MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

jak se mám zbavit chobotnatky rybí

Na svém rybnicku mam chobotnatku rybí. Uz mi kvůli ní zemřelo 10 malých kapříků. Poradí mi někdo jak se jí mám zbavit. Slyšel jsem, že mám vytrhat všechny rostlin, ale neím jsetli je to pravda.

Autor diskuse: VáclavCZ ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 17.3.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Rosťa88 - ® Po 3.11.2014 18:37:16
Ahoj mám rybníček ve velikosti koupaliště asi 30x15m s průměrnou hloubkou 1,5m. Mám zde pouze kapry. Před pár dny jsme ho vypouštěli a na kaprech se objevuje chobotnatka (cca 3-6ks) na rybě. Už sem se s ní setkal na jaře, když umřelo pár kapříků, kteří na sobě měli po zimě chobotnatku s plísní což si myslím, že je následek chobotnatky. Bylo jich opravdu jen pár, ale teď se obávám aby ryby přezimovali a neuhinulo jich větší množství. Dostávám se k otázce jak rybám pomoci (aspoň částečně). Slyšel jsem o modré skalici, malachitové zeleni, roztok z formaldehydu, solná lázeň. Ta v úvahu připadá, nejdřív při vylovení tak jsem uvažoval spíš o něčem co bych tam jen nalil. Jak by jste mi doporučili postupovat? Děkuji za odpovědi :-)
N Hovy - ® Ne 24.3.2013 23:31:52
máme stejný problém a ani nemůžem rybník vypustit ve smlouvě máme že rybník slouží jako náhradní zdroj vody pro hasiče tak vůbec nevíme jak se tý potvory zbavit
N VáclavCZ - ® Po 19.3.2012 19:23:46
za vase odpovedi vam moc dekuji dnes jsem tam nasel chcipliho 50 cm kapra. kapru tam mam 12 a malejch asi dvacet rybnik ma bahnity dno hloubka je 150 cm dylka je 150 metru ctverecnych
N Toncek <*))))>< - ® Ne 18.3.2012 10:36:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Výskyt chobotnatek je zvlášť častý po přezimování ryb, kdy jsou ryby oslabené. V letním období už je jejich výskyt nižší. V kaprovým rybářství se dříve používal Soldep či Diazinon (nyní jsou už oba přípravky zakázány) a někde jsem četl, že i modrá skalice (v dávce 0,5 kg/ha při průměrné hloubce 1 m; aplikuje se opakovaně 3-4x v odstupu 2 až 4 týdnů). Jinak bych ti doporučoval vydezinfikovat dno rybníka páleným vápnem (v dávce 2,5 t/ha) a nechat rybník nějaký čas na suchu (letnění nebo zimování).
...a co se týká toho vytrhání rostlin z rybníka, tak něco na tom bude, protože různé kořeny, vodní rostliny i kameny slouží chobotnatkám jako velmi vhodný substrát pro kladení vajíček, takže jejich likvidace, příp. povápnění by byla na místě.
N LukeSSS - ® Ne 18.3.2012 9:31:05
Ahoj,a nemáš tam těch ryb moc? Pokud to máš přerybněný tak jsou ty ryby náchylnější
N Pvl - ® Ne 18.3.2012 9:24:32
Já zase slyšel vypustit rybník a vyvápnit nehašeným vápnem . ? jestli je tomu tak na 100%nevím .
N tomisBMW - ® Ne 18.3.2012 9:21:40
VáclavCZ - >> Možná se zeptat tady ...http://www.akvaportal.cz/index.php?blog=110&n=chobo​tnatka-rybi-piscicola-geometra

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniOkuma Navijáky Pulzar PZ FD (SLEVA až 29%)

Za 1.199
Firma Okuma přichází na trh s novým cenově dostupným navijákem, jedná se o kvalitní naviják pod označením Pulzar. Tento naviják se vyznačuje tichám a hladkým chodem. Dostupný ve velikostech 10, 25, 30, 40, 55.

akce, rybareniSleva na spacáky, čelovky a osvětlení!

Dny se pomalu krátí a je potřeba začít myslet na komfort v noci. My pro Vás tento týden máme mimořádnou nabídku. Podívejte se na naše kvalitní čelovky a ostatní světla nebo si pořiďte nový spacák v akční ceně!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134