Kúp si svojho kormorána

Vážení priatelia,
Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Autor diskuse: Výr - Profil , 10.2.2012 muškaření - ostatní

Máte radi kormorána ?

A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%

B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%

C) Kormorán mi je ukradnutý.2%

D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%

E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%

F) Kormorána treba chrániť.5%

Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.

NVýr - Profil | Út 12.2.2013 17:16:01

nofish >> aj líšky chcú mať niečo v zime pod zub.....ako by k tomu prišli že poľovníci prikrmujú iba raticovú zver a bažanty

    Nnofish - Profil | Út 12.2.2013 17:11:28

    Výr >> no, k těm muškařům se radši nevyjadřuju, nejsem k tomu kompetentní ...
    Taky doufám, že se u nás konečně začnou střílet. To předtím nebylo myšleno proti tobě a těm fotkám, ale jako narážka na myšlení lidí :-)
    Mimochodem. Co s ima děláš? Teda kromě toho že jim "sebereš" zobák? Ve větším možství to bude asi sranda, se toho pak zbavit, ne?

      NVýr - Profil | Út 12.2.2013 17:07:14

      nofish >> ludia sú pokrytci...závidia...a muškári sú latentné buzny....

        Nnofish - Profil | Út 12.2.2013 17:04:07

        Výr >> Víš co je "fajn"? Dám sem fotku s mrvou rybou. Půlka lidí se může pos*at, dávají samé "nelíbí", všem to strašně vadí. Dáš sem fotku mrtvého kormorána a lidem se to líbí. ejsou ti rybáři tak trošku pokrytci? :-)

        Ber to jenom jako jako konstatování stavu myšlení na mrku :-)

          NVýr - Profil | Ne 10.2.2013 13:47:09

          ...tak konečne môžem povedať že ich mám strelených kopu.

            NVýr - Profil | St 6.2.2013 17:33:31

            S&F - pescador >> no tak ako som napísal....aká členská základňa taký výbor....keď je to ukradnuté všetkým členom tak bez pochyby aj výboru.....hlupáka treba podojiť aj ostrihať...keď rybárom vyhovuje kupovať násadu podustvy a jalca (ako už je dnes realita) je to ich problém.

              NS&F - pescador - Profil | St 6.2.2013 16:10:52

              Výr >> Myslím tím Místní organizace obhospodařující určité úseky řek a stojáků , .... a členy výboru organizace kteří o tom rozhodují.

                NVýr - Profil | St 6.2.2013 16:03:12

                S&F - pescador >> aká MO - taký výbor....

                  NS&F - pescador - Profil | St 6.2.2013 16:00:37

                  Výr >> Bingo. Na tohle jsem přesně narážel.Bohužel u většiny MO a složení jejiho výboru asi neumějí nebo spíše nechtějí počítat.

                    NVýr - Profil | St 6.2.2013 15:54:57

                    S&F - pescador >> mojou skromnou kalkuláciou je to min. cez 2000kg rýb, ktoré som túto zimu zachránil....práve fotka dolu ukazuje aké ryby napr. kormorán konzumuje....a že sa ich do 0,5kg jeho dennej dávky zmestí viac ako tri takéto ....to mal len také ľahké raňajky....posledné.
                    Keď budem vychádzať z našej ceny násady - podustva taká ako na obrázku stojí asi 0,40-EUR/ks .....t.j. 0,80-EUR je hodnota týchto dvoch rybiek....ak by ich žral 2ks denne len 3 mesiace(ostatné ryby by boli povedzme "bez hodnoty") tak ich hodnota za tieto tri mesiace predstavuje pre rybárov 72,-EUR v násadách.....v niektorých MO už pochopili že 5,-EUR/zobák je odmena, ktorá sa rybárom určite vráti.

                      NS&F - pescador - Profil | St 6.2.2013 15:39:57

                      Výr >> Ahoj. Dívám se na ten výřad zobáků. Jen zběžmě jsem se dostal počtem na něco více jak 50 ks. Někde jsem četl,že kormorán aby neskapal hlady musí sníst denně cca.1/2kg ryb. Při přepočtu na ulovené kusy mě to vychází denně na pěknou váhu a poměrně i slušnou osádku PP nebo Li ročka .... Proto ti v tomto fandím a škoda jen,že organizace se k vyplácením nějakých částek za 1ks zobanu drží bokem a spíše skepticky.

                        NVýr - Profil | St 6.2.2013 13:35:51

                        ....dnes 4ks.......z jedného vypadli 2 podustvy a jalček

                          NRasto. - Profil | Út 5.2.2013 16:30:32

                          Výr >> no to som si myslel aj ja..ale tam kde byvam som pristahovalec takze nikoho poriadne nepoznam....tam odkial som sa odstahoval by si mohol strielat tak hnedoslovakov a fetakov cize zas ziadny polovnicky zvaz....no a to odkial mam rybopapiere tak tam chodim leda tak po tie papiere a aj to na vodu kde kormose nelietaju bo je vacsinou pod ladom...aby som nebol taky negativista..stale sa aktivne pytam ked niekoho stretnem :-)

                            NVýr - Profil | Út 5.2.2013 16:26:13

                            Hrubian >> u nás to 1,-EUR v MO to bolo na VČS odsúhlasené a bez problémov to prešlo....nakoniec keď sa to tak vezme stačilo by keby z tých 35,-EUR bolo 5,-EUR použitých na odmeny za zobáky.....i tak sú to len čierne peniaze pre MO

                              NHrubian - Profil | Út 5.2.2013 16:21:04

                              Výr >> V organizácii, kde som registrovaný, si 98% členov odrobí brigádu, keďže za jej neodrobenie sa platí 35 €. Myslíš, že je reálne, aby niekto z nich dal poľovníkom peniaze na strelivo? Viem si však ako bezproblémové predstaviť zaplatenie 1 € "kormoránej známky" SRZ na odstrel - a bolo by peňazí dostatok. Toto riešenie má však jeden háčik - museli by sme mať v SRZ iné vedenie.

                                NVýr - Profil | Út 5.2.2013 16:17:52

                                Rasto. >> mohlo by to fungovať asi tak že známy tvojeho známeho pozná mladého poľovníka z daného združenia.....inak v prvom rade by ste na MO mali zistiť, ktoré PZ majú vaše vody v revíroch....a potom hľadať....tiež zistiť kde kormorány nocujú a ísť to tam pozrieť skoro ráno....keď tam sú tak dotiahnuť poľovníka a na mieste za úlovok zaplatiť.....v tejto krajine všetci všetkých aj tak poznajú :-))

                                  NRasto. - Profil | Út 5.2.2013 16:08:48

                                  Výr >> skusal som hladat...nenasiel som..u nas to maju v pazi...uz som aj na jazerach u nas videl zopar kuskov..snad to postupne pochopia a vpazi to mat nebudu

                                    NVýr - Profil | Út 5.2.2013 16:07:30

                                    Hrubian >> ja to myslím tak že peniaze majú rybári....a tých pár poľovníkov by sa určite našlo....ALE.....NIEKTO by ich musel hľadať....NIEKTO by im musel tie peniaze sľúbiť....NIEKTO by musel s nimi chodiť a kormorány vyberať z vody.....no a skoro nikomu sa nechce.

                                      NHrubian - Profil | Út 5.2.2013 16:02:00

                                      Výr >> Všade je iný problém. Tu (napríklad u mňa ale aj niektorých mojich známych z BA) je veľký problém čas a nie je problém strelivo. Hore (na pstruhových a lipňových revíroch) nie je problém čas, ale závažný problém je zase strelivo, lebo nikto z miestnych nedá peniaze za strelivo na niečo, čo sa nedá bežne zjesť.
                                      Ale s tými počtami kormoránov to môže byť pravda, aj čo mi chalani z povodia Popradu hovorili, tak túto zimu to tam vyzerá s kormoránmi celkom OK (nie ako minulú, keď som ich aj pri -32°C našiel sedieť ako tučniakov pri dierach v ľade).

                                        NVýr - Profil | Út 5.2.2013 15:45:34