Kúp si svojho kormorána

Vážení priatelia,
Tak ako pes je najlepší priateľ človeka....kormorán je najlepší priateľ rybára. Radi ho majú mnohí....obzvlášť dusené prsíčka.
Naskytá sa Vám jedinečná možnosť prispieť svojou troškou do mlyna....zakúpiť si pekný doplnok Vašej rybárskej vesty z veľmi limitovanej série - zobák z kormorána. Zobák je zaliaty epoxidom a lakovaný. Cena je 7,-EUR/ks z čoho 5,-EUR bude použitých na zakúpenie streliva na lov tohoto nášho milého zimného spoločníka. Vitajte v kampani "Kúp si svojho kormorána".
Autor diskuse: Výr - Profil , 10.2.2012 muškaření - ostatní

Máte radi kormorána ?

A) Áno, mám ho rád ....................................................na každý spôsob.87%

B) Áno, nežerie kapra tak nikomu nemôže prekážať.2%

C) Kormorán mi je ukradnutý.2%

D) Kormorán tu bol skôra ako človek preto ho treba chrániť, nevadí že žerie lipne aj tak smrdia2%

E) Kormorána treba chrániť na veky, rybári to zavesia na klinec a ja budem mať kľud pri vode.2%

F) Kormorána treba chrániť.5%

Od 10.2.2012 hlasovalo 530 čtenářů.

NVýr - Profil | Po 12.3.2012 9:45:24

vanuz >> Rasto. - 12.3.2012 9:39:55 >>čo by človek nespravil pre vedu

    NRasto. - Profil | Po 12.3.2012 9:39:55

    vanuz >> aj recovery code: "shot" je dobre :-)

      Nvanuz - Profil | Po 12.3.2012 9:35:59

      Výr >> freshly dead :)))

        NVýr - Profil | Po 12.3.2012 9:34:22

        .

          NPYTLAKS - Profil | Pá 9.3.2012 19:11:38

          teď to vemte z jiného pohledu ,afrika je nejúrodnější kontinent a přesto tam lidi umírají hladem,není to hezký pohled na umírající děti,ale realita je taková,kdyby místo občanských válek pěstovali pšenici,tak hladem netrpí,ale asi vše má svůj důvod,občas se tam něco řeší radikálním způsobem a tady se to buď s kormoránem vyřeší radikálně nebo se počká až začne u nás trpět hladem a odletí a to pro naše druhy ryb bude pozdě jak pro ty hladovějící děti,protože jim už nebude pomoci,nemocné,zesláblé kvůli útokům tyrana,vím,že je to morbidní přirovnání,ale bohužel je to tak,vždyť silnější a mohoucí by měl pomáhat slabým a nemocným a to nejen a pohled na mrtvého kormorána ve mě nevyvolává smutek,protože nechci aby se vody v čr,sk,pl akdekoliv jinde staly úrodnou ,neproduktivní,neživou afrikou a to se může brzo stát,protože jsme vládu nad našima vodama přenechali diktátorským ornitologům,kteří prosadili svoje zájmy

            NKalužmistr - Profil | Pá 9.3.2012 15:45:33

            A ještě něco, ty narážky na moji osobu nejsou zrovna příjemné a na pivo nechodím s každým.

              NKalužmistr - Profil | Pá 9.3.2012 15:40:51

              Tak já vám tu pstvu pro oči nějak vysvětlím, jestli to bude stačit. Ano je to smutný pohled na mrtvého ptáka ale na druhou stranu jsem rád že je o jednoho méně. Když jsem koukal na řeku která byla po útoku kormoránů samá mrtvolka a ještě položivej ryb tak moje oči byly plné slz. Tak proto jsem napsal ten emotivní kometář. Můžete si to přebrat jak chcete. Jinak to už napsat neumím.

                NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 11:38:27

                meteor >> na Slovensku máme celoplošný odstrel ale záujem poľovníkov je nevalný lebo ich k tomu rybári príliš nemotivujú....v Čechách viem že lovia na produkčných rybníkoch pomerne veľa kormoránov ale o to viac potom trpia rieky...lebo ich vytláčajú tam

                  Nmeteor - Profil | Pá 9.3.2012 10:24:23

                  Výr >> problémy s kormorány má snad půlka Evropy, čiliže počítám, že jednou (třeba za 10 let :-)) se začne potírat epicentrum vzniku problémů s kormorány = sever Evropy.

                  Jinak já nepsal, že odstřel je vyloženě špatně - psal jsem, že to není tak efektivní a že levnějším řešením bylo řešit situaci jinak a jinde.
                  Ještě ti dodatečně děkuji za tvůj pohled na věc... nevím, jestli máte na Slovensku povolen nějaký plošný odstřel, ale tady (= v ČR) to tak není. Takže ten výsledný efekt bude zase někde jinde... počty lovců kormoránů u nás neznám, ale pochybuji, že by se do toho zapojilo - jak uvádíš - 60 lovců... třeba jo, jen mi to nepřijde reálné (ale rád bych se mýlil :-)).

                    NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 10:14:26

                    meteor >> odpoveď máš o riadok nižšie

                      Nmeteor - Profil | Pá 9.3.2012 10:09:42

                      Výr >> díky za "přeposlání" svého postu sem... a teďko mi můžeš v některých mých tvrzeních oponovat :-) rád se dozvíš něco nového. Dikes.

                        NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 10:09:08

                        meteor - ® Pá 9.3.2012 9:38:35
                        V momnetálnej situácii debatovať o tom že by bolo lacnejšie a efektívnejšie tlmiť kormorána na severe ako u nás... je ako debata že by bolo efektívnejšie ich strieľať laserovým delom namiesto brokovnice.
                        Proste nikto to zatiaľ nepresadil....a ja silne pochybujem že to niekto presadí (ak ťa to bude zaujímať napíšem aj prečo).

                        Čo sa týka vyvrátenej potravy u 100 hlavého hejna tak napíšem z môjho pozorovania nasledovné.....
                        1) 100 hlavé hjeno sa behom niekoľkých intenzívnejších odstrelov "rozpadne" na menšie hejná
                        2) z tých 95% čo ti uletí vyvráti potravu možno 10%
                        3) to že sa letia "nabaštit" jinam je LEN a LEN problém rybárov....keby sa starali tak ich tam kam priletia čakajú poľovníci a strelili by zase 2-3% z hejna skôr ako by sa nažrali .... a tak dookola
                        4) kormorán nie je hlúpy ale v porovnaní s inou zverou je jeho lov relatívne jednoduchý....jeho polohu zistí aj malé dieťa........ak sa ide loviť vlk 60poľovníkov na poľovačke trvajúcej viac ako pol dňa nie je zvláštnosť....je LEN a LEN problém rybárov že neorganizujú celoplošné poľovačky, ktoré by určite priniesli výrazné úspechy.

                          NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 9:58:58

                          meteor - ® Pá 9.3.2012 9:38:35
                          Výr >> kupodivu nemám :-) akorát mi to prostě přijde efektivnější (pokud by k tomu došlo,že :-))... pokud ti přiletí k vodě řekněme 100hlavé hejno kormoránů, tak jich zastřelíš kolik... tak 10% maximálně? Přičemž zbylých 90% ti uletí s tím, že co sežrali, to vyzvrátí a letí se nabaštit jinam... Tohle mi nepřijde jako příliš efektivní a zlomové řešení. Navíc kormorán není hloupý a má pamatováka :-) Myslím, že odstřel může být efektivní jenom v případě několikahlavých hejníček.
                          Na severu na kormorány IMHO prdějí, bo tam s nimi problémy nemají...

                            NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 9:17:23

                            ZN >>chápal som od začiatku že nekomentuješ fotku ale "komentár" k nej....netreba hádzať ľudí cez palubu za jednu vetu.....tak sa budem opakovať - ja verím že mal na mysli niečo ako: dobre... je o kormorána menej....nič viac.

                              NZN - Profil | Pá 9.3.2012 8:32:00

                              Výr >>
                              myslím, že jsem to vysvětlil docela srozumitelně. Ale dobrá, tobě to vysvětlím ještě jednou.
                              O takovýchto fotkách spolu vedeme "spory" už pár let. Na rozdíl od jiných pokeců a debat si myslím, že do TOHOTO pokecu tyto fotky patří, jsou to dokumenty skutečnosti. Smutné, hnusné, ale jsou. V žádném případě jsem nekomentoval fotku jako takovou, ale komentář k ní. Což je zřejmé a jasně jsem to napsal.
                              Jsou v historii fotky, které dokázaly změnit svět. Byly drsné, smutné, ale otevřely lidem oči a ti dokázali i na základě těchto fotek pomoci či změnit mnoho věcí k lepšímu. Nikdy, podotýkám nikdy, to nebyla žádná pastva pro oči, vždycky to byl jen smutný příběh.
                              Myslím, že jsem dostatečný realista, abych nevěděl, co se okolo mě děje. Není to příliš veselé podívání, ale já to nezměním a musím se přizpůsobit.Nakonec, jako každý z nás. Ale s lidmi, pro které je takováto fotka "pastva pro oči", s těmi bych prostě na "pivo" nešel.

                                NVýr - Profil | Pá 9.3.2012 8:04:21

                                ZN >> ak máš pocit že sme nepochopili čo si napísal je len jedna možnosť ako to zmeniť ....pokúsiť sa to vysvetliť....z toho že zmizneš z debaty múdrejší nikto nebude.
                                Je pravda že niektoré veci na webe nemám snahu vysvetľovať ani ja....ale vždy je to len v prípade že debatujem z ľudmi čo sú mi mierne povedané ukradnutí.

                                Ešte k tej fotke....ak by som ju mal okomentovať objektívne povedal by som že je to fotka, ktorá dokumentuje schopnosť kormorána zožrať veľké množstvo malých rýb....nie je na nej krv ani vnútornosti...fotená mobilom čomu zodpovedá kvalita...do National Geographic určite nie je :-) ale na poľovníckom serveri by nad ňou nikto asi ani nežmurkol....proste niečo ako taká podpriemerná fotka z "Můj lov". Ak niekto napíše " je to pastva pre oči " ja verím že mal na mysli niečo ako: dobre... je o kormorána menej....nič viac.
                                Je možné že sa mýlim a myslel niečo celkom iné...

                                  NHrubian - Profil | Pá 9.3.2012 0:38:21

                                  Niektoré polemiky mi tu prídu trocha zbytočné. Ak by existovala rovnováha v prírode, mali by zmysel, ale za súčasného stavu rozhodne nie. Človek túto rovnováhu už dávno porušil a príroda sa snaží túto rovnováhu znova v globále nadobudnúť. Ale na to, aby sa jej to podarilo, jej stojí v ceste jedna veľká prekážka - človek. A keďže sa asi zatiaľ sami nevyhubíme, musíme sa (aspoň poniektorí) snažiť suplovať prírodu v parciálnych oblastiach a skúšať nastoliť rovnováhu tam, kde ona (aj kvôli nám) zlyháva. Samozrejme, aj s ohľadom na naše egoistické chúťky a záujmy. A preto strieľame (niektorí), čo to dá a čo sa podarí.

                                  Ako realista, súc si vedomý toho, že bez toho, aby som dobrovoľne vyhynul, sa stabilná rovnováha v prírode nastoliť nedá, drujukem všetkým, ktorí sa o nastolenie parciálnej rovnováhy v oblasti predačného tlaku kormorána veľkého snažia jeho odstrelom aj za mňa. Vrátane kolegu Výra.

                                  P.S. Asi som cynická a bezcitná obluda, ale tá posledná fotka vo mne nevyvolala žiadne emócie (kladné ani záporné). Len tých sardiniek mi bolo ľúto, je to plytvanie stravou...

                                    NZN - Profil | Čt 8.3.2012 22:15:33

                                    Výr >>
                                    já myslím, že jsi to nepochopil ani ty. Mizím.

                                      NRasto. - Profil | Čt 8.3.2012 21:45:54

                                      Výr >>no dik..prave som jednu dojedol...asi ju vratim s5

                                        NVýr - Profil | Čt 8.3.2012 21:40:59

                                        ZN >> ja myslím že áno....

                                        Na všetko sa dá pozerať z iného uhla.....taká fotka klobásky.....no povedzme si rovno - je to pomleté mäso zo surovo zabitých zvierat napchané do ich vlastného čreva....dobrú chuť :-)