Kúp si svojho kormorána

Vážení priatelia,
Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Autor diskuse: Výr - Profil , 10.2.2012 muškaření - ostatní

Máte radi kormorána ?

A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%

B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%

C) Kormorán mi je ukradnutý.2%

D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%

E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%

F) Kormorána treba chrániť.5%

Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.

NPYTLAKS - Profil | Út 8.1.2013 13:45:12

mdx >> nesmí?kde je to psáno,pokud hospodář povolí,tak proč by se nesměl,jen se ptám,tak bych byl rád za osvětu

    NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 13:34:30

    mdx >> Ani u nás.

      Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 13:25:24

      Rasto. >> To ano, ale o tom se na webu nemluví :-)

        NRasto. - Profil | Út 8.1.2013 13:23:09

        mdx >> co oko nevidi ucho nepocuje to sa vlastne ani nestalo ;-)

          Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 13:20:48

          Rasto. >> Spíš koukáme i do zákona, nevim jak na Slovensku, ale u nás tlumič myslivec používat nesmí :-)

            NRasto. - Profil | Út 8.1.2013 13:19:41

            treba kupit tlmic alebo spravit z pet flase...nekukate emericke filmy? :-)

              NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 12:32:24

              Výr >> Teraz už rozumiem, moja otázka pre mdx je tým zodpovedaná.

                Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 12:31:08

                Hrubian >> Máš pravdu, ideálně asi kombinovat ona dva druhy zbraní podle podmínek :-) Pak ta varianta se zakempováním....

                  NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 12:27:25

                  mdx >> Potom sa ale zamýšľam nad účinnosťou takéhoto lovu. Myslel som si, že je účinnejšie (z hľadiska počtu ulovených jedincov) pri love kormorána používať brokové zbrane a nie guľové, najmä s ohľadom na ich plachosť a dosť obtiažne priblíženie sa k nim (z mojej skúsenosti viem, že vzlietajú už pri priblížení sa na vzdialenosť cca 80-100 m, ak človeka vidia a majú v danej lokalite skúsenosť s lovcami). S guľovými je streľba síce presnejšia, ale po výstrele zase zvyšné kusy rýchlo uletia.

                    NVýr - Profil | Út 8.1.2013 12:24:55

                    Hrubian >> konkrétne táto zbraň je presná.....na terč alá kormorán by mala stačiť aj do 100m....ale sú tam problémy s určením presnej vzdialenosti.....zvažujem kúpu kvalitnejšieho puškohľadu.....zatiaľ som to zvažoval skôr len na dostrelenie krídlovaného jedinca....
                    zvažujem nákup gumových vábnikov (podľa vývoja platnosti výnimky)....potom by prišlo aj na zakempovanie sa :-)

                      Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 12:11:31

                      Hrubian >> Vzdálenost kolem 60-ti metrů je bez problému, hodně bude záležet na výběru střeliva :-)

                        NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 12:06:11

                        Výr >> Ak si ju už skúšal, aká je z hľadiska presnosti, s optikou aj bez, a na akú vzdialenosť? Rozmýšľal som o tejto ráži, ale jedni píšu tak, druhí onak, tak sa radšej pýtam na osobné skúsenosti.

                          Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 12:01:31

                          Výr >> To bude ideální, tichá a na kormorána dostačující :-)

                            NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 12:00:29

                            Výr >> Plánuješ byť zakempovaný pri Váhu? :)

                              NVýr - Profil | Út 8.1.2013 11:50:24

                              Hrubian >> rasista....neviem čo to je....alel uráža ma to !

                                NVýr - Profil | Út 8.1.2013 11:49:01

                                mdx >> 22LR

                                  NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 11:36:29

                                  Výr >> Myslíš naturalizovaných afroškandinávcov? A nie si Ty náhodou rasista? O čo je biely nemec horší od čierneho škandinávca?

                                    NHrubian - Profil | Út 8.1.2013 11:35:25

                                    peos >> Guľami a optikou na kormorány?

                                      Nmdx - Profil | Út 8.1.2013 11:33:54

                                      Výr >> Copak to je za ráži? :-)

                                        NVýr - Profil | Út 8.1.2013 11:31:12

                                        Hrubian >>najprv sa zbavíme tých čiernych zo Škandinávie....