- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kúp si svojho kormorána
Vážení priatelia,Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Máte radi kormorána ?
A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%
B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%
C) Kormorán mi je ukradnutý.2%
D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%
E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%
F) Kormorána treba chrániť.5%
Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
62x v oblíbených a 18x v ignorovaných.
NVýr - Profil | Po 12.3.2012 9:45:24
NPYTLAKS - Profil | Pá 9.3.2012 19:11:38
NKalužmistr - Profil | Pá 9.3.2012 15:45:33
NKalužmistr - Profil | Pá 9.3.2012 15:40:51
NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 11:38:27
Nmeteor - Profil | Pá 9.3.2012 10:24:23
Jinak já nepsal, že odstřel je vyloženě špatně - psal jsem, že to není tak efektivní a že levnějším řešením bylo řešit situaci jinak a jinde.
Ještě ti dodatečně děkuji za tvůj pohled na věc... nevím, jestli máte na Slovensku povolen nějaký plošný odstřel, ale tady (= v ČR) to tak není. Takže ten výsledný efekt bude zase někde jinde... počty lovců kormoránů u nás neznám, ale pochybuji, že by se do toho zapojilo - jak uvádíš - 60 lovců... třeba jo, jen mi to nepřijde reálné (ale rád bych se mýlil :-)).
Nmeteor - Profil | Pá 9.3.2012 10:09:42
NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 10:09:08
V momnetálnej situácii debatovať o tom že by bolo lacnejšie a efektívnejšie tlmiť kormorána na severe ako u nás... je ako debata že by bolo efektívnejšie ich strieľať laserovým delom namiesto brokovnice.
Proste nikto to zatiaľ nepresadil....a ja silne pochybujem že to niekto presadí (ak ťa to bude zaujímať napíšem aj prečo).
Čo sa týka vyvrátenej potravy u 100 hlavého hejna tak napíšem z môjho pozorovania nasledovné.....
1) 100 hlavé hjeno sa behom niekoľkých intenzívnejších odstrelov "rozpadne" na menšie hejná
2) z tých 95% čo ti uletí vyvráti potravu možno 10%
3) to že sa letia "nabaštit" jinam je LEN a LEN problém rybárov....keby sa starali tak ich tam kam priletia čakajú poľovníci a strelili by zase 2-3% z hejna skôr ako by sa nažrali .... a tak dookola
4) kormorán nie je hlúpy ale v porovnaní s inou zverou je jeho lov relatívne jednoduchý....jeho polohu zistí aj malé dieťa........ak sa ide loviť vlk 60poľovníkov na poľovačke trvajúcej viac ako pol dňa nie je zvláštnosť....je LEN a LEN problém rybárov že neorganizujú celoplošné poľovačky, ktoré by určite priniesli výrazné úspechy.
NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 9:58:58
Výr >> kupodivu nemám :-) akorát mi to prostě přijde efektivnější (pokud by k tomu došlo,že :-))... pokud ti přiletí k vodě řekněme 100hlavé hejno kormoránů, tak jich zastřelíš kolik... tak 10% maximálně? Přičemž zbylých 90% ti uletí s tím, že co sežrali, to vyzvrátí a letí se nabaštit jinam... Tohle mi nepřijde jako příliš efektivní a zlomové řešení. Navíc kormorán není hloupý a má pamatováka :-) Myslím, že odstřel může být efektivní jenom v případě několikahlavých hejníček.
Na severu na kormorány IMHO prdějí, bo tam s nimi problémy nemají...
NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 9:17:23
NZN - Profil | Pá 9.3.2012 8:32:00
myslím, že jsem to vysvětlil docela srozumitelně. Ale dobrá, tobě to vysvětlím ještě jednou.
O takovýchto fotkách spolu vedeme "spory" už pár let. Na rozdíl od jiných pokeců a debat si myslím, že do TOHOTO pokecu tyto fotky patří, jsou to dokumenty skutečnosti. Smutné, hnusné, ale jsou. V žádném případě jsem nekomentoval fotku jako takovou, ale komentář k ní. Což je zřejmé a jasně jsem to napsal.
Jsou v historii fotky, které dokázaly změnit svět. Byly drsné, smutné, ale otevřely lidem oči a ti dokázali i na základě těchto fotek pomoci či změnit mnoho věcí k lepšímu. Nikdy, podotýkám nikdy, to nebyla žádná pastva pro oči, vždycky to byl jen smutný příběh.
Myslím, že jsem dostatečný realista, abych nevěděl, co se okolo mě děje. Není to příliš veselé podívání, ale já to nezměním a musím se přizpůsobit.Nakonec, jako každý z nás. Ale s lidmi, pro které je takováto fotka "pastva pro oči", s těmi bych prostě na "pivo" nešel.
NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 8:04:21
Je pravda že niektoré veci na webe nemám snahu vysvetľovať ani ja....ale vždy je to len v prípade že debatujem z ľudmi čo sú mi mierne povedané ukradnutí.
Ešte k tej fotke....ak by som ju mal okomentovať objektívne povedal by som že je to fotka, ktorá dokumentuje schopnosť kormorána zožrať veľké množstvo malých rýb....nie je na nej krv ani vnútornosti...fotená mobilom čomu zodpovedá kvalita...do National Geographic určite nie je :-) ale na poľovníckom serveri by nad ňou nikto asi ani nežmurkol....proste niečo ako taká podpriemerná fotka z "Můj lov". Ak niekto napíše " je to pastva pre oči " ja verím že mal na mysli niečo ako: dobre... je o kormorána menej....nič viac.
Je možné že sa mýlim a myslel niečo celkom iné...
NHrubian - Profil | Pá 9.3.2012 0:38:21
Ako realista, súc si vedomý toho, že bez toho, aby som dobrovoľne vyhynul, sa stabilná rovnováha v prírode nastoliť nedá, drujukem všetkým, ktorí sa o nastolenie parciálnej rovnováhy v oblasti predačného tlaku kormorána veľkého snažia jeho odstrelom aj za mňa. Vrátane kolegu Výra.
P.S. Asi som cynická a bezcitná obluda, ale tá posledná fotka vo mne nevyvolala žiadne emócie (kladné ani záporné). Len tých sardiniek mi bolo ľúto, je to plytvanie stravou...
Čtenáři této diskuse také sledují
NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla53136
NO muškách, umělých34449
NPovídání JEN o vázání a muškách22023
NGalerie muškařských navijáků602
NSměnárna a burza vázacího materialu a hotových mušek1316
NMuškaři a bigbít7854
NBambusák a vyroba797
NSpey & Salmon516
NKarel Křivanec - Legenda36
NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří??153
Kde to žije - muškaření
8:08NPovídání JEN o vázání a muškách 22023
PáNO muškách, umělých 34449
PáNGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53136
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
TT Fishing
Rybaření v Srbsku a v Bosně. Lov dunajských ryb a lov Hlavatky.













