- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nejlepší háčky na pelety?
Potřebuji poradit,jaké háčky,jakou značku a velikost použít na pelety o průměru větším než 20mm? Vyzkoušel jsem dost háčků a žádný moc nevyhovoval, ryby se vyhákly. Děkuji moc za radu...
Autor diskuse: sokoliiik - Profil , 1.2.2012 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NKikis - Profil | St 1.2.2012 19:31:52
sokoliiik - >> Army od Foxu SSSB 2. Jedny z nejkvalitnějších háčků doporučuji ;D
NKoci66 - Profil | St 1.2.2012 19:22:00
Korda Long Shank X - vel. 6 , 4 nebo 2 podle vel.Pelet
Poslu fotku z minule sezony - 4 pelety 20mm na vlas vel. hacku 2 a hacek sedel ukazkove ve spod. Ani jedna vyřiznuta ryba.
Poslu fotku z minule sezony - 4 pelety 20mm na vlas vel. hacku 2 a hacek sedel ukazkove ve spod. Ani jedna vyřiznuta ryba.
Narnošt - Profil | St 1.2.2012 19:16:29
roxtidy >> Přesně tak.Ne nadarmo se říká,že v jednoduchosti je síla... ;-)
Nroxtidy - Profil | St 1.2.2012 19:11:21
arnošt >> presne tak. v realu to delam tak, ze dam nejdriv nastrahu spis blize a pokud ryby padaji, tak prodluzuju vzdalenost. nedelam z toho zas extra vedu
Nrover - Profil | St 1.2.2012 19:11:01
arnošt >> To je ideální situace, ...vlastně jiné cesty ani není :-)
NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | St 1.2.2012 19:04:02
viceroy >> jj maruta ty jsou hodně dobré,nedávno jsem si byl nakoupit nějaký u Tobiáška chystám se pro další :-)
Narnošt - Profil | St 1.2.2012 19:02:06
rover >> Přesně tak,je to na delší rozbor.Taky je potom super,když člověk vlastním hloubáním a zkoušením ten problém najde a odstraní. o))
Narnošt - Profil | St 1.2.2012 18:59:13
roxtidy >> V podstatě je to jedno,kde ten háček je,jediné na čem záleží je vlastně vysoké procento ryb které se podaří dostat od záběru až na podložku.Já to míval taky takhle,nechtěl jsem háček posouvat dál od koule a měl jsem problém při zaseknutí,ta koule mi vlastně schovala háček.Ale jestli není problém,nemá smysl měnit to,co dobře funguje. :-)
NGrasel - Profil | St 1.2.2012 18:53:52
sokoliiik - >> Long ve velikosti 6,nebo Warwick taky v 6ce a není problém :))
Narnošt - Profil | St 1.2.2012 18:51:34
sokoliiik - >> Nevymýšlel bych nic převratného.Zvolil bych buď Kordu,klasický Kurv-shank nebo ještě lépe Fox SSC,ale ono je to vlastně jedno,jaká značka.Může jich tu padnout ještě deset a všechny můžou i nemusí být O.K.Že ryba spadne,to se stane,ale jakmile jich padá třetina tak je něco špatně a je nejvyšší čas něco změnit.A je jedno,jestli je tam pověšená peleta nebo boilíz.Háček může být špatně navázaný,nebo příliš blízko tím bych začal.Nebo třeba když chceš zkrátit vlas,někdo má tendence ho obtočit kolem háčku,to může být taky problém.Nebo už příliš tupý háček.Prostě když ryby nesekáš nebo když padají,navaž nový návazec,zkus něco jiného a prostě zkoušej.Já věřím,že nikdo není neomylný a děje se to občas každému.Pak už jde jen o to,dopátrat se rychle příčiny.Tak ať se ti daří a příště už nepadají...
Nroxtidy - Profil | St 1.2.2012 18:31:48
arnošt >> ta fotka mozna malinko zkresluje. Mam ten hacek tak daleko aby pri jakemkoliv pohybu hacku spodek obloucku prosel jen tesne nad vrskem boilie. Doufam ze to popisuju srozumitelne :-)
Nrover - Profil | St 1.2.2012 18:31:08
arnošt >> Těch aspektů, co tam mohou hrát nějakou důležitější roli bude určitě víc, např. velikost háčku v závislosti na roční období, či použití vlasového rovnátka vzhledem k tvaru háčku, ...kolega zadal bohužel málo informací.
Nmates202 - Profil | St 1.2.2012 18:26:19
sokoliiik - >> Mě osobně se osvědčily menší délky návazce od olůvka/krmítka = nejvíce používám návazec do deseti cm, ale to je samozřejmě individuální - na jaké vodě se chytá, struktura dna atd.
Hlavně je třeba si uvědomit = od každého výrobce má stejné označení třeba 6 jinou velikost jako = základ používám menší háčky 6, 8 i 10 a u každého výrobce je velikost rozdílná.
Co se týká vzdálenosti, v různých pořadech jsem pochytil a od kolegů, že při větší nástraze je potřeba dát také o něco větší háček a vzdálenost používám do dvou cm.
Ale je jasné, že každý má vyzkoumané něco jiného.
Hlavně je třeba si uvědomit = od každého výrobce má stejné označení třeba 6 jinou velikost jako = základ používám menší háčky 6, 8 i 10 a u každého výrobce je velikost rozdílná.
Co se týká vzdálenosti, v různých pořadech jsem pochytil a od kolegů, že při větší nástraze je potřeba dát také o něco větší háček a vzdálenost používám do dvou cm.
Ale je jasné, že každý má vyzkoumané něco jiného.
Nviceroy - Profil | St 1.2.2012 18:23:41
yvana >> ja pouzivam c.6 a davam ji celkem daleko i 3 cm od haku , casem se peleta rozpousti a proto ten mensi hacek mista ma i tak dost chyta a drzi bezvadne , MARUTA 6 E
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
10:10NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5338
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:49NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8061
8:29NKrátkodobá kaprařina x 9972
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73














