Boilie na rychlý rybolov.

Ahoj,
Chtěl bych se zeptat jaké boilie je to nejkvalitnější na krátký rybolov. Cenu bych bral okolo 300 kč/kg ale třeba bych ani cele kilo nekupoval když bych nezakrmoval. Na jaké příchutě se mám při krátkém rybolovu spolehnout? Budu chytat jen tak 3 - 5 hod/den a nechci zbytečně kupovat boili za 100 kč / kg když bych na něho pak nic nechytil... Budu chytat na malem rybníku ( okolo 2 ha ) Byl bych rád i za záběry 50 cm kaprů. Když mi to nepude tak jako vždycky sáhnu po žížalce... :D
Hodně zdaru přeje
Štěpsa.
Autor diskuse: Štěpsa - Profil , 29.3.2012 kaprařina - nástrahy, návnady

NTavris29 - Profil | Pá 30.3.2012 17:50:41

piskothonza >> Tak tam nepíchej Kučeru, lepší bude jeho boilies.o)

    Nmoskyt - Profil | Pá 30.3.2012 17:49:20

    piskothonza >> Proč ne ? :-)

      Npiskothonza - Profil | Pá 30.3.2012 17:46:59

      ploticee >> no mě nesmí Kučera pod háček....)))

        Nploticee - Profil | Pá 30.3.2012 17:26:22

        piskothonza >> Jak jinak, kapříci tam chtějí dobrou a výživnou stravu:)))

          Npiskothonza - Profil | Pá 30.3.2012 17:05:02

          ploticee >> čau,tak tímhle mi rozmlsáváš kapry na řece,pak mám něco chytit...)))))

            Nploticee - Profil | Pá 30.3.2012 15:10:10

            Štěpsa - >> Za mě Mikbaits Express, jasná volba. Zkusil bych menší průměry 12mm Mirabel. Prodávají se ve 450ml nebo 800g a 2,5kg. Doporučoval bych ananas nebo půlnoční pomeranč.
            Popřípadě peletky Express.

              Njaryn82 - Profil | Pá 30.3.2012 15:01:08

              agig >> podložku nemáš?

                Ngabo - Profil | Pá 30.3.2012 14:25:13

                Štěpsa - >> Asi bych začal s peletama, na jaro určitě nejsou špatný tyto:http://www.obchod-naprutu.eu/krmeni-a-nastrahy/pele​ty/bloody-halibut-hook-pellets.
                Jinak pokud chceš zkusit boilí tak na rybníkách loni z jara šlabala brusinka nebo jahoda/smetana:http://www.obchod-naprutu.eu/krmeni-a-nastrahy/boil​ies/boilie-premium-20mm-400-g

                  Nmeteor - Profil | Pá 30.3.2012 10:32:06

                  šmudla007 >> OT: já se loni (krom jiného) dostal ke kaprovi nad 50cm díky nastraženému kousku mrtvé rybičky :-) ti kapři už fakt neví, co by sežrali :-)

                    NLoyd George - Profil | Pá 30.3.2012 10:05:33

                    Za 300 Kč, si můžeš koupit vlasec na sezonu. Nejlepší na ryby kolem 50 cm jsou tři věci: žížaly,kukuřice(obyčejná bonduelka, ne ty navoňané nikdy se nekazící) a chleba. Jestli teda cheš něco objednat tak kukuřičné extrudy, pokud chytáš nad bahnem a potřebuješ nadlehčit háček ale kapr je prase a miluje rytí v bahně, takže nejlepší žížala potopená v nějakém masitém smradu, játra, halibut, mušle. Do šrotu trochu uvařených krup a zachytáš si, neutratíš, pohoda.

                      Nšmudla007 - Profil | Pá 30.3.2012 9:50:30

                      Na krátký rychlý výpravy na ryby na rybník je nejlepší nejrychlejší bojlíz do 300Kč/kg ..
                      Od RichWord pařený mírně lisovaný rohlík s esencí vanilkový pudink(nakrájet na kostičky do sášku zasypat protřepat nemíchat, na háček, krmítko a do vody s tím).
                      Další zajímavou nástrahou je od firmy UNSuscesfullBaits extra sweet mražená kukuřice ..distributoři jsou například TeSco LiDl Minimarkety a Supramarkety s potravinami pro rybáře(a i pro jiné lidi) .. mražák a hledej žlutej sáček s názvem Kukuřice mražená .. Taktéž krmítko + tohle(jednodvě tři zrnka na háček) a šuplá s tím pod hladinu.
                      Strouhankové těsto je taky super rychlé bojlíz.
                      Hlavně si při začátku rybolovu přihoď jednu dvě koule partilku k montáži ..jen tak naslepo bez krmení chytat je vcelku opruz.

                      At se daří a pokud tam něco plave tak se i přes magických 50cm dostaneš. Já si vloni koupil bojlíz za 160Kč/kg a něco sem na to chytl ale až po tří denním krmení a přihazování kuliček a jak sem přestal krmit tak na ty kuličky ryby velice rychle zapoměly brát.

                      Kukuřice rohlík žížala- ryba jistá(ryba jako cokoliv, ne jen kapr).

                        Nmeteor - Profil | Pá 30.3.2012 9:29:49

                        Štěpsa - >> jelikož jsi ze Zlína a vzhledem k tomu, kde budeš pravděpodobně chytat, bych se na koule úplně vyprdnul :-) jelikož tam velcí kapři nejsou.
                        Myslím, že při chycení kapra nad 50cm můžeš děkovat sv. Petrovi :-) tudíž bych jako nástrahu zvolil kukuřici, žížalu anebo pelety. Každopádně tak jako tak výrazně ušetříš v porovnání s kupováním koulí. Současně si myslím, že BEZ koulí budeš mít úspěšnější lov...

                          Nčeman 29 - Profil | Pá 30.3.2012 9:18:44

                          piskothonza >> Ja kurna ,tak to sorry toho jsem si nevsiml :))

                            Ntoliplzen - Profil | Pá 30.3.2012 9:17:49

                            Dablované tuti fruti od Riche.... Stojí okolo 300Kč za kg. ale, je to nesmrtelná klasika a asi nejrychlejší boilies co znám. Pár kuliček bych napůlil do PVA, jestli chceš měnší kapry okolo 50cm vzal bych menší průměry a udělal spíš řetízek. Jestli je tam bahno, udělej panáčka s popkou. Asi tak...

                              Npiskothonza - Profil | Pá 30.3.2012 9:16:31

                              čeman 29 >> čau,prosim tě neblbni mu hlavu,je mu 13 a chce chytat na 2ha rybníčku,co tam asi může plavat?

                                Nperch2 - Profil | Pá 30.3.2012 8:55:40

                                čus. Teď na jaře chytám expressky ať už dvanácky nebo osmnácky když otravuje bílá ryba. V letě jsou pak pro mě tutovka halibutky. Na fotce menší amurek na expressku 18mm s plovkou

                                  NSlavíček - Profil | Pá 30.3.2012 8:29:19

                                  Pokud na tom revíru nejsou větší ryby zůstal bych u klasiky kukuřice bob cizrna a podobně . Na malé ryby si myslím jsou koule zbytečný přepych na klasiku nachytáš víc .Z koulí bych zvolil něco co má kvalitní esence není potřeba žádná kvalitní drahá směs . Jako třeba Rictword a podobně .

                                    Nflekos - Profil | Pá 30.3.2012 1:37:01

                                    halipaša >> parada-:)))))

                                      Nagig - Profil | Čt 29.3.2012 23:02:47

                                      Štěpsa - >> AHOJ mě se hodně osvědčil Booster od Nikla Noční Můra kup si i boilie když jsem měl rozkrmeno měl jsem záběry do 5 hod to začínalo jezdit ten booster dělá opravdu hodně dělají dost druhů jen si vybrat boilie nech namočené nejmín týden pak to maká perfektně já jsem to měl namočený 3 měsíce nádhera hodně to boilie zatraktivní mám to odzkoušený ;-)