Kúp si svojho kormorána

Vážení priatelia,
Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Autor diskuse: Výr - Profil , 10.2.2012 muškaření - ostatní

Máte radi kormorána ?

A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%

B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%

C) Kormorán mi je ukradnutý.2%

D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%

E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%

F) Kormorána treba chrániť.5%

Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.

NVýr - Profil | Čt 27.12.2012 15:27:33

Hrubian >> biela hruď znamená mladý (ročný jedinec)......aspoň tak som info dostal ja.....myslím že biela hlava z boku a na vrchu je práve u starších lebo sú najväčšie (alebo sa jedná o iný druh kormorána)

viď foto z prava do ľava 4-5-6....to sú naozaj tie najťažšie a najväčšie kusy

    NHrubian - Profil | Čt 27.12.2012 15:11:42

    Výr >> Tieto kusy s výrazne bielou náprsenkou a hlavou sú mladšie jedince?

      NVýr - Profil | Čt 27.12.2012 14:55:56

      Petr.OVA >> tak je to správně....tak to má být.......

      .....Slovensko zdraví Česko.....dnes dva.

        NKalužmistr - Profil | Po 24.12.2012 9:51:18

        Výr >> Pěkná práce, gratulace, pokračuj.

          NVýr - Profil | Ne 23.12.2012 14:10:55

          .

            NVýr - Profil | St 19.12.2012 14:37:59

            Ortelius >> účelom tejto debaty nebolo predať zobáky ale dať ľuďom návod na to ako môžu podporiť lov kormorána......každý rybár má vo svojej blízkosti nejaké poľovné združenie a nič mu nebráni nadviazať s nimi kontakt a dohodnúť sa.....vyplácať im odmeny .....ideálne je ak sa toho chytia všetky MO a budú to organizovať....no nie je to podmienkou....každý jednotlivec si to môže zorganizovať aj sám.....pre dobrý pocit že urobil čo mohol.
            Čakanie na niekoho "zhora" že to vyrieši je slepá ulička.

            Čo sa týka tvojej pomoci pri odstrele....vedel by som si predstaviť jedine pomoc pri vyťahovaní ulovených vtákov pomocou udice....ide to celkom dobre....a nie je tak nuté do ľadovej vody posielať psa. Ale pravdu povediac poľovníci o pomoc príliš nestoja....pokiaľ si s nimi dobrý známy môže to fungovať inak pochybujem......odmena podľa mňa funguje najlepšie.....sľúbiť poľovníkovi že zaplatríš za zobák(y) dohodnutú sumu

              NOrtelius - Profil | St 19.12.2012 13:49:39

              Výr >> doufám, že to pak nebude fungovat jako woodoo. Aby se mě pak ryby nebály. Někde je tu diskuze o kormoších, kam jsem psal, že myslivcům půjdu dobrovolně pomoct při odstřelu. Těch 7 euro jim dám jako zápisný. Vážně je o ty zobáky zájem?

                NVýr - Profil | St 19.12.2012 13:40:08

                Ortelius >> tak choď a hľadaj poľovníka od ktorého si tam môžeš zobák kúpiť

                  NOrtelius - Profil | St 19.12.2012 13:26:40

                  Tak koukám, že kormoránobijecká sezóna není až takový nesmysl. Kolik se už těch zobáků prodalo? Jestli vám dojdou terče, tady na Ohři jich lítá dost.

                    NLucPav - Profil | Út 11.12.2012 22:59:26

                    Výr >> tvůj střelený? pěkný....

                      NVýr - Profil | Út 11.12.2012 21:39:26

                      ...

                        Ngibbon - Profil | Út 4.12.2012 17:50:42

                        Výr >> to je možno pravda, ale niekde by sa tu na našom území nažrali, takže čím ich bude menej tým lepšie.

                          NVýr - Profil | Út 4.12.2012 17:13:35

                          gibbon >> ja myslím že je jedno či ich tu bude v zime 4000 namiesto 8000.....v lipňovom pásme už ani nie je moc čo doraziť

                            Ngibbon - Profil | Út 4.12.2012 14:53:04

                            Výr >> každopádne je to mierne pozitívna správa, sami uvidíme či ich budeme vídať častejšie ak zamrznú vody na sever od slovenska.

                              NVýr - Profil | Út 4.12.2012 14:15:39

                              george87 >> napriek tomu je pani zoologička prvá, kto priznáva že pravdepodobne odstrel spôsobil pokles početnosti kormorána u nás

                                Ngeorge87 - Profil | Út 4.12.2012 13:35:55

                                Výr >> Vyjadrenia pani zoologičky sú dobrá káva.

                                  NTčko - Profil | Ne 2.12.2012 21:33:55

                                  Výr >> Lovné miesta sa predsa neprezrádzajú... Ešte by ti tam niekto nabehol a všetko vystrielal... :-)

                                    NVýr - Profil | Ne 2.12.2012 20:07:13

                                    Tčko >> u nás :-)

                                      NTčko - Profil | Ne 2.12.2012 20:01:01

                                      Výr >> Paráda; aká lokalita?