Profil | Út 26.6.2012 11:58:03
NŘízek 28,73 - Profil | Út 26.6.2012 11:53:23
btw-ja si o nich rozhodně nemyslím nic extra dobrýho.
Ntsuribito - Profil | Út 26.6.2012 11:49:58
No nejsem žádný specialista ale zkušenosti s tím mám a rád se podělím.
Jen mě zajímalo co si vlastně kdo pod tím představí nebo co si o tom myslí.
Mám z těch prutů a z toho jak se chovají při zdolávání pocit jakoby prut plynule přešel ve šňůru.
Nevím jak je to s tím tuňákem ale někde jsem četl že 85% ulovených ryb (nebo tak nějak) spotřebují sami japonci kteří sushi znali už dávno.
Japonsko je teď taková móda (filmy s jap. tématikou, jídlo, filosofie atd.).
Ale většina toho co si myslíme o japoncích jsou jen klišé z amerických filmů.
Řekl bych že menší ryby na tenkara jdou lépe než na klasickou mušku (u mě je to tak).
A asi se toho moc lidí nechytí takže odybnění myslím nehrozí.
Ntsuribito - Profil | Út 26.6.2012 11:34:55
Myslím že je to něco čemu některé ryby nedokážou odolat.
Taky funguje když s muškou po hladině poskakuji asi 10cm poskoky. Jako by se hmyz namočil a snažil se vzlétnout. Ne vždycky se pokusí o útok ale vždycky je to zaujme a prohlédnou si o co jde.
Dost se mi taky osvědčilo (zvlášť u tloušťů) mokrou muškou na hladinu dost silně plácnout (třeba i vícekrát) a nechat klesat. Jakoby zaťukat na hladinu a upoutat pozornost.
Doporučoval to i jeden japonský tenkara muškař v jednom videu na netu.
NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 26.6.2012 11:30:17
Nwelbin - Profil | Út 26.6.2012 11:24:06
NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 26.6.2012 11:18:36
Ntsuribito - Profil | Út 26.6.2012 11:11:09
Zkoušel a fungovalo to skvěle.
Pod vodáckou šlajsnou brzo ráno jsem se hezky tiše plížil a nechal mouchu splavat po proudu podél břehu. Pak jsem jí jen tak šmidlal po hladině a oživoval.
Chytil jsem tak zatím svého největšího tlouště (lehce přes 50 cm).
Řekl bych že na tlouště (jen na ty) je to lepší než muškaření nebo třepaná. Taková ideální kombinace.
Taky mně přakvapilo kolik pstruhů (spíše těch menších) vyjede po mušce kterou v podstatě tahám proti proudu po hladině a zase nechávám splavat (50cm sem a tam). Někdy vyjedou po takové mušce i tři malí pstruzi. Spíš ale minou, ale je to docela legrace jak se skoro srazí.
NPike - Profil | Út 26.6.2012 8:36:50
Důležitější spíš bude nechytat v dubnu či květnu na MPčku štiky na streamra a dělat, že muškařím a to se může, neběhat v září po potoku a dělat, že tam lovím nevyskytující se lipany nebo 20.dubna vybrané a zmasené duháci atd.
A ještě jedna věc. Často tady i mezi muškaři zaznívají posměšky na kapřolovce. Když ale půjdem do důsledku, tak počínání některých "muškařů" je ještě víc směšné, než oněch kapřolovců.
Ataky řek, kde se na zahájení nasadilo kvanta sazenek a následné se chlubení na internetu (a že toho tu bylo), soutěžení v tom, kdo popíchá víc mikrorybek a následné se plácání po zádech, už jednou zmíněné chytračení se streamry na MP v dubnu či květnu atd. Kapřolovci lovící na Labi chytají aspoň nenasazené kapře, kteří v té vodě nějaký pátek jsou a rozhodně nadělají míň škody, než nějaký super sportovní muškař.
Když tu bylo takové pěkné filosofické okénko, rád jsem přispěl.
Nxmac - Profil | Út 26.6.2012 7:29:20
Nšumava - Profil | Út 26.6.2012 6:12:54
Taktéž nepotřebuji k meditaci tenkaru a nemyslím že je to špatný spůsob rybolovu. Ani vláčená mrtvá rybka nemusí být nutně ve všech případech zlá, je to téměř vždy jinde než v technice lovu.
Tak mne ještě tak napadlo, k meditaci a filozofování nám povětšinou bohatě stačí MRK :-)
NMates PB - Profil | Po 25.6.2012 21:44:48
Nmildas - Quinn - Profil | Po 25.6.2012 21:42:09
Nu.x.a. - Profil | Po 25.6.2012 21:27:31
Nmildas - Quinn - Profil | Po 25.6.2012 21:23:00
Červené karty: bambusový dědek
Kde to žije - muškaření
12:46NPovídání JEN o vázání a muškách 22022
9:16NO muškách, umělých 34435
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













