NSlavíček - Profil | So 18.2.2012 11:45:52
Dávám oleje pouze do teplé vody max 20 ml na kg .Kdysi jsem zkoušel i namočit koule do oleje na několik hodin bohužel u nás to miluje i bílá ryba . Tak jsem od toho upustil .
Nmirmen - Profil | So 18.2.2012 11:32:18
Nekaprařím a bojliny nevyrábím, ale zajímalo by mne vaše zkušenosti se sezamovým olejem .. reagují na něj kapři či jiné kaprovité ryby?
NPYTLAKS - Profil | So 18.2.2012 9:06:40
ssnek >> nepoužívej tak vysoké dávkování 10-15ml na kilo stačí,pokud chceš i zimní olej,tak losos nebo sardinkový
Nssnek - Profil | So 18.2.2012 1:11:20
lososovej olej dávat nechci má specifický pach a používá ho asi každy
ty extrakty hodně věci v koulích je pro rybu huř stravitelná třeba sojová mouka kvasnice podporujou trávení CSP ext. má jiný ph
Nssnek - Profil | So 18.2.2012 1:01:15
Blended fish oil
( míchaný rybí olej) Ekonomicky výhodný rybí olej se skvělým potravinovým profilem. Míchaný z různých rybích olejů, je populární pro rybáře, co si dělají vlastní návnadu pro velké krmné kampaně. Dejte 5 ml na vejce. Kápněte ho ale do zimního boilies a kompletně ho tím uzavřete pro chytání v chladné vodě. Jestli v takové situaci potřebujete k výrobě nějaký olej, použijte řepkový nebo sojový.
Olej z tresčích jater
Nejkvalitnější rybí olej s vysokým obsahem vitamínu A a D. Netuhne ve studené vodě – použití je celoroční. Dávkování 10–20ml/500g
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 20:20:12
Slavíček >> extrakty nepoužívám na betain nedám dopustit
NSlavíček - Profil | Pá 17.2.2012 20:10:16
PYTLAKS >> Musíš to brát tak že když napíšeš esenciální dáš tomu nálepku že to je něco lepšího výjimečného a prodejce to zamýšlel jako obchodní tah. Protože rybáři jsou cvoci kteří dokáží utratit spoustu peněz za zbytečný blbosti jako příklad uvedu betain extrakty a podobně .
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 19:35:01
Slavíček >> to vím,ale nechápu výraz esencionální olej,je to jen olej,který obsahuje omega kyseliny,to samé obsahuje obyčejný řepkový olej a nikdo ho nenazývá esencionální olej,esencionální olej je úplně něco jiného než esencionální kyselina ať už nasycená jako u rybích olejů nebo nenasycená u rostlinných,esencionální olej se vyrábí z rostlin luhováním a následnou destilací a jsou to takzvané silice,které jsou koncentrované a olej se lisuje za studena ať již ze zmíněného lososa,řepky,oliv,slunečnice,olej se lisuje většinou za studena,ale es.olej se destiluje
NSlavíček - Profil | Pá 17.2.2012 19:20:01
PYTLAKS >> Rybí oleje z mořských ryb obsahují tak zvaný esenciální mastné kyseliny ale nemusí to bejt pouze rybí olej ale i rostliny oleje .Nejsou jenom esenciální oleje ale i esenciální mastný kyseliny a aminokyseliny .Esenciální značí že tělo to nedokáže vyrobit musí to přijímat potravou .
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 18:33:53
tomisBMW >> jaký es.olej,já používám klasický olej losos od nutry nebo j.t.,určitě se najdou i levnější,ale já nakupuji v j.t.,tak už je mi to jedno jestli jinde stojí míň,protože když si připočtu poštovné,tak jsem na těch samých penězích jako u j.t.,protože tam beru od něho sypké i tekuté přísady,znovu podotýkám že neznám esencionální olej losos,ale může to být nějaká nová záležitost,já už jsem si našel na svoje tři druhy směsi věci,které fungují a věřím jim,tak se nezajímám ani o nějaké nové věci,až to přestane fungovat,takse začnu zajímat o něco nového,ale neviděl bych v tom žádnou vědu a ani nic složitého
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 18:10:52
lubos666.p >> Vševědů a rejpalů...
Nlubos666.p - Profil | Pá 17.2.2012 18:06:31
Tomass1 >> Jojo,já rád sbírám informace,nejsem vševěd.Těch je tady všude dost.
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 17:59:03
PYTLAKS >> betain davam taky ale na jine diskuzi ho dost pranyrovali ale ja mu verim
NtomisBMW - Profil | Pá 17.2.2012 17:56:55
PYTLAKS >> kolik stojí ten tvuj e.olej ? nebo odkaz na nej dík a vlednici nestuhne ?
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 17:55:19
viceroy >> v létě kapry moc nechytám,no ani na ryby moc nejezdím,ale bez esence ani ránu,losos nebo játra musí být+es.olej ylang a na amury ananas+cream cajouser+es.olej bergamot,nebo ptačí zob+betain+es.olej nutmeg special,betain dávám všude a jsem jeho zastáncem a nejsem ovlivněný reklamou jak si někteří myslí,věřím mu,raději vynechám esenci než betain
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 17:43:14
PYTLAKS >> na podzim a na jaro esence urcite ale leto ja nedavam ono uz dobra smes sama o sobe voni krasne a tim olej ji trochu ozivim
NtomisBMW - Profil | Pá 17.2.2012 17:41:32
PYTLAKS >> dík zeptám to nebude problém taky mě to zajímá
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 17:39:20
viceroy >> nevím nejsem chemik a nerozumím tomu,ale esencionální olej z lososa?
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 17:38:11
viceroy >> určitě,ale já jezdím na řeky na jedno až dvou denní vycházky,tak esence je pro mě důležitá
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 17:37:49
PYTLAKS >> je to podle mne redene vodou
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 17:36:33
tomisBMW >> esencionální olej se získává většinou destilací a nevím,že by šly tuky destilovat,asi to bude olej který je obohacen o es.aminokyseliny,ale proč by to někdo dělal,tak to nevím,je jich tam už dost a obohacovat tuk je pro mě zbytečné,ale pravý lososák ti neztuhne ani v ledničce,zkus se zeptat prodejce proč se to tak jmenuje
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 17:30:01
PYTLAKS >> v lete staci do kouli jen olej sardinka a trochu na dipnuti bez esence ja to tkhle davam a spokojenost
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 17:28:42
viceroy >> Cena lidová:-D kort když při nízký teplotě krystalizuje, to bych jim hodil na hlavu...
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 17:25:49
Tomass1 >> tak to je darda cena nemyslis ? to si radsi koupim rybi tuk v lekarne
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 17:25:49
viceroy >> já taky ne směs si míchám svoji a jen esence a tekutá složka je nutra,používám es.olej a olej -losos nebo sardinka
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 17:19:37
tomisBMW >> promin ještě sem neviděl esenciální olej z lososa...tak rozdíl neznam.
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 17:18:06
tomisBMW >> prosim te ta cena je u koho ? pokud muzes znacku , ja kupuju lososak litr za 90kc a supr
NtomisBMW - Profil | Pá 17.2.2012 17:15:07
Tomass1 >> hmm tak to je fajn dal jsem za 0.5l 225kč a jaký je rozdíl mezi olejem z lososa a esenciálním olejem z lososa mám ten esenciální není to ztuhlé právě proto ?
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 17:11:29
megalodon >> cena mrazenky
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 17:09:58
PYTLAKS >> tak bud rad ja psal ze nepouzivam nejakou svetovou znacku a chyta mi to skvele
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 17:08:28
tomisBMW >> tak napiš lubos666.p firmu kdes to koupil at to tam nekupuje...
Nmegalodon - Profil | Pá 17.2.2012 17:08:08
viceroy >> To je cena za kilo suché nebo i s vejcama a tekutýma složkama?
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 17:07:21
viceroy >> tak to se vlezu taky i s tekutýma nesmyslama od nutrabaits
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 17:05:19
PYTLAKS >> pytlaks - 17.2.2012 17:02:36 >> od 150 do 170 kc
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 17:03:07
tomisBMW >> pro mne spatne a hodne , ta krystalizace podle mne je redeny vodou
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 17:02:54
tomisBMW >> Mam lososák celou zimu v garáži a přes léto v lednici a je krásně tekutej:-) to neni čistej lososák ale spíš mix několika horších olejů...
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 17:01:22
viceroy >> za kolik kilo,jestli můžu vědět
NtomisBMW - Profil | Pá 17.2.2012 16:57:59
Tomass1 >> mám lososák v lednici asi dva měsíce a je tuhej jak kaše takovej zkristalizovanej to je dobre nebo spatne ? :-)
NPYTLAKS - Profil | Pá 17.2.2012 16:57:06
lubos666.p >> protože člověk víc utratí za psa než za rybu a přecitlivělých chovatelů psů je daleko víc jak rybářů,zejména ženy jsou ochotny dát svému miláčkovi víc jak svému manželovi atd.kámoš rozváží veterinářům léčivo pro psy,ty ceny jsou na hlavu padlé,to si ani člověk nekoupí pro sebe když má chřipku,aledo psa to nacpe,proto je lososák pro psa dražší jak pro ryby,protože pejskař je ochoten tu cenu dát
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 16:49:12
Tomass1 >> je to tak ale nekdy tu smes proste netrefis podle predstav a pak sedis u vody jak pichle kolo , ja beru vudy jednu smes komerce a jednu svoji
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 16:47:38
viceroy >> Já už bych nechtěl žádnou komerční směs, doma si člověk ohlídá suroviny a může jí věřit na 100%, ale to už je každýho názor:-)
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 16:44:03
Tomass1 >> jsou veci kteryma se musi kazdy prochytat sam a nekolikrat se spalis to je jasne ale ja na znacku uz nesazim ani nahodou , mi kouli klucina ktery nema zadnou reklamu ani znacku a maji lepsi kvalitu nez znackove koule od svetovych vyrobcu
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 16:40:48
lubos666.p >> Když sem si před 3 roky koupil lososák od Mikbaits i Nikla, tak mě do čistýho los. oleje hodně daleko.
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 16:39:21
viceroy >> Jasný já to chápu, Hulín má super ceny a takových prodejců je víc, a sem rád protože ryb. firmy za to mají neskutečnou marži a akorát nás obírají:-/
Nlubos666.p - Profil | Pá 17.2.2012 16:36:17
Tomass1 >> Ale zatím si na nekvalitní nějak neupozornil.Tak jmenuj,ať se jim můžeme vyhnout a dotyční aby se nad sebou zamysleli.Kterej stál za prd?
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 16:36:09
Tomass1 >> ne ne v poho ja to nemyslel ze budeme porovnavat vision u tebe ja ti napsal moji zkusenost s veci ktera ma na trhu podstatne lepsi jmeno ale kvalitou mne nepresvedcili , ne ze soudim tvoje veci jen hulin je cenove jinde nez vision tak jsem to myslel ok ?
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 16:33:21
viceroy >> Já neměl věci od Visionu a už vůbec sem neřekl že prodejci krmiva mají špatný věci,sám od nich beru 80% sypkých ingrediencí, jen sem chtěl upozornit na nekvalitní oleje.
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 16:31:17
don Ferrari >> neni to kvůli značce! když sem měl lososák od jiných českých výrobců (nebudu radši jmenovat) tak se vůní a chutí těmhle ani nepřiblížil...věř že já vůbec nejsem ovlivněnej reklamou prodejců, ale unás pořád platí, že jakmile doporučíš něco co se ti osvědčilo od komerce hned seš zblblej reklamou, kort u chytráků na mrku.
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 16:27:20
Tomass1 >> musim trochu oponovat ja chytal na CSL od VISIONU a stal celkem dobry peniz ted jsem zkusil CSL od hulina a je uplne jine krasne zlute a neredene zato vision byl hnedy a tekuty jak cip uplne jina kvalita a to krmiva hulin nepouzivam vubec ale fakt jsem prekvapeny jaky to je luxus a to si reknes vision je znacka ale kvalita uplne nekde jinde , je to muj nazor a moje zkusenost a lososak beru od carp b a uplny luxus , mej se cusek
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 16:22:26
lubos666.p >> ted jsem na to mrknul ta cena je hova.ismus ale asi bude pro kapra to nejlepsi protoze cena je suprova ne za 2500ml je peklo , to jde videt ze kapr si zaslouzi podle mne to nej ale aby mu nenarostly chlupy :)))))
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 16:22:12
lubos666.p >> Ano ochutnávam, čucham a zkoušim jak rychle tuhle v lednici...hodně poznáš už podle barvy, musí bejt pěkně červenej a vonět po lososech s mírnym "smoky" aroma...radši dam za 500ml 300,- než abych měl pochybnostii a firmy které sem vypsal mam vyzkoušený.
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 16:14:29
lubos666.p >> tomu se rika cena RYZE NIKLOVSKA :))))))
Nlubos666.p - Profil | Pá 17.2.2012 16:13:32
viceroy >> Po přečtení takových zpráv musí srdce prodejcovo jen plesat,lid si to žádá,tak mu to dodáme a proč být zbytečně skromní při tvorbě cen:-)
Nviceroy - Profil | Pá 17.2.2012 16:10:49
don Ferrari >> souhlasim s tebou ne jen lososak ale i jine veci pokud maji znackovy obal jsou supr a nej ostatni je prece plevel :))))))))
Ndon Ferrari - Profil | Pá 17.2.2012 16:02:58
lubos666.p >> má to značku, proto je super, :-)
Nlubos666.p - Profil | Pá 17.2.2012 15:59:33
Tomass1 >> A ten kvalitní lososák ochutnáváš,děláš nějakej rozbor,nebo se řídíš jen cenou,dle které posuzuješ kvalitu?
NTomass1 - Profil | Pá 17.2.2012 15:32:42
Když používam olej (léto začátek podzimu) tak jedině kvalitní lososák, ne žádnej levnej v akci, potom tim člověk akorát zkazí směs a práci...např. nutrabaits, ccm, essential baits...
Nolympush - Profil | Pá 17.2.2012 15:25:51
ahoj já dávám lososák,nebo sardinkovej a šlape to dobře
Nnitrix - Profil | Pá 17.2.2012 14:58:44
rad používám olej z tresčích jater, jak to studené, tak i teplé vody. jsem spokojenej ;-)
NKotrč™ - Profil | Pá 17.2.2012 14:37:52
nechápu proč do každý normálně položený otázky se přidá se svýma stupidníma názorama nějákej rakváč, nebo chytrolí.
Jinak já jsem lososák přestal dávat a zkoušel jsem olej z tresčích jater. Je to víc aromatickej olej a myslím že když stojí pár korum proč ho tam nedát. Aji jsem v těch tresčích játrech kule dipoval.
NMrknato - Profil | Pá 17.2.2012 14:20:25
carp2413 >> Jelikož jsem přední kaprař a převodové oleje dodávám většině výrobcům bolelízu, proto o tom něco vím, víš?
NCtvrtek - Profil | Pá 17.2.2012 14:09:38
Mrknato >> Ale musí být použitý :) Po sežrání je caprovy tak blbě že se při případném chycení a zdolávání moc nebrání :)))
Ncarp2413 - Profil | Pá 17.2.2012 14:06:10
ssnek - >> tak beru třeba lososák atd,ale řepkovej a tak jsem nikdy nepoužíval a ani bych ho teda nedával
Ncarp2413 - Profil | Pá 17.2.2012 14:05:21
Mrknato >> proč jsi všude i svtíma blbíma kecema?
NMrknato - Profil | Pá 17.2.2012 14:02:46
Já jsem slyšel, že je teď šlágrem dávat do bolelízu olej pro převodovky, jde to kapři líp do krku.....
Ngorgoroth - Profil | Pá 17.2.2012 14:00:11
ja davam na kilo tak asi malu stamprlu lososoveho oleja
NCtvrtek - Profil | Pá 17.2.2012 13:44:32
ssnek - >> Olej už vůbec při výrobě nepoužívám,max tak na přelití vysušených koulí(ale to bych spočítal na prstech jedné ruky).Pokud chytám na rybí směs,jako že chytám tak sama o sobě je mastná dost.