Proč kapr vyskakuje nad hladiny a jak je to s jinými druhy ryb?

Často sedím u vody a přemýšlím proč kapr vyskakuje nad hladinu proč tak třeba nevyskakuje amur karas a jiné ryby ptal jsme se spousty lidí ale nikdo mi nedal pro mě uspokojivou odpověď.Tak to zkouším tady doufám v zajímavé informace.Děkuji.
Autor diskuse: MaTTeSeK18 - Profil , 11.4.2012 všeobecné - ostatní

pepa-č - Profil | St 11.4.2012 21:50:42

MaTTeSeK18 - >> aby se osušil.

    viceroy - Profil | St 11.4.2012 21:48:05

    mypeters >> i DARWIN by se divil jak masarka dokaze sezrat kapra :-)))

      mypeters - Profil | St 11.4.2012 21:45:59

      viceroy >> Masarky jsou ti nejvetsi paraziti,ja se kaprum nedivim,ze to chtej omrknout.

        Domino222 - Profil | St 11.4.2012 21:45:11

        Asi sa im chce a amurom sa nechce :-) Podľa mňa tým ukazuje že je v okolí pánom a že je to jeho flek. Môže to byť nedostatkom kyslíku vo vode. A to sa asi nedá vysvetliť..

          Anýzový dědek - Profil | St 11.4.2012 21:43:22

          viceroy >> taky se tak dá říct...)))

            mipa - Profil | St 11.4.2012 21:43:22

            a nebo to jsou jen jednotlivci, kterým z toho všeho prostě hráblo ... :D-)

              viceroy - Profil | St 11.4.2012 21:41:22

              Anýzový dědek >> ja si prave myslim ze predchazi parazitum na brehu ? MASARKA je taky druh parazitu nebo ne ?

                Anýzový dědek - Profil | St 11.4.2012 21:39:51

                zbavuje se parazitů...)))))

                  HoumrP - Profil | St 11.4.2012 21:35:04

                  PLZEN >> vola určitě VYDĚL :-)

                    Martík - Profil | St 11.4.2012 21:34:39

                    viceroy >> To je hluboká pravda, kterou nás naučil jeden starý moudrý rybář na brněnské přehradě.. Sedíme takhle v březnu, fouká studený vítr, nebere nikomu..a pán na nás - "hoši, víte kde mají ryby č..áky?....Na břehu" :)) hned nám bylo vše jasné :))

                      Kalužmistr - Profil | St 11.4.2012 21:34:22

                      Při hledání potravy se zanášejí žábry a proto si je čistí.

                        Dave≻ - Profil | St 11.4.2012 21:31:44

                        MaTTeSeK18 - >> Vyskakuje, protože jak je v hejnu a otře se o jineho kapra, tak se vzápětí lekne a vyskočí.Nebo taky chce na čerstvej vzduch si trošku šluknout kislíku.

                          Stewik - Profil | St 11.4.2012 21:30:46

                          MaTTeSeK18 - >> ale teraz vážne :)

                          Raz sa mi na rieke stalo, že kapor vyskakoval hlavou napred a zbieral dajaký hmyz z konárov čo boli tesne nad hladinou :) bol to zaujímavý pohľad :)

                            PLZEN - Profil | St 11.4.2012 21:28:03

                            Aby vydel, co je to vte zime za v...a u vody.

                              viceroy - Profil | St 11.4.2012 21:28:03

                              podle mne se kapr sam divi kde ma cu,aka ? vyskoci mrkne a vidi,,,,,,,, na brehu jich sedi dost :-))))

                                Skorica - Profil | St 11.4.2012 21:27:44

                                Stewik >> S tím bych souhlasil

                                  Stewik - Profil | St 11.4.2012 21:25:30

                                  V každom kaprovi je kúsok z delfína :D

                                    kolja - Profil | St 11.4.2012 21:25:29

                                    dělají to jenom Freerunneři a čistí si u toho žábra.

                                      jambo - Profil | St 11.4.2012 21:23:53

                                      No kapr vyskakuje proto, aby omrknul kterému kapraři má zabrat :-)) Já žádné cejnaře a amuraře neznám :-))

                                        frost862 - Profil | St 11.4.2012 21:23:32

                                        MaTTeSeK18 - >> Podle mě skáče protže nás chce nas....!