Kúp si svojho kormorána

Vážení priatelia,
Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Autor diskuse: Výr - Profil , 10.2.2012 muškaření - ostatní

Máte radi kormorána ?

A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%

B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%

C) Kormorán mi je ukradnutý.2%

D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%

E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%

F) Kormorána treba chrániť.5%

Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.

NVýr - Profil | Ne 2.12.2012 19:59:01

....sezóna začala

    Nmirmen - Profil | So 24.11.2012 12:37:27

    Kormorání prsa nakrájet a naložit na 1 den do kořeněného olivového oleje( do chladu ) . Poté dusit na houbách. Jako přílohu lze těstoviny.

    www.loveckeforum.info/viewtopic.php?f=9&t=5197&sid=​1a04d74e9d7acf1219ecac519c69c9ad

      NVýr - Profil | St 26.9.2012 12:55:58

      Vážení priatelia,
      V Pondelok 1.10.2012 začína opäť platiť výnimka na odstrel.....potrebujeme aby sa vytvorila reťaz ľudí schopných komunikovať. Hľadáme zástupcov z okolia Nového Mesta n. Váhom, Trenčína, Dubnice, Púchova, ......kormorány tu síce sú zatiaľ v malom množstve ale keď priletia bude na organizovanie sa neskoro.

      Registrujte sa prosím tu:
      http://www.srzkysuca.sk/kormoran/

        NMaxxx - Profil | Út 11.9.2012 12:24:43

        když se to s kormoránem umí tak je to skvělej rybářskej kolega
        http://www.youtube.com/watch?v=QDDrz7E8-AA

          NPYTLAKS - Profil | Po 3.9.2012 15:05:18

          nic se zatím u nás střílet nebude,zase to úředníci nestihli vyřešit

            NRasto. - Profil | Po 3.9.2012 14:05:40

            gibbon >>ja som tiez clen TT a ked uz vybavujes ty tak si to skrtam

              NVýr - Profil | Po 3.9.2012 13:42:24

              gibbon >> najrozumnejšie čo môžeš urobiť je ponúknuť výboru aktívnu spoluprácu prípadne hľadať niekoho kto sa na to hodí a chce.....hľadať poľovníkov a dohodnúť si podmienka.....ver že poľovníkom ja to zväčša ľahostajné aj keď sa budú tváriť že nie....

                Ngibbon - Profil | Po 3.9.2012 13:42:03

                Rasto. >> áno MO TT, ....čím by som ti ušetril cestu?

                  NRasto. - Profil | Po 3.9.2012 13:40:36

                  gibbon >> ty si MO TT? Lebo to by si mi usetril cestu :-) Sencania maju zatial v pazi

                    Ngibbon - Profil | Po 3.9.2012 13:34:50

                    Výr >> to je mi jasné, chcem len aby o takejto akcii vedeli keď sa ich na č. schôdzi opýtam ako sa angažovali v "boji " proti kormošom...o.i. považujem vedenie našej MO za "normálne" tak verím že by ich niečo takéto mohlo zaujať
                    osobne sa pripojím aspoň k monitorovaniu výskytu

                      NVýr - Profil | Po 3.9.2012 12:44:08

                      gibbon >> nemá význam "poveriť" nejakého člena výboru....musí to robiť človek, ktorý to robiť chce a bude ho to baviť

                        Ngibbon - Profil | Po 3.9.2012 12:38:44

                        Výr >> takže na začiatok som aspoň preposlal e-mailom tvoju výzvu na výbor našej MO, z jedným členom výboru budem osobne tento víkend na rybách tak sa budem informovať, dúfam že sa nejako s PZ dohodnú sú v jednej spoločnej budove tak dúfam, že ich výška jedného poschodia príliš nerozdeľuje :-)

                          NM_D - Profil | Po 3.9.2012 12:14:31

                          Výr >> no jasně, že je to kokotina, jde to, viděl jsem to videu, maník to tam prasil skillovým způsobem :-)))

                            NVýr - Profil | Po 3.9.2012 12:09:36

                            Vážení priatelia rybári,
                            V októbri začne opäť platiť výnimka na lov kormorána vo vodách SRZ.
                            Pokiaľ viem tak lov prebieha koordinovane maximálne na úrovni jednej MO (resp. jedného PZ) čo z mojich skúseností absolútne nepostačuje. Úspešnosť lovu a teda jeho následný efekt sa dá výrazne zvýšiť tak že by prebiehal koordinovane aspoň na povodí tej ktorej rieky (ideálne na celom území SR).
                            Kormorány totiž z územia kde sú intenzívne lovené odtiahnu na susednú lokalitu, kde obvykle nájdu pokoj.

                            HĽADÁME RYBÁROV A POĽOVNÍKOV OCHOTNÝCH ZAPOJIŤ SA DO KOORDINOVANEJ OCHRANY NAŠICH TOKOV.

                            Za účelom koordinácie a komunikácie medzi jednotlivými MO a PZ bol vytvorený priestor na webe: http://www.srzkysuca.sk/kormoran/
                            kde sa všetci, ktorí chcete pomáhať môžete zaregistrovať a
                            -podávať informácie o pohybe, množstve kormoránov a ich nocoviskách vo Vašom okolí
                            -získavať informácie o pohybe kormoránov a ich nocoviskách
                            -získavať informácie o prípadnom koordinovanom love a plašení najmä v období keď budú stojaté vody a VN zamŕzať a tlak na tečúce vody bude najintenzívnejší - a koordinovaný lov môže byť najúspešnejší.

                            Prosím informujte vo Vašich MO o existencii tejto stránky a nájdite vo Vašej MO človeka, ktorý má záujem sa podieľať na tejto aktivite.....vyhľadajte členov PZ a motivujte ich aby sa zapojili do tejto aktivity.

                            Rybári sa stále sťažujú že kormorány drancujú ich vody a oni nemôžu nič robiť - pravdou je že môžu urobiť všetko čo je potrebné a chrániť rieky po celej dĺžke - lebo legislatíva to umožňuje - vyzerá to tak že doteraz iba zväčša NEMAL KTO.....

                              NVýr - Profil | Po 3.9.2012 12:08:34

                              Domino.S >> akcia už nie je aktuálna....

                                NDomino.S - Profil | Po 3.9.2012 12:04:55

                                Já se hlásím že chci aspoň jeden...

                                  NDomino.S - Profil | Po 3.9.2012 12:03:43

                                  Siven Polní >> To by asi kolegové vysedávající u břehu čuměli! :-D

                                    NVýr - Profil | Po 3.9.2012 11:27:55

                                    M_D >> "nakonec se úřad Tomáše Chalupy rozhodl posunout tento krok až na leden 2013"....to je to čo som ti napísal -u vás zatiaľ bezo zmeny

                                    inak k článku: "A střílení ten problém vyřešit nemůže," řekl Aktuálně.cz Kamil Čihák z České společnosti ornitologické."....je to KOKO*INA ako mraky.....ľudia dokážu vystrieľať VŠETKO ......ide len o to koľko lóve sú ochotní investovať (ak málo, nebude ani výsledok.)

                                      NM_D - Profil | Po 3.9.2012 11:20:59

                                      Výr >> http://www.mrk.cz/minidiskuse.php?id=650945

                                      Válím se tady smíchy po zemi. Ještě nedávno mě div nezavřeli, dneska je kormoš cílem. Jsou to kokoti, jeden ptáčkař jako druhej rybář...

                                        NVýr - Profil | Po 3.9.2012 11:16:48

                                        M_D >> neviem kde to píšu......u Vás ho mali vyradiť zo zoznamu chránených živočíchov ale pokiaľ viem zatiaľ to nie je aktuálne- je to u vás všetko po starom.....u nás platí výnimka na odstrel do roku 2014