- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov v Itálii na moři ze břehu
Děkuji za odpovědi
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NDomino222 - Profil | Čt 14.6.2012 14:50:19
NBatuta - Profil | Čt 14.6.2012 13:56:34
Nsiri - Profil | Čt 14.6.2012 13:37:14
Njepice - Profil | Čt 14.6.2012 13:23:20
A co chytat na kusy ryb nebo na nějakou drobotinu, vyplatí se?
Njepice - Profil | Čt 14.6.2012 13:17:15
NBatuta - Profil | Čt 14.6.2012 13:03:28
Nsiri - Profil | Čt 14.6.2012 12:58:46
NButchi - Profil | Čt 14.6.2012 12:54:48
No já to omezil na sever nebo jih, protože tak to rozdělil ten kolega :-)))
Pochopitelně není zač, na moři prý beztak není co propálit..
Háček asi přiměřený velikosti nástrahy, vzhledem k té možnosti větší ryby bych tam nedával něco mikro..
Prý s tím nijak nehýbou, prostě to nechají tam a ryba si to najde. Za sebe bych řekl, že zkoušet se dá cokoliv. Ještě jsem se ho zeptal, tak mně dej chvilu, než dorazí odpověď :-)
Záběr poznáš, tak mi to bylo řečeno :-)
Edit: Záběr prý probíhá tak, že to ryba nejdřív ochutná, takže se ti začne třepat špička. Pak pauza, potom to veme podruhé a musíš seknout, ináč je v prdéli.
To platí pro běžné velikosti. Větší ryba udělá hokejku.
Njepice - Profil | Čt 14.6.2012 12:51:08
Mnohokrát tobě i tvému italskému kolegovi děkuju. Menší háčky asi nemají cenu, než velikost kolem 2-6, že? Koukal jsem, že 20ka návazec jim tam stačí, to je docela zajímavý. Jen si neumím představit tu položenou, že s tím nijak nemanipuluji. Záběr poznám podle zacukání vlasce, špičky,...?
Njepice - Profil | Čt 14.6.2012 12:43:10
NButchi - Profil | Čt 14.6.2012 8:48:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
http://piombocasting.altervista.org/home/forum/surfcasting/terminali_e_montature_da_surf_casting_come_realizzarli_e_quando_utilizzarl-t346.0.html
Ta long arm je prý nejlepší.
Jinak povolenka není třeba, musíš mět akorát metr. Ryba musí mít přes 20.
Nsiri - Profil | Čt 14.6.2012 8:39:47
http://www.medflyfish.com/mffforum/index.php?board=8.0;wap
http://www.medflyfish.com/
NButchi - Profil | Čt 14.6.2012 8:32:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Takže, chytá se buď na položenou nebo surf castingem.
Co se položené na pláži týče, tak ta se prý může 8PM - 7AM.
Nejúčinnější a nejdostupnější nástraha je prý toto - http://www.google.at/search?q=coreano+verme&hl=en&prmd=imvnsfd&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=XYLZT8bAM7Pb4QSInMD5Ag&ved=0CFYQsAQ&biw=1402&bih=899
Měli by to mít v každém obchodě. Coreano verme.
Nejčastěji lovenou rybou je https://www.google.cz/search?sugexp=chrome,mod=6&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=Lithognathus+mormyrus
Při položené se nahazuje kolem 75m, aby to mělo smysl. Co se síly vlasce týče, na severu stěží narazíš na rybu přes kilo. V Kalábrii je to jinak, tam je možnost chytit něco většího.
Taktéž nemá vláčení na severu země smysl, je tam u břehu mělko a písek. V Kalábrii se vláčet dá. Nejlepší je vláčet někde v docích, kde se dá chytit tohle - http://it.wikipedia.org/wiki/Dicentrarchus_labrax
Ideální nástraha na vláčení je toto
http://www.google.at/imgres?q=gamberetto&hl=en&tbm=isch&tbnid=6lqaea9T6pU05M:&imgrefurl=http://pescadalporto.blogspot.com/2011/12/pescare-con-il-gambero-vivo.html&docid=_vraSP1xg-FbIM&imgurl=http://1.bp.blogspot.com/-w5UWFKjhU38/TvBQ6PpcBII/AAAAAAAAAVs/OdbcFi2BmW0/s1600/pescare%2Bcon%2Bil%2Bgamberetto%2Bvivo.jpg&w=313&h=283&ei=VoTZT6uoJ8zIsgbowIjaBw&zoom=1&iact=hc&vpx=417&vpy=334&dur=70&hovh=213&hovw=236&tx=79&ty=106&sig=114157218262509429591&page=1&tbnh=162&tbnw=179&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:6,s:0,i:90&biw=1402&bih=899
To si buď najdeš v docích, nebo si to koupíš.
Mimochodem, pokud prý jedeš do Bibione, tak to tam v červenci celkem žere, kolega se tam taky chystá. Prý jsou tam kolem marín super fleky.
Edit - Olovo tak 50-60g
NButchi - Profil | Čt 14.6.2012 8:18:43
Mám v práci kolegu Itala, který chytá z pláže. Tak se ho zeptám..
Kam přesně jedeš?
Nraušík - Profil | Čt 14.6.2012 8:07:35
Kde to žije - všechna témata
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:56NKurz Teo Daška pro Otoše 304
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....














