Co si myslíte o tenkara muškaření?

Zajímalo by mne co si myslíte o tenkara muškaření.
Jde o muškaření bez navijáku na dlouhý bič.

Já tak chytám a založil jsem zde blog:
http://tenkara.mrk.cz/

Budu rád za diskuzi a názory..
Autor diskuse: tsuribito - Profil , 24.6.2012 muškaření - techniky lovu

NMates PB - Profil | Út 26.6.2012 12:08:58

Řízek 5,125 >> Řízek 28,73 - 26.6.2012 12:06:59 >> No dobře, tak si japonista.

    NŘízek 28,73 - Profil | Út 26.6.2012 12:06:59

    Mates PB >> ty mě jako dost podcenuješ:-)).

      NMates PB - Profil | Út 26.6.2012 12:02:53

      Řízek 5,125 >> Řízek 28,73 - 26.6.2012 11:53:23 >> Ty vole ty znáš tak maximálně Hatori Hanso sword, co by sis asi tak o nich chtěl myslet? :-)) Ty je prostě nemáš rád, protože ti užírají tučné a zmasilé tuňáčky.

        NSvoban76 - Profil | Út 26.6.2012 11:58:03

        Řízek 5,125 >> Řízek 28,73 - 26.6.2012 11:53:23 >> Takový mírumilovný národ. Mají jenom smůlu, že si tu Čínu prostě chtěli podmanit a ostatní jim to nepřáli.

          NŘízek 28,73 - Profil | Út 26.6.2012 11:53:23

          japonsko je moda asi tak od dob prvni republiky. a pro ně je moda Evropa asi tak posledních 100 let:-))
          btw-ja si o nich rozhodně nemyslím nic extra dobrýho.

            Ntsuribito - Profil | Út 26.6.2012 11:49:58

            Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 26.6.2012 11:30:17 >>
            No nejsem žádný specialista ale zkušenosti s tím mám a rád se podělím.
            Jen mě zajímalo co si vlastně kdo pod tím představí nebo co si o tom myslí.

            Mám z těch prutů a z toho jak se chovají při zdolávání pocit jakoby prut plynule přešel ve šňůru.

            Nevím jak je to s tím tuňákem ale někde jsem četl že 85% ulovených ryb (nebo tak nějak) spotřebují sami japonci kteří sushi znali už dávno.
            Japonsko je teď taková móda (filmy s jap. tématikou, jídlo, filosofie atd.).
            Ale většina toho co si myslíme o japoncích jsou jen klišé z amerických filmů.

            Řekl bych že menší ryby na tenkara jdou lépe než na klasickou mušku (u mě je to tak).
            A asi se toho moc lidí nechytí takže odybnění myslím nehrozí.

              Ntsuribito - Profil | Út 26.6.2012 11:34:55

              welbin >>
              Myslím že je to něco čemu některé ryby nedokážou odolat.
              Taky funguje když s muškou po hladině poskakuji asi 10cm poskoky. Jako by se hmyz namočil a snažil se vzlétnout. Ne vždycky se pokusí o útok ale vždycky je to zaujme a prohlédnou si o co jde.

              Dost se mi taky osvědčilo (zvlášť u tloušťů) mokrou muškou na hladinu dost silně plácnout (třeba i vícekrát) a nechat klesat. Jakoby zaťukat na hladinu a upoutat pozornost.
              Doporučoval to i jeden japonský tenkara muškař v jednom videu na netu.

                NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 26.6.2012 11:30:17

                tsuribito - >> má vůbec cenu psát názory na něco, co jsem nezkusil ? Neměli bych se my spíš ptát Tebe? Podle stavěčů bambusáků, s kterejma jsem o tom mluvil, je už sama stavba tenkara prutů docela zajímavá a odlišná záležitost od stavby bambusáků s očky. A bacha: sushi před pár lety skoro nikdo neznal a přesto je příčinou populační katastrofy tuňáka obecného. Nemůže vést tenkara k úplnému odrybnění našich toků ?

                  Nwelbin - Profil | Út 26.6.2012 11:24:06

                  tsuribito >> Nestor Litoměřického muškaření p.Hanzlíček,na Ohři řečený dědek,mne naučil,abych před vyšlehnutím lajny z vody u mokré mušky popotáhl a povolil,měl jsem na to spoustu úlovků,ono je to asi vyprovokuje,když to jen okukují

                    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 26.6.2012 11:18:36

                    strejka >> Ale no tak, hezky celé: Óm mani padmé húm.

                      Ntsuribito - Profil | Út 26.6.2012 11:11:09

                      xmac >>
                      Zkoušel a fungovalo to skvěle.
                      Pod vodáckou šlajsnou brzo ráno jsem se hezky tiše plížil a nechal mouchu splavat po proudu podél břehu. Pak jsem jí jen tak šmidlal po hladině a oživoval.
                      Chytil jsem tak zatím svého největšího tlouště (lehce přes 50 cm).

                      Řekl bych že na tlouště (jen na ty) je to lepší než muškaření nebo třepaná. Taková ideální kombinace.

                      Taky mně přakvapilo kolik pstruhů (spíše těch menších) vyjede po mušce kterou v podstatě tahám proti proudu po hladině a zase nechávám splavat (50cm sem a tam). Někdy vyjedou po takové mušce i tři malí pstruzi. Spíš ale minou, ale je to docela legrace jak se skoro srazí.

                        NPike - Profil | Út 26.6.2012 8:36:50

                        Jak tu říkám už několik let, co soudruh, to jiný vkus. A´t si každý chytá třeba imrvére na nymfu a jiný třeba kapř na chlebovku, je to úplně šumák.
                        Důležitější spíš bude nechytat v dubnu či květnu na MPčku štiky na streamra a dělat, že muškařím a to se může, neběhat v září po potoku a dělat, že tam lovím nevyskytující se lipany nebo 20.dubna vybrané a zmasené duháci atd.
                        A ještě jedna věc. Často tady i mezi muškaři zaznívají posměšky na kapřolovce. Když ale půjdem do důsledku, tak počínání některých "muškařů" je ještě víc směšné, než oněch kapřolovců.
                        Ataky řek, kde se na zahájení nasadilo kvanta sazenek a následné se chlubení na internetu (a že toho tu bylo), soutěžení v tom, kdo popíchá víc mikrorybek a následné se plácání po zádech, už jednou zmíněné chytračení se streamry na MP v dubnu či květnu atd. Kapřolovci lovící na Labi chytají aspoň nenasazené kapře, kteří v té vodě nějaký pátek jsou a rozhodně nadělají míň škody, než nějaký super sportovní muškař.

                        Když tu bylo takové pěkné filosofické okénko, rád jsem přispěl.

                          Nxmac - Profil | Út 26.6.2012 7:29:20

                          tsuribito - >> Zkoušel jsi s tím chytat třepačku - na tlouštíky? Mohla by to být celkem zábava..

                            Nšumava - Profil | Út 26.6.2012 6:12:54

                            Řízek 5,125 >> Řízek 28,73 - 25.6.2012 20:12:25 >> mně při spadlém tučném Pd, napadají mnohem jadrnější citáty, spíš než Nietsche tak Palivec.
                            Taktéž nepotřebuji k meditaci tenkaru a nemyslím že je to špatný spůsob rybolovu. Ani vláčená mrtvá rybka nemusí být nutně ve všech případech zlá, je to téměř vždy jinde než v technice lovu.
                            Tak mne ještě tak napadlo, k meditaci a filozofování nám povětšinou bohatě stačí MRK :-)

                              NMates PB - Profil | Po 25.6.2012 21:44:48

                              u.x.a. >> člověče to je dost, že si se objevil, ráno, tě sháněl nějaký floutek v plkárně, tak se mu prosim tě nahlaš.

                                Nmildas - Quinn - Profil | Po 25.6.2012 21:42:09

                                Řízek 5,125 >> Řízek 28,73 - 25.6.2012 21:34:02 >> Tak na O rozhodne. Ale jsou i jine reky. Nomalni :-)))

                                  NŘízek 28,73 - Profil | Po 25.6.2012 21:34:02

                                  mildas - Quinn >> i čekání může být cíl:-)

                                    Nwelbin - Profil | Po 25.6.2012 21:30:40

                                    u.x.a. >> naběhl jsem si taky,je to na mokrou,nezatíženou

                                      Nu.x.a. - Profil | Po 25.6.2012 21:27:31

                                      je to francouz jak vyšitej..vhodná technika na hrouzky a lipísky do 15cm

                                        Nmildas - Quinn - Profil | Po 25.6.2012 21:23:00

                                        Řízek 5,125 >> Řízek 28,73 - 25.6.2012 20:38:09 >> stat 5 hodin na jame je debil. Kdyz to totiz ma prijit, tak to prijde. Tomu jit naproti nejde.

                                          Červené karty: bambusový dědek