Kúp si svojho kormorána

Vážení priatelia,
Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Autor diskuse: Výr - Profil , 10.2.2012 muškaření - ostatní

Máte radi kormorána ?

A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%

B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%

C) Kormorán mi je ukradnutý.2%

D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%

E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%

F) Kormorána treba chrániť.5%

Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.

NVýr - Profil | Pá 11.1.2013 9:07:30

mildas - Quinn >> a kamarát by nemal zlomenú nohu.....

    Nmildas - Quinn - Profil | Čt 10.1.2013 21:54:58

    Výr >> kdybys býval vyrazil o pár hodin dříve, mohlo těch 5 rybek žít, lenochu !

      NLSD - Profil | Čt 10.1.2013 20:54:47

      nenažran jakýsi

        NVýr - Profil | Čt 10.1.2013 20:42:03

        Posledná večera.

          NVýr - Profil | Čt 10.1.2013 20:41:28

          Traja zhavranelí bratia

            NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 18:19:01

            Výr >> Nevylučujem svoj omyl, ale slovo rozptyl tam bolo aj s tými údajmi v centimetroch. Musím to pohľadať doma. Hľadal som to medzičasom aj na nete a našiel som, že sa v tejto súvislosti používa terminus technicus "vertikálny rozptyl strely", čo by mohlo byť to, čo myslíš Ty a o čom som písal, respektíve si pamätal ja.

              NVýr - Profil | Út 8.1.2013 17:49:51

              Hrubian >> a nezamenil si u subsonického streliva pojem rozptyl s pojmom väčšie prevýšenie strely ?
              15cm na 100m je dosť zúfalé.....vezmúc do úvahy že na pretekoch na 50m strieľajú do 10-ky priemeru 10,4mm a triafajú ju 8x z 10 :-)

                NKajman60 - Profil | Út 8.1.2013 15:05:15

                Petr.OVA >> :-) ..to abych se trefil na tyčovou bojku..:-)

                  NKajman60 - Profil | Út 8.1.2013 14:53:06

                  Petr.OVA >> ...taky chodím na kormorány :-) :-) ..s Mil-Dotem.... -:)

                    NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 14:51:56

                    Petr.OVA >> Z hlavy Ti to nepoviem, keďže si to nepamätám (mám pocit, že to bolo nejaké švédske alebo fínske strelivo, ale môžem sa mýliť). Čítal som o subsonickom strelive jeden článok (buď to bolo v Zbraniach a strelive alebo v Poľovníctve), kde jeden pán práve rozoberal výhody a nevýhody subsonického streliva, z nevýhod najmä vertikálne klesanie pri väčších vzdialenostiach (inak rozoberal aj presnosť streľby s rôznymi typmi tlmičov). Tiež uvádzal, že dá sa aj s týmto strelivom strieľať relatívne presne aj na väčšie vzdialenosti, ibaže to chce úplnú harmóniu strelca, zbrane a streliva.

                      Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 14:22:35

                      Hrubian >> To už je na kormorána docela velký rozptyl....

                        NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 14:16:50

                        Petr.OVA >> Z hľadiska presnosti ten rozdiel nie až tak zanedbateľný, niektorí výrobcovia uvádzajú pri subsonickom strelive rozptyl 10-15 cm / 100 m.
                        EDIT V hlučnosti ja osobne až taký veľký rozdiel nevidím, respektíve nepočujem. :)

                          Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 14:15:45

                          Petr.OVA >> Mě to právě přišlo docela rozdíl. Tlumič to samozřejmě nenahradí.....

                            NPYTLAKS - Profil | Út 8.1.2013 14:03:37

                            mdx >> jo,dík

                              Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 14:01:40

                              Hrubian >> Vypadá to tak :-) jedno legální řešení je a to subsonické střelivo, to je míň slyšet :-) http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/strelivo/malo​razne/strelivo-rws-subsonic.html?vmcchk=1

                                NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 13:58:07

                                mdx >> Aj u nás je to zbraň kategórie A, konkrétne zakázaný dplnok zbrane.
                                Ako sa zdá, je to u nás aj u vás legislatívne úplne rovnaké.

                                  Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 13:57:21

                                  Petr.OVA >> Ano, tak je to úplně přesně :-) Nic to nemění na tom, že je to pořád Áčko :-)

                                    Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 13:54:29

                                    Hrubian >> U nás taky, ale základ je už v tom zákoně o zbraních.......

                                      NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 13:53:31

                                      mdx >> U nás je to považované podľa zákona o poľovníctve za zakázaný spôsob lovu zveri.

                                        Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 13:48:02

                                        PYTLAKS >> Podle zákona o zbraních je tlumič zbraň kategorie A, tudíž zakázaná...............

                                        http://www.mujglock.com/_download/zakon-o-zbranich-​a-strelivu-zakon119-2002-novelizace-cervenec-2010.h​tm