- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Boilie od Krmiva Hulín - zkušenosti, tipy...
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
184x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nantony - Profil | Čt 3.5.2012 21:49:29
Tento příspěvek je k naleznutí tady na mrku, tak doufám, že autor miničlánku nebude překvapený, že jeho matematika pořád platí...
Diskuse: ,,Kvalitní" mraženka do
250Kč za kg
zrovna včera jsem na toto odpovídal na našich stránkách, tak to sem vložím:
Mnoho těch, kteří nikdy nepřišli do styku s podnikáním, nechápe fungování maloobchodu, velkoobchodu, DPH, náklady na provoz firmy a další věci. Myslí si, že když věc nakoupím za 200Kč, že ji mohu prodávat za 220Kč či maximálně 250Kč a že rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou jde celý do mé kapsy. To je ale velký omyl. Běžná velkoobchodní cena (při 250Kč pultové) je 172-178Kč. Za tuto cenu to od nás nakoupí obchody. Bez DPH, které z toho musím odvést státu (10% u krmiv a 20% u ostatního zboží), je to 155-160Kč. Do toho krámu mi to musí někdo rozvézt - buď zaměstnanec, který pobírá plat, nebo dealer, který má provizi. V tu chvíli jsme na nějakých 130Kč. Dále se do cen(y) ještě musí promítnout doprava (z Anglie je velmi drahá), skladování (pronájem nebo výstavba provozovny stojí nemalé peníze), zaměstnanci (vše sám člověk nezvládne) a další režijní náklady, kterými člověk plní různé eko a další vyhlášky, nepočítaje výdaje na inzerci a podobně. K tomu musí mít nějaký zisk, chce-li jako firma přežít a mít čeho nakupovat další zboží. Je nutné počítat i s tím, že kaprařské návnady se prodávají od března do září max půlky října, tj nějakých 7 měsíců, zbytek je hodně hluhých a převážně ztrátových. Suma sumárum, chce-li se člověk kaprařinou uživit, musí se hodně smekat a nemůže si při velkoobchodním prodeji (u nás činí více než 80%) přidat k nákupní ceně 20 nebo 50% marži, protože by to prodával hodně pod svým nákupem. Oblast kaprařských návnad je zde v Čechách schopná uživit 2-3 max. 4 firmy, ostatní budou vždy paběrkovat nebo to časem zabalí, protože budou ztrátoví. Rozhodně to není byznys na zbohatnutí tak jako v některých jiných oborech. Pokud si někdo myslí něco jiného, může si to sám zkusit (každý rok vzniká a brzy zas zaniká mnoho firem, které měly podobné iluze), nebo prostě a jednoduše u těch firem, které ho podle něj ždímou z kůže, nenakupovat. Mé svědomí je v tomto ohledu čisté...ještě konkrétně k CC Moore - MOC u Odyssey, N-gage a Meteoru půjdou v roce 2011 výrazně dolů, protože mi to CC nákupními cenami umožnil...navíc někdy během prosince nejdéle ledna by měl být spuštěn český ccmoore shop, kde budou velká balení za srovnatelné ceny jako na jejich webu...u malých balení, které prodáváme velkobchodně, to, jak jsem vysvětloval na příkladu výše, není možné...
Podle mě je tady odpověď na úplně všechny cenové otázky.
hola
antony
Nrover - Profil | Čt 3.5.2012 21:36:31
Nkolinkovýdědek - Profil | Čt 3.5.2012 21:28:56
Co bych s tím důchodem děla? :-DD Do hospody zajdu když moc tak 10x za rok ?-DD
Nkolinkovýdědek - Profil | Čt 3.5.2012 20:55:26
Njara.kopi - Profil | Čt 3.5.2012 20:48:44
Nmacin - Profil | Čt 3.5.2012 20:31:29
N-David- - Profil | Čt 3.5.2012 20:24:48
NMrKos - Profil | Čt 3.5.2012 20:22:14
slisovanej šrot ovoněnej kapkou čehosi blíže nespecifikovaného v množství značně stopovém... to je podobné jako hon na velkého kapra a přemrštěné ceny všeho co se k tomuto honu vztahuje, navíc je to trochu ovlivněno tím že 90% honců je intelektem méně vybaveno - co si budeme nalhávat, je to nejméně náročná a proto i nejmasovější disciplína ze všech rybolovných technik
celé je to přitom jen o tom že je 300tis rybářů (z toho 299 tis. svazomasajů) a velkých kaprů je díky tomu jak šafránu ... kdyby se lidi nechovali jako hovada a všechno jedlé z vod nevyžrali tak mnozí nevědí jak vypadá okoun nebo cejn protože by ho přes kapra v životě nechytili ... nemluvě o určité zkušenosti a obtížnosti ulovení u jmenovaných ryb
dnes je to skoro naopak
závěrem: huhušroty používám v podstatě pořád a ryby to chytá velice slušně, ono to krmení (i ten koulís) je pouze jedním z mnoha faktorů... čím víc faktorů, tím je ten vliv krmení menší a to si dokáže málokdo uvědomit... většina lovců nedokáže rozpoznat ani ty základy, prostě přijede, vybalí to, pověsí tam hen ten flórokarbón protože je to letos, i v první polovině roku 2011 už bylo, in a nahodí ... podle toho to i vypadá
Nlibec77 - Profil | Čt 3.5.2012 20:12:57
Loni jse na to vytáhla 15 kg akorát tekuté složky dávám podle sebe.
NJOP - Profil | Čt 3.5.2012 19:56:21
Čekal jsem, že se dočtu něco ze zkušeností s těmi boilie, ale je to tu samý balast ...
NDulf - Profil | Čt 3.5.2012 19:32:42
NSoulfish - Profil | Čt 3.5.2012 19:11:35
Na Hulín jsem nikde žádnou reklamu nikdy neviděl (což se ovšem nedá říct o řadě jiných "top" výrobců) a dozvěděl jsem se o nich od kolegů u vody. Sice od nich používám jen "krmítkovky", ale jsem s nimi o dost spokojenější, než s produkty zvučnějších jmen (a to je Hulín asi o +- 50% levnější, než směsky mnou dříve zkoušené), takže pokud člověku nevadí rychlejší rozpad, tak si myslím, že si na to i relativně dobře zachytá a navíc pokud dělají krmné směsky pro zvířata, tak už v tom nějakou praxi mají a namixovat něco pro rybu jim nejspíš nebude dělat problém.
NPYTLAKS - Profil | Čt 3.5.2012 19:05:40
NKocháč - Profil | Čt 3.5.2012 18:07:45
NMike1977 - Profil | Čt 3.5.2012 17:57:27
NKocháč - Profil | Čt 3.5.2012 17:57:17
Ndon Ferrari - Profil | Čt 3.5.2012 17:53:35
NKocháč - Profil | Čt 3.5.2012 17:49:40
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NLexikon boilies komponentů901
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NDomácí swinger - výroba624
NKrátkodobá kaprařina x9904
NLov z nafukovacího člunu1187
NCcMoore a vše kolem něj3769
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NZlatá kaprařská malina1332
NMikbaits - pikantní švestka534
Kde to žije - kaprařina
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
11:05NKrátkodobá kaprařina x 9907
10:36NATTs hlásiče a ATTx příposlech 522
10:06NLabe fishing store 14
NeNHarrison - vše o této značce 3721
NeNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeNKyjský rybník, Džbán 50903
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












