Co si myslíte o tenkara muškaření?

Zajímalo by mne co si myslíte o tenkara muškaření.
Jde o muškaření bez navijáku na dlouhý bič.

Já tak chytám a založil jsem zde blog:
http://tenkara.mrk.cz/

Budu rád za diskuzi a názory..
Autor diskuse: tsuribito - Profil , 24.6.2012 muškaření - techniky lovu

NMates PB - Profil | Po 25.6.2012 20:46:54

Jdu kolem, tak se jen tak zmíním, jsou zde lidé kteří chytají na sucho a já je respektuju a své kecy o nymfvě jistě nejsou nikdy útokem na ně. To jen tak na vysvětlenou. Jinak k tý tenkaře furt nemám co říct :-)

    Nwelbin - Profil | Po 25.6.2012 20:44:10

    strejka >> taky hodně dobré

      Nwelbin - Profil | Po 25.6.2012 20:43:12

      šumava >> krásné.dal jsem Ti líbí,ale CaR neberu,chci-li rybu vezmu/většinou ne/,ale striktní CaR mi připadá,že nebudu šukat,abych nedostal AIDS - blbost.a celkem zbytečná jakohysterie

        NŘízek 28,73 - Profil | Po 25.6.2012 20:38:09

        mrkef >> tak vidíš,
        a navíc, ted v období trav, kolikrát přehodnotíš i to, co bys ani přehodnotit nechtěl:-)

        a z toho plyne, že místo je důležité, zpusob je zcela podružný.
        schválně zkus s tenkarou meditovat na václaváku, sem zvědavej jak to dopadne:-)))

          Nmrkef - Profil | Po 25.6.2012 20:32:13

          Řízek 5,125 >> Řízek 28,73 - 25.6.2012 20:27:23 >>

          no ... to tedy musím mít sakra utřídíno ... :o)
          páč u těch jam se něco načekám ... :o))

            NŘízek 28,73 - Profil | Po 25.6.2012 20:27:23

            mrkef >> tak to se díváš zcela špatně.
            když stojíš na jámě a čekáš pět hodin na záběr, tak máš dost času na to, aby sis utřídil myšlenky.
            jedinou podobnou alternativou je moře.

              Nstrejka - Profil | Po 25.6.2012 20:19:39

              Na boatu sedím zásadně s nohama do lotosového květu, pakoše stahuju přes sepnuté ruce a jedu si u toho Óm. Je to úplně jiný pocit z rybaření a vylepšuje mi to karmu do foroty, abych si mohl občas dovolit toho francouze...

                Nmrkef - Profil | Po 25.6.2012 20:18:57

                hmmm .. chci vidět, kterak moderní nyfařstí běžci ... sprinteři ...
                kteří jsou schopni proletět 4 hektary Ohře za 8 minut ....
                jak se oddávají meditacím mezi jednotlivými planými
                hody .. a ladnými smyčkami svých lajniček
                vykreslují posvátné obrazy na nebi .... :o))

                ... jinak ... po juknutí na video se to jeví zajímavě ......

                  NŘízek 28,73 - Profil | Po 25.6.2012 20:12:25

                  já si při chytání na francouze předříkávám úryvky z Voltairovyých Filozofických listů a při hnutí Indikátoru mi na mysli vyvstavne Nová Heloisa a návrat k přírode dle Jean jacqua Rouseau.
                  Při krátké nymfě relaxuji s Schopenhaurem a při spadlém tučném pd mě napadá několik citátů z Nietscheho.
                  A častokrát na těch rybách trpím jako Ladislav Klíma.

                    NDrozďák - Profil | Po 25.6.2012 20:11:01

                    "Nu došlo to mnohde někam jinam. myslím že se nespletu, když předpovím že česká modifikace tenkary odhodí zbytečný balast jakým je meditace u vody - nad mouchou či nad pravidelností květu sakury a jako nádavek a náš příspěvek tomuto lovu budou navázány nymfičky aby bylo možno vytáhnout poslední zbývající šupinaté kamarády. Ale pozor, pouze BL háčky a CaR, komu čest, tomu čest."

                    No, dost možná je to pravda. Otázkou je, či k té meditaci potřebuji zrovna tenkaru....

                      Nšumava - Profil | Po 25.6.2012 19:33:12

                      seko >> tenkara je meditace u vody. Věřím tomu, zvláště u japonců, původní muškaři byli také gentlemani, rozprávějící o svém koníčku, poseděli , pozorovali vodu co kde lítá, dýmčičku zapálili s kolegou o svém jemném sportu porozprávěli, šńůru z radosti z ladnosti svého počínání nad hlavou rozevláli a pěkně prožitý den u podhorské řeky nemusel být nutně podmíněn chycením co největšího počtu jakýchkoliv ryb, hájení nehájení...
                      Nu došlo to mnohde někam jinam. myslím že se nespletu, když předpovím že česká modifikace tenkary odhodí zbytečný balast jakým je meditace u vody - nad mouchou či nad pravidelností květu sakury a jako nádavek a náš příspěvek tomuto lovu budou navázány nymfičky aby bylo možno vytáhnout poslední zbývající šupinaté kamarády. Ale pozor, pouze BL háčky a CaR, komu čest, tomu čest.

                        Nthym - Profil | Po 25.6.2012 19:29:35

                        Vlastec >> jasný :))) dík že na mě myslíš. Když budou, tak budou. Když nebudou, tak nebudou, žádná křeč...

                          NVlastec - Profil | Po 25.6.2012 19:23:47

                          tsuribito >> Dík

                            Ntsuribito - Profil | Po 25.6.2012 19:13:58

                            Vlastec >>
                            jsou dva typy lajny
                            -splétaný ujímaný
                            -monofilní neujímaný
                            Ty splétané jsou jakoby tradiční (dříve se vyráběli z konských žíní)
                            Ty monofilní jsou takové jakoby hodně tenké klasické lajny (jsou tenčí než ty pletené)

                              NSalmo1 - Profil | Po 25.6.2012 19:11:54

                              Jsa vážen i jako slušný plavačkář, krom toho na více než jednu mušku stejně nechytaje, tak já bych do toho docela šel.Tradiční chytání to je sic v Japonsku, ale tradice to je.Vlastním mj. na MP chytání japonský bič 3,60 na který je povolený vlasec 0,07 a je to luxusní chytání.

                                NVlastec - Profil | Po 25.6.2012 19:07:02

                                thym >> Zdar Thyme :-)) Jo už jsem to dohledal na e-shopech . Jinak vínožrouti nejsou bo ten víkend co jsem plánoval chcalo jak z konve . Ale stopro letos budou . Moruše jsou už fuč , ale brzo bude zrát víno :-))

                                  Nthym - Profil | Po 25.6.2012 19:03:25

                                  Vlastec >> zdar Vlastecu, je tam silný splétaný ujímaný návazec + vlasec

                                    Nwelbin - Profil | Po 25.6.2012 18:56:47

                                    tsuribito >> Nebyl jste včera se synkem na Labské??/modrá oktávka

                                      NVlastec - Profil | Po 25.6.2012 18:46:48

                                      Používá se k tomu i lajna , nebo je na tom biči jen návazec ? Koukal jsem na videa a připadá mi , že tam lajnu má . Jak to je ? Jinak mi to připadne jako super jemné chytání , mě se to teda zamlouvá .

                                        Nwelbin - Profil | Po 25.6.2012 18:26:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Po shlédnutí Japonců a tenkary se omlouvám,netušil jsem,která bije,bylo mi to prezentováno trošku,spíš hodně jinak,může to být zajímavé,na mokro se málokdy chytá.
                                        A pro jednu BL určitě jsem.

                                          Červené karty: bambusový dědek