- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jeseteři ve svazovkách Praha a okolí
Líbilo by se vám, setkávat se s jeseterem na svazovkách častěji?
A) Ano63%
B) Ne38%
Od 11.4.2012 hlasovalo 88 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NRybař Rybařův - Profil | So 5.3.2022 18:40:25
Ncompaq - Profil | Pá 1.11.2013 20:22:51
NKubiik - Profil | Po 23.7.2012 10:16:55
NKozič origin - Profil | So 14.4.2012 22:05:13
Nmannice - Profil | So 14.4.2012 21:54:32
Nmasař00 - Profil | So 14.4.2012 21:52:34
NKozič origin - Profil | So 14.4.2012 21:48:55
Nnofish - Profil | So 14.4.2012 21:45:55
Je to na hlavu ale pro 99% je "exotická" a žádaná ryba 90cm kapr a ne nějaká malá barevná potvora co se dá chytit na kuličku rohlíku, půl metru od břehu....
Nevyděláš, nevyděláš, o chlebu a vodě budeš :-)
Nmannice - Profil | So 14.4.2012 21:45:48
NKozič origin - Profil | So 14.4.2012 21:38:58
NKozič origin - Profil | So 14.4.2012 21:20:58
PS: Všechno, co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce.
Nmannice - Profil | So 14.4.2012 21:11:56
Ještě by to chtělo tu moudrost a místo zahánění nudy na internetu, si běž radši někam zachytat.Bo si něco připravit do práce, či školy ;)
Nnofish - Profil | So 14.4.2012 21:09:30
Pojdě se domluvit a jdem prosazovat beštěrovou a žroločí vodu.... pstruhovka a mimopstruhovka je komunistický přežitek :-)
NKozič origin - Profil | So 14.4.2012 20:33:47
NButchi - Profil | Pá 13.4.2012 7:34:11
Nejhorší na tom právě je, že na tohle se prachy vždycky najdou.
Nmannice - Profil | Čt 12.4.2012 21:40:24
Ale zpět k těm jeseterům. Nechce se mi věřit,že by nějakej jeseter doputoval až do Prahy.Já bych klidně uvítal u nás i vyzu velkou :))
NLosPafkos - Profil | Čt 12.4.2012 21:27:11
Nmannice - Profil | Čt 12.4.2012 21:23:42
NLosPafkos - Profil | Čt 12.4.2012 21:17:40
Nmannice - Profil | Čt 12.4.2012 21:12:01
NButchi - Profil | Čt 12.4.2012 20:51:35
To jen aby si lidi náhodou nemysleli, že si betonová lobby dává oddech..
:-/
Nmannice - Profil | Čt 12.4.2012 20:42:05
NButchi - Profil | Čt 12.4.2012 19:20:16
Otázka zní, proč by to kdo dělal :-D
Ale dík za ten link, zajímavé to je. Myslím ten nápad.
NButchi - Profil | Čt 12.4.2012 19:19:06
Myslím ten návrat lososa do ČR. Mělo to nějaký název, něco jako Losos 2000 nebo jak.
Naligator - Profil | Čt 12.4.2012 19:18:13
NLosPafkos - Profil | Čt 12.4.2012 16:13:09
NLosPafkos - Profil | Čt 12.4.2012 16:07:43
Nmeteor - Profil | Čt 12.4.2012 16:05:07
http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=996
Nmoskyt - Profil | Čt 12.4.2012 16:02:08
NLosPafkos - Profil | Čt 12.4.2012 15:57:31
NKozič origin - Profil | Čt 12.4.2012 15:53:21
Paradoxem budiž fakt, že ani do vybetonované strouhy nemůžeš nasadit pstruha, který tam jakože býval původní před padesáti lety. Prostě už tam nemůže být. Možná jenom hlupákům pro potěchu, protože sadit jako jde třeba i do bažiny, do kanálu a nebo zrovna do keře.
Je taky prapodivné, že zde žádný z lovců a milovníků přírody nezmínil třeba skaláry nebo piraně. Přítomnost cizáckých jeseterů se tu konfrontuje s přítomností stejně debilních amurů a tolstojů, protože jsou to velké ryby a každý si chce potahat. Já nechci jen tahat. Chci se prostě kochat skáláry a pavíma očkama a tak myslím i na ty menší exoty. Prostě je chci sadit taky. Proč jako ne.
Jo a ještě bych chtěl růžového sumce a ledního medvěda, ale jenom přes zimu.
NButchi - Profil | Čt 12.4.2012 15:53:15
Takhle se chytnou všichni.
Nemám proti tomu nic, je to těžba odpadu.
:-)))
NLosPafkos - Profil | Čt 12.4.2012 15:52:14
NKóĎA - Profil | Čt 12.4.2012 15:38:39
NButchi - Profil | Čt 12.4.2012 15:35:31
Samozřejmě by to bylo moc krásné, kdyby se taková původní ryba vrátila.
Jen bych to uvítal, i když bych se jejich lovu nevěnoval. Prostě tam patří a lidi to podělali.
Když to čtu, že nechají vytékat sračky do Labe proto, že nejsou stavu se na něčem dohodnout, je mi úplně jasné, že něco takového se prostě nepovede.
Zajímalo by mě, jak se na aspoň částečný návrat do Labe dívali lidi 5-10 let před tím projektem.
NButchi - Profil | Čt 12.4.2012 15:33:22
Nejedl jsem ho.
Upřímně řeknu, že to soudím podle vzhledu :-))
NButchi - Profil | Čt 12.4.2012 15:32:45
Taky pravda.
Ale bude to vyžadovat hodně sebezapření.
:-)))
NBrtek - Profil | Čt 12.4.2012 15:25:05
Nmannice - Profil | Čt 12.4.2012 15:23:29
Jeseter velký je ale celosvětově kriticky ohrožený druh co sem si dřív četl, takže nějaký pomyšlení v současný době o návrat do našich vod je asi nesmysl. Snad ve Francii se vyskytuje pár stovek kusů jestli se nepletu, ale mám takovej pocit že tenhle druh člověk už asi jen tak nedá dohromady.
Z části za to můžou ty slavný úpravy toků z části kvalita vod → člověk :/
NLosPafkos - Profil | Čt 12.4.2012 15:14:47
NButchi - Profil | Čt 12.4.2012 15:09:26
Já bych se asi zblil, kdybych na to měl šáhnout
:-)))
NLosPafkos - Profil | Čt 12.4.2012 15:04:42
NMike - Profil | Čt 12.4.2012 7:48:45
NButchi - Profil | Čt 12.4.2012 7:48:26
Tolstolobik poletí do kompostu, jestli se mi nedejbože pověsí na prut. S amurem problém nemám, protože ta ryba aspoň k něčemu je.
Nnofish - Profil | Čt 12.4.2012 7:04:07
Naligator - Profil | Čt 12.4.2012 5:32:39
NJarda Š. - Profil | St 11.4.2012 23:22:50
NLosPafkos - Profil | St 11.4.2012 23:13:55
NMike - Profil | St 11.4.2012 23:13:15
Zajeď si na nějaký akvárko, tam si ten hnus z Ruska možná chytíš, když po něm tak toužíš....
NJovánek - Profil | St 11.4.2012 23:11:40
Naligator - Profil | St 11.4.2012 23:07:58
NLosPafkos - Profil | St 11.4.2012 22:57:02
Naligator - Profil | St 11.4.2012 22:52:34
Nvoz - Profil | St 11.4.2012 21:28:24
Np.horys - Profil | St 11.4.2012 21:10:34
Nsplavek - Profil | St 11.4.2012 18:08:46
NMike - Profil | St 11.4.2012 13:35:47
NKóĎA - Profil | St 11.4.2012 13:22:15
Rozum do hrsti!
Nmirmen - Profil | St 11.4.2012 12:54:05
Nejsem právník , měl jsem jen 2 semestry práva a o věc se zajímám jen okrajově.
Pokud se pamatuju, tak se tím snad zabýval i Ústavní soud a snad by se mělo řešit "vakuum" ve způsobu výkladu.
Smysl zákona je v tom, že je třeba chránit původní společenstva ( živočichů, rostlin) v krajině a tento výklad omezuje i vlastnická a uživatelská práva ( na vodách, lesních pozemcích, zemědělských pozemcích ).
Ani soukromý majitel či nájemce ( provozovatel ) revíru ( mysliveckého, rybářského .. ) nesmí způsobit zavlečením nepůvodních druhů ( rostlin, živočichů ) škody na původních společënstvech, zavléct např. parazity, nemoci, způsobit místním druhům škody např. potravní konkurencí nepůvodních organizmů atd.
Jiná pravidla jsou v zónách požívajích významnější ochranu ( rezervace, parky apod.), jiná pro produkční oblasti ( upraveno snad v zákonech " vydávaných" pod rezortem ministerstva zemědělství a výžívy).
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....















