Kúp si svojho kormorána

Vážení priatelia,
Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Autor diskuse: Výr - Profil , 10.2.2012 muškaření - ostatní

Máte radi kormorána ?

A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%

B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%

C) Kormorán mi je ukradnutý.2%

D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%

E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%

F) Kormorána treba chrániť.5%

Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.

NVýr - Profil | So 31.1.2015 18:07:37

Rasto. >> kde nocujú.....no s najväčšou pravdepodobnosťou pri vode......možno pri Dunaji.....v prvom rade je to o komunikácii.....odkiaľ prilietajú....kam odlietajú.....rybári sa motajú okolo vody a nakoniec všetko vidia....ale musia si to medzi sebou povedať....na to sa dá komunikovať s ľudmi vo výbore...rybárskej stráži...každý pozná niekoho a ten niekto zase iného......tie miesta sú zväčša známe....a pokiaľ ľudia chcú rýchle ich zistia.....nocovisko môže byť vzdialené aj 40km.....
výhoda rybárov je v tom že je ich veľa a je veľa MO a v nich sa dá vždy niekto nájsť čo tie správne informácie pozná ..
..keď ideš autom okolo Váhu do Ružomberku v zime v podvečer....hneď si také miesta zbadal....dnes sú však takmer prázdne....u nás sa v zime pohybovalo cca 50kormoránov....ja s kolegom sme už cca 30 zlikvidovali......proti iným rokom je to zlomok...tendencia je klesajúca....asi aj výsledok 5 ročnej práce

    NRasto. - Profil | So 31.1.2015 16:53:58

    Výr >> hmm..a co ja viem ako zistim kde nocuju?sak povedz..ja niesom polovnik..nevyznam sa..ale ratam ze v obyvanej zone sa strielat nemozu

      NVýr - Profil | So 31.1.2015 15:00:53

      Rasto. >> prvý problém je že ani presne nevieš, ani sa ti to nechce zisťovať...niekde nocujú....ale. aj to by trebalo pracne zistiť.....a potom by sa im dalo na nocovisku zakrútiť krkom....KEBY....

        NRasto. - Profil | Pá 30.1.2015 21:31:59

        Výr >> no problem je ze su na ostrove a vsade dookola obyvane chaty..tam sa asi moc strielat nemoze

          NVýr - Profil | Pá 30.1.2015 21:28:13

          Rasto. >>neviem...... to musia nabehnúť miestny....vaša MO by mala kontaktovať miestnych poľovníkov...najlepšie poľovník rybár...ten tomu bude rozumieť

            NRasto. - Profil | Pá 30.1.2015 20:50:27

            Výr >> u nas na jazerach sa s tym asi nicneda ze?v nedelu ale 80ks :-(

              NVýr - Profil | Pá 30.1.2015 20:47:01

              Kormoránie prsíčka na červenom víne......

                NVýr - Profil | Pá 30.1.2015 14:27:44

                george87 >> votom nic.....ale u nás nenesú.....a do Škandinávie mám ďaleko....

                  Ngeorge87 - Profil | Pá 30.1.2015 13:16:44

                  Výr >> škoda dobrého psa na také chujoviny. Treba podporiť program ničenia znášok. Kormoránia praženica sa koniec koncov môže vyrovnať kormoráním prsíčkam.

                    NVýr - Profil | Pá 30.1.2015 13:12:18

                    george87 >> jj....viem o tom....a preto sa snažíme psy hneď sušiť uterákom.....moj jazvečík zväčša do vody viac ako dva krát nejde....odmietne a hotovo.

                    Dnes sme aj dva strelené nechali odplávať....ako spravni rybári sme nezobrali všetko .-D

                      Ngeorge87 - Profil | Pá 30.1.2015 13:00:59

                      Výr >> pes, hojně k lovu ptactva vodního, zvláště pak v oblastích studených využíván, často trpí nachlazením, záněty kloubú a předčasne zmírá.
                      Alois Mikula, Práce psa při lovu.

                        NVýr - Profil | Pá 30.1.2015 12:32:49

                        Rasto. >> viac ako sneh u nás padal dážď......aj by sme pokračovali ale boli sme mokrí a psy ked vyšli z vody drkotali zubami....tak sme si povedali že stačí.....ale prsíčka budú :-D

                          NRasto. - Profil | Pá 30.1.2015 12:29:50

                          Výr >> prestrelil si aj tie kilove vlocky?

                            NVýr - Profil | Pá 30.1.2015 12:27:01

                            Dnes opäť potvrdené pravidlo...čím horšie počasie tým lepšie....osem.

                              NPYTLAKS - Profil | Čt 29.1.2015 8:14:31

                              Výr >> aspoň bude větší motivaca uspokojit poptávku.-))

                                NVýr - Profil | St 28.1.2015 8:34:15

                                Tak priateľ opäť testoval kormoránie prsíčka...tentokrát dusené na víne..."kvalita 5 z 5".....javí sa mi to tak že budem mať problém si nejakého ponechať sám pre seba :-)

                                  NRasto. - Profil | Pá 16.1.2015 21:04:15

                                  Výr >> ani ja nejem divinu..ludia su lakomci ;-)

                                    NJaryn 64 - Profil | Pá 16.1.2015 21:03:16

                                    Výr >> Už jem sehnal, ale ne v okolí, protože tady si myslivci
                                    nevystřílí ani škodnou, natož kormorána. Přeju dobrou mušku. Ať se daří dále.

                                      NVýr - Profil | Pá 16.1.2015 12:37:57

                                      Rasto. >> inak kamarát s ktorým na koromorány chodíme ich jesť nechce.....lebo videl obsah žalúdka a pravda je že to vyzerá nechutne....ale s kvalitou mäsa ani s nejakým rizikom to vôbec nesúvisí.....odmietať konzumáciu je len hlúpy predsudok....lebo keby mu to niekto naservíroval a povedal mu že je to hovädzie, tak by to ani nebol schopný rozoznať a určite by sa oblízal aj za ušami....ale ľudia majú predsudky a nič sa s tým nedá robiť....
                                      sú aj takí čo nejedia divinu....ja sa len smejem a hovorím...chvála bohu....ostane nám viac :-D

                                        NRasto. - Profil | Pá 16.1.2015 12:22:40

                                        Výr >> Jasne rozumiem...