- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak je to se svazovým rybolovem mentálně postižených?
Jaké jsou tedy vůbec reálné možnosti a vyhlídky, že bychom mohli v klidu nechat zarybařit i našeho bezstarostnějšího přítele, abychom nepáchali přestupek?
Měli bysme to vyřešit, neboť jen silná společnost sebou dokáže táhnou i ty slabší.
Osobně se domnívám, že by duševně zaostalí lidé mohli lovit pod dozorem naprosto v pohodě. Nastavená pravidla mi připadají diskriminační a bezohledná. My zdraví si chytat v klidu můžem. Například i značně podnapilá osoba může lovit. Taktéž starec dávno trpící demencí může lovit, a to jen proto, že zkoušky udělal v úplně jiné době a stavu. I já jsem třeba již nezpůsobilý od té doby, co jsem dostal papíry za nakreslený obrázek.
Proč bychom se o to potěšení nemohli podělit?
Šel by tedy rybolov mentálně postižených v rámci svazu nějak realizovat? Dostanou své revíry jako mládež? Měli by mít sami nějakou levnější povolenku, nebo by směli chytat jako děti do deseti let?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NMaTTeSeK18 - Profil | St 6.6.2012 20:00:43
NMaTTeSeK18 - Profil | St 6.6.2012 19:58:35
NAnýzový dědek - Profil | St 6.6.2012 19:54:18
jinak máš pravdu..Taky mne život poučil a kurevsky tvrdě.....
NMaTTeSeK18 - Profil | St 6.6.2012 19:54:13
NDave≻ - Profil | St 6.6.2012 19:53:55
NAnýzový dědek - Profil | St 6.6.2012 19:52:38
Nnofish - Profil | St 6.6.2012 19:50:50
Mimochodem, ono panáčkovi dojde jestli je potřeba nějaké to místo pro invalidu, postiženého..... Jednou dojde. Člověk nemůže být takhle blbý celý život, já už z toho taky vyrost, jen malé procento lidí vydrží celý život nemyslet a přežívat :-)
NMaTTeSeK18 - Profil | St 6.6.2012 19:50:31
NMaTTeSeK18 - Profil | St 6.6.2012 19:49:57
Nnofish - Profil | St 6.6.2012 19:48:58
NAnýzový dědek - Profil | St 6.6.2012 19:48:48
NMaTTeSeK18 - Profil | St 6.6.2012 19:46:39
NDave≻ - Profil | St 6.6.2012 19:45:24
NAnýzový dědek - Profil | St 6.6.2012 19:44:45
NAnýzový dědek - Profil | St 6.6.2012 19:43:24
NAnýzový dědek - Profil | St 6.6.2012 19:41:29
Nnofish - Profil | St 6.6.2012 19:39:56
Máš recht, s tou invaliditou, stejně jako nějakým "mírným" mentálním postižením je to ošidné, stát se to může komukoli. To jen někteří nemyslí na ostatní, myslí jen na kapry...
NCappyk - Profil | St 6.6.2012 19:39:43
NAnýzový dědek - Profil | St 6.6.2012 19:34:03
NDave≻ - Profil | St 6.6.2012 19:07:13
Nšmudla007 - Profil | St 6.6.2012 16:50:08
Ještě štestí, že neprobíhá přezkušování způsobilosti k rybaření= spousta rybářů by zpřísněním zkoušek mohla přijít o řidičák, vono by se sečetlo jedno s druhým a už by byla laťka příliš vysoko.
NAnýzový dědek - Profil | St 6.6.2012 16:40:08
Pak teprve pozná zač je chléb o dvou kůrkách....o))
Nmalamut - Profil | St 6.6.2012 16:34:26
Nmalamut - Profil | St 6.6.2012 16:32:10
Nmalamut - Profil | St 6.6.2012 16:29:02
NAnýzový dědek - Profil | St 6.6.2012 16:20:55
Když mohou pod dozorem pracovat, proč by nemohli pod dozorem také chytat ryby?
Zkoušky by mohly být pro tyto případy zjednodušené.
NLuigi_Lasagne old - Profil | St 6.6.2012 13:52:16
Jiné to bude asi s rybáři, kteří mají někoho takto postiženého v okolí a jsou stavu se mu stále věnovat. Tam, a věřím tomu, by se cestička mohla najít přes domluvu s místní MO tak, aby to bylo v souladu s RŘ. Ale organizačně zvládnout větší skupinu více postižených - to je strašně odpovědné a náročné a neumím si představit, že by toto šlo dělat dlouhodobě.
Takže za mě - podělit se o potěšení - určitě ANO s těmi jednotlivci , kteří jsou stavu rybařinu rozumově vnímat jako odpovědný rybolov. Paušálně všem - NE.
NJovánek - Profil | St 6.6.2012 13:42:07
A k té povolence, tak by šlo snad ZTP, což je levnější, ikdyž na druhou stranu by měl platit stejně jako my.
NTIRO - Profil | St 6.6.2012 13:39:07
Viz: http://www.rybsvaz.cz/?page=reviry%2Freviry&lang=cz&fromIDS=&typ=mpr#zalozka
Nemusíte přece tyto osoby vyčleňovat ze společnosti ostatních rybářů. Mentálně postižený
potřebuje stejně doprovod k vodě, nemůžete jej přece samotného nechat rybařit. Tudíž rybářský lístek pro něj není nutný, stačí, když jej má jeho doprovod. A vyčleněné revíry to už vůbec ne.
Ndada11 - Profil | St 6.6.2012 13:04:47
NMates PB - Profil | St 6.6.2012 12:47:34
Mentálně postižení mají k dispozici různé jiné například manuální práce, které jistě je jistě dokážou naplnit.
Toto není diskriminace, toto je zodpovědnost.
Nyvana - Profil | St 6.6.2012 12:38:36
NMaleničák - Profil | St 6.6.2012 12:28:28
NJarda Š. - Profil | St 6.6.2012 12:27:29
NMr.Dejis - Profil | St 6.6.2012 12:26:26
Nyvana - Profil | St 6.6.2012 12:24:35
NRaggo - Profil | St 6.6.2012 12:22:01
Nyvana - Profil | St 6.6.2012 12:21:44
NMaleničák - Profil | St 6.6.2012 12:08:26
Nyvana - Profil | St 6.6.2012 12:05:56
Je to přeci docela jednoduché mít sebou někoho kdo by za ně zodpovídal pomáhal jim.Všichni nejsou zavřený v ústavech.
To co napsal pan Šachl k tomu se nemá cenu vyjadřovat nepřeju mu aby to jednou zažil na sobě nebo v rodině.
NMaleničák - Profil | St 6.6.2012 12:03:39
PS: Nepleťte sem invalidy,to je jiná otázka.Znám invalidní rybáře,co bez problémů chytaj.
Nbrach - Profil | St 6.6.2012 11:57:48
V 85 roce jsem posílal na ÚS HK seznam revírů s přístupem pro invalidy..
Nhraji - Profil | St 6.6.2012 11:35:58
Nmates202 - Profil | St 6.6.2012 11:21:19
NJarda Š. - Profil | St 6.6.2012 11:18:08
Nmakass - Profil | St 6.6.2012 11:16:05
NPstruh27 - Profil | St 6.6.2012 11:13:17
Nmates202 - Profil | St 6.6.2012 11:02:04
Nmakass - Profil | St 6.6.2012 10:59:07
Nmates202 - Profil | St 6.6.2012 10:58:18
Nmates202 - Profil | St 6.6.2012 10:57:26
NRybatorstr - Profil | St 6.6.2012 10:56:50
NRybatorstr - Profil | St 6.6.2012 10:55:57
Diskutujte o rybaření
 Muškaření
 Přívlač a dravci
NSumcařina
 Mořský rybolov
NDotazy začátečníků
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SONUBAITS krmení a nástrahyZa 109 Kč
NOVINKY skladem! Supercrush Mega Carp Method Mix Red, Spike'um Wafters 8mm, Clear Pellet Oil 250ml, Essential Ingredient, Baits spray a další na www.chytil.cz
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...












