Kúp si svojho kormorána

Vážení priatelia,
Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Autor diskuse: Výr - Profil , 10.2.2012 muškaření - ostatní

Máte radi kormorána ?

A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%

B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%

C) Kormorán mi je ukradnutý.2%

D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%

E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%

F) Kormorána treba chrániť.5%

Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.

NVýr - Profil | Pá 16.1.2015 11:51:20

Rasto. >> popis je od kamaráta, ktorý na moje požiadanie nestranne podrobne popísal svoje dojmy s degustácie......tiež recept použil svoj vlastný.....chcel som iba aby sa ku kvalite vyjadrilo viac ľudí - ja verím že je výborná....ale samozrejme viac ľudí môže kvalitu zhodnotiť objektívnejšie.
Mladé vtáky....rovnako ako staré, majú parazity......rovnako ako majú parazity vlastne všetky divožijúce zvieratá ..... parazity ktoré máš na mysli sú však v žalúdku a nie v mäse....naviac mäso sa tepelne upravuje.....
.... napr. diviak má bežne svalovca, ktorý je pre človeka dokonca smrteľne nebepečný ...ale to neznamená že by ktokoľvek odmietol jeho konzumáciu po tepelnej úprave.....

    NRasto. - Profil | Pá 16.1.2015 8:39:35

    Výr >> hmm to znie ako nejaky popis od kuchara. Mlade vtaky nemaju parazitov tak ako bolo vidiet na par fotkach aj v tomto fore?

      NVýr - Profil | Pá 16.1.2015 8:39:09

      Jaryn 64 >> už som to tu viac krát písal....účelom tejto diskusie bolo dať jeden možný návod ako pomôcť pri likvidácii kormorána....nájdi v svojom okolí človeka čo je poľovník a zobák si od neho kúp alebo ho vymeň za náboje, flašku...či tak nejak.....

        NVýr - Profil | Čt 15.1.2015 13:55:41

        Konečne po dlhej dobe sa mi podarilo získať nestranné hodnotenie kormoráních prsíčiek od priateľa, ktorému som dvoch mladých venoval....
        Jeho hodnotenie bolo nasledovné:

        "Výnimočná konzistencia podobná klokanovi alebo jelenovy. Ja som bol príjemne prekvapený.Chuť mierne po divine, žiadna rybacia pachuť. Mäso je mierne tuhé, nie však tvrdé. Konzumovať treba hneď po vytiahnutí z rúry, lebo za krátko degraduje chuť i konzistencia - mierne vyschne, lebo nemá žiaden tuk. Treba použiť maslo alebo olivový olej, myslím na tanieri.....ešte raz vrelá vďaka za tento zážitok."

        P.S: mäso bolo upravené nasledovne....vyrezané prsné svaly boli naložené niekoľko dní ....úprava v rúre pečením 1hod. pri teplote 110°C.....výsledok - výborný steak.

          NJaryn 64 - Profil | Po 12.1.2015 21:08:36

          Výr >> Moc hezký výřad. Až budeš mít jeden zobák
          navíc dej mi vědět, velice rád tuto činnost podpořím.

            NGašpi - Profil | Po 12.1.2015 18:41:52

            Petr.OVA >> Super jsi borec, ať jim je voda těžká, ámen.

              NVýr - Profil | Po 12.1.2015 18:40:29

              Petr.OVA >> u nás je to rovnaké...preto sme aj jedného nechali odplávať.....vlastne sme našli len dva zúfalce loviace v kalnom kanále.....

                NVýr - Profil | Po 12.1.2015 16:59:53

                luban ca >> aby sme to zase uviedli na pravú mieru ...ona v ten deň vybrala dvoch a sedem vybral stavač.....

                dnes sme od postrieľaného kormorána odvolali aj stavača....kormorána dostrelili malorážkou a nechali radšej odniesť vodou....aport by mohol skončiť aj neschopnosťou psa vyhrabať sa na prudký breh

                  Nluban ca - Profil | Po 12.1.2015 15:30:23

                  Výr >> Tak to je správny jazvečík,svojský a tvrdohlavý:-)

                    NVýr - Profil | Po 12.1.2015 15:14:40

                    luban ca - 12.1.2015 15:10:37 >> je to naviac trpaslík tak že je to dosť nad jeho možnosti.....ale zato si velí sám......keď sa mu to zdá ďaleko jednoducho nejde.

                      Nluban ca - Profil | Po 12.1.2015 15:10:37

                      Výr >> Tá tvoja jazvečica dostáva pekne zabrať chuderka:-)

                        NVýr - Profil | Po 12.1.2015 13:55:55

                        Ďakujem za poďakovanie :-)

                        dnes dva.....

                          Nhivi - Profil | Pá 9.1.2015 16:08:37

                          Výr - 9.1.2015 13:51:23 >vyborná práca

                            Ngibbon - Profil | Pá 9.1.2015 14:21:54

                            Výr >> ďakujem za tvoju angažovanosť a výbornú robotu

                              NVýr - Profil | Pá 9.1.2015 13:51:23

                              Dnes sme využili posledný mráz.....výsledok...prázdne opasky.....umorené psy...
                              .....aj čiastočný výrad bol :-)
                              Celkovo jedenásť.


                              http://youtu.be/gX3i_9zTUQc

                                NJarda Bořek Stavitel - Profil | Út 6.1.2015 20:51:55

                                Výr >> Pěkná práce.
                                On Petr se včera také činil... Však mi hlásil, že se mu rekordně dařilo. Prý 9.
                                Dnes je tam zas... a ani nemá čas sem nahlédnout. :-)

                                  NVýr - Profil | Po 5.1.2015 22:11:47

                                  Jarda Bořek Stavitel >> kŕmiť treba......aj my sme kŕmili.......len starý chlieb už nebol.

                                    NJarda Bořek Stavitel - Profil | Po 5.1.2015 17:49:03

                                    Edward.a >> Petr zobáky na prodej určitě nemá. Vidíš, jak vysoko mu létají ti křiváci?... Jak by na ně dosáhl?! :-)
                                    On teď chodí přes poledne krmit labutě a kachny starým chlebem... :-D

                                      NEdward.a - Profil | Ne 4.1.2015 18:26:39

                                      Petr.OVA >> Zobáky na prodej stále jsou?

                                        NBušák - Profil | Pá 2.1.2015 13:11:06

                                        Výr - >> pravdu má jenom bouchačka